Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Proteine pe piata romaneasca?

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
1026 replies to this topic

#289
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Anul asta un BF mai obosit asa. Nimic de cumparat. Am vazut pe un site creatina Universal 120g la 22lei, redus de la 42lei Posted Image
cand peste tot cutiuta aia costa 15-20lei sau ti-o da gratis daca iei ceva scump de la Universal. Pe Emag e 18lei pret normal, am gasit si cu 14lei.

#290
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Din pacate anul acesta asa e. Si nu doar la suplimente.

#291
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 16.03.2006
Zdrentele de la myprotein au umflat preturile,whey de la 240  lei ,acum il iei cu 340 lei.

#292
CIP03

CIP03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 03.03.2019
Nu e nimeni nicio zdreanta, sunt fabrici care s-au inchis din lipsa de materie prima, pretul materiei prime la proteina a urcat cu 30% la fabrica, creatina s-a dublat!

E doar inceputul, toate firmele vor mari preturile pana la 1 ianuarie!

#293
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
https://www.gym-stac...ASABEgJMUfD_BwE

Era un coleg care voia sa incerce, parca Stalker.  Cred ca e cel mai bun pret.

In afara de beta ecdysterone(despre care nu stiu inca daca e teapa sau exagerare de efecte), cred ca la ora actuala e cel mai bun stimulent natural ce se poate gasi in magazine. Parerea mea (v-am mai spus am incercat si extractul de embrion de ou si spirulina si ZMA si extractul din larve de trantor)

Edited by sandu222, 13 November 2021 - 17:27.


#294
inter_milano

inter_milano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 15.02.2007
Bodytimero sunt ok? Vreau sa cumpăr gold whey fără aromă și la ei l-am găsit la preț ok


#295
CIP03

CIP03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 03.03.2019
A luat cineva mai sus xtend de la ei si era contrafacut! Am confirmarea de la producator. Astia au sediul in Bulgaria

Edited by CIP03, 19 November 2021 - 22:04.


#296
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 16.03.2006
Am terminat punga de 5kg de la myprotein,a fost mai putin produs decat ar fi trebuit,184x25g=4600gr in loc de 5000.
Au dublat pretul la whey,200>400 lei in cateva luni.

#297
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 16.03.2006
Am gasit proteina din zer cu 45 lei kg pe elefant,e de la gymbeam si au doar fara aroma.

https://www.elefant....#__sMDA5MTI5Nzg

Daca vreti sa luati.Eu mi-am luat 5kg.

Edited by pele, 17 December 2021 - 20:10.


#298
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
True Whey e cam de slaba calitate(ca sa nu zic indoielnica), am mai scris si eu pe aici, au scris si altii. Dar la acest pret, cred ca ar merita cumparat.

#299
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
A aparut la vanzare preworkout-ul lui Mitrache:

  https://gymbeam.ro/b...ASAFEgL_vPD_BwE

Mitrache asta nu are caracter deloc. Adica omul vrea doar sa faca bani. Nu zic ca-i rau dar merge sa ai si sa respecti niste principii. in 3 ani a schimbat sponsorii de 3ori. A semnat cu Gymbeam dupa ce nu a mai fost in relatii bune cu Velea, renuntand la Myprotein. Apoi Gymbeam nu a mai dat bani si a trecut la Prozis, de la Prozis a revenit la Gymbeam. Fix ca un mercenar care da mai mult la ala se duce. Si ghici ce? firma la care era pe moment aia era "cea mai tare" din Europa.   Nu au nevoie Redis de reclama, dar nu m-as mira sa ajunga si pe acolo.


Mai voiam sa adaug ca a avut dreptate Cip03, s-au scumpit destul de mult suplimentele:

 CIP03, on 13 noiembrie 2021 - 10:17, said:

sunt fabrici care s-au inchis din lipsa de materie prima, pretul materiei prime la proteina a urcat cu 30% la fabrica, creatina s-a dublat!

E doar inceputul, toate firmele vor mari preturile pana la 1 ianuarie!

Edited by sandu222, 10 February 2022 - 20:48.


#300
CIP03

CIP03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 03.03.2019
Hai sa fim seriosi, sportivii astia se duc la cine arunca cu banu! S-a vorbit mult despre myprotein, acum despre gymrahat, despre oricine arunca cu banu' se va vorbi!
Ce nu stiti voi este ca ei arunca cu banu ca sa vanda afacerea mai departe, toate aceste firme care se nasc peste nopate sunt niste startup-uri finantate, calitatea produselor e discutabila, reclama prinde!
Sper sa vina ziua cand nu vom mai cumpara reclama!

#301
CIP03

CIP03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 03.03.2019
Am poze, nu amintiri, cu astia doi care lingeau produse cu adevrat utile! Imi amintesc cand sotia lui Alex Velea aproape plangea cand nu i-am putut auduce un anume produs, femeia era disperata sa ii faca pe plac, evidend asta se intampla cu putin timp inaite de divort! Sub nicio firma nu era nici myprotein si nici gymrahat! Gymrahat e o firma, startup, care primeste bani ca sa creasca cu scopul sa fie vanduta intr-o zi ca Myprotein. Produsele nu sunt de proaste calitate, sunt de cea mai proasta calitate, aproape cu ce resturi matura prin fabrica cele mai mari firme de nutritie din Europa se ambaleaza sub brand Gymrahat!
Vedeti Myprotein a fost vandut si acum ce? Produsele s-au scumpit ca dracu' ca noul proprietar a dat bani ca sa scoata bani nu sa faca pomeni!
Diferenta intre Myprotein si Gymrahat e ca Myprotein avea ceva calitate in produse pe cand gymrahat nici nu stiu ce e, ca a jigni rahatul, vine pastele si e chiar gustos in cozonacPosted Image !

#302
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Pana si creatina s-a scumpit considerabil, ba chiar intr-o perioada nu prea mai gaseam deloc creatina ON(pe site-urile astea cunoscute) asa ca am luat Universal. Pot sa zic ca e cel putin la fel de buna ca si ON, sunt surprins, nu ma asteptam. E genu ala de creatina de la care parca simti "ceva". Nu scrie nimic pe cutie ca ar fi micronizata si Creapure(2 considerente esentiale in 2022) dar....pentru mine e ok. N-am avut de ales, nu puteam sa cumpar Gymbeam, Activlab, Ostrovit, The protein works.

ia uitati ce oferta la creatina au acum gymbeam :  https://gymbeam.ro/creatina-monohidrat
ON inca nu e pe stoc de vreo cateva saptamani. Ceva se intampla :)

#303
CIP03

CIP03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 03.03.2019
Mai gasesti ceva creatina pe aici: https://www.culturis...o/ca18/creatina , aia de la QNT este chiar ok.

#304
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Eu am o cutie aproape plina. Nu mai folosesc demult creatina. Doze de 3g pe zi nu aduc absolut nimic, de la 10-15g pe zi in sus nu stiu,am incercat dar mi se ingreuneaza digestia si apare constipatie. Deci eu zic pas la creatina.

Oricum toate suplimentele astea sunt apa de ploaie. Batai de cap inutile.

#305
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 CIP03, on 12 aprilie 2022 - 12:44, said:

Mai gasesti ceva creatina pe aici: https://www.culturis...o/ca18/creatina , aia de la QNT este chiar ok.


Ce parere ai despre https://www.suplimen...iginale.ro  ?

Vad ca au o oferta super bogata la Now, Swanson, Puritans Pride. Numai ca sunt din Bulgaria si nu stiu ce sa zic.....

#306
CIP03

CIP03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 03.03.2019
Magazinul online era din Romania pana asta toamna, ceva s-a intamplat cu magazinul online pentru ca au avut ceva reclamatie si OPC le-a inchis site-ul si depozitul fizic (de fapt le tinea intr-un garaj improvizat undeva prin sector 3 Bucuresti) si le-a dat 15000 ron amenda. Atunci lucrau de pe un SRL din Romania, erau prezenti si pe EMAG! Firma asta si inca o firma din Sibiu, Musclegain au fost amendati cu sume mari!
Adresa sediului din Bulgaria:
    BULGARIA, Ruse, Bogdan Voyvoda, 1
    Există 54 de companii la această adresă
    Manager: DENIS-FLORIN PETRE (asociat la 1 companie)

Banuiala mea e ca vinde o marca ce are deja distribuitor in Romania si aia cred ca i-au facut reclamatie, posibil sa fie vorba despre Swanson! Si ca tot romanul inventiv s-a mutat undeva unde sa opereze in liniste.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate