Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Nvidia Shield Pro

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#865
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Ati primit un update la Youtube ? https://shield.nvidi...233#accessmedia

#866
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,458
  • Înscris: 17.09.2007
Da. Interfata noua imi place mai mult, ce ma enerveaza e ca nu se mai poate face seek direct din butoanele controllerului, era mult mai simplu decat sageata jos apoi seek.

#867
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009
De asemenea am observat ca dupã noul update nu mai merge când dai click cu airmouse,trebuie sa acționezi di sãgețile direcționale și apoi ok.
Eu folosesc un pni airmouse.

#868
boggie

boggie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 20.09.2004
La noua versiune youtube parca îmi si sacadeazã, adica e ceva în neregulã cu framerate ul

#869
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
rollback YT ...

#870
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
pot descarca intr-o consola Nvidia Shiled colectia mea de jocuri din Steam? se pot juca fara probleme pe consola?

#871
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostValmont43, on 08 august 2017 - 10:34, said:

pot descarca intr-o consola Nvidia Shiled colectia mea de jocuri din Steam? se pot juca fara probleme pe consola?

Din cate stiu nu.
Dar colectia cumparata din nvidia shield store , poti sa o joci pe calculator daca primesti cheie de Steam.

#872
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postadiatric, on 09 august 2017 - 15:45, said:


Din cate stiu nu.
Dar colectia cumparata din nvidia shield store , poti sa o joci pe calculator daca primesti cheie de Steam.
stiu ca merg prin streaming dar  asta inseamna PC deschis....era parfum sa fi mers cu ele descarcate direct in consola, vroiam sa nu mai depind de desktop

#873
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,458
  • Înscris: 17.09.2007
Deocamdata nu au unificat Steam in Geforce Now astfel incat pe o cheie existenta sa poti juca in Geforce Now.
Insa unele jocuri cumparate de pe Nvidia le poti juca fara calculator prin subscriptia de streaming Geforce Now si iti raman si cheile. Exemplu https://forums.gefor...h-geforce-now-/

#874
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Din punct de vedere al gamingului Shield pare un proiect aproape mort (cel putin GeForce Now), daca la inceput Nvidia au avut ambitii ca vor concura Microsoft si Sony cu o consola bazata doar pe streaming in timp proiectul a intrat la apa, iar la ora actuala il consider aproape mort (dat fiind numarul de titluri noi aparute in 2017). Si jocurile din Android optimizate pentru Shield mi-se pare tot mai putine.

Edited by MD, 10 August 2017 - 10:41.


#875
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMD, on 10 august 2017 - 10:32, said:

Din punct de vedere al gamingului Shield pare un proiect aproape mort (cel putin GeForce Now), daca la inceput Nvidia au avut ambitii ca vor concura Microsoft si Sony cu o consola bazata doar pe streaming in timp proiectul a intrat la apa, iar la ora actuala il consider aproape mort (dat fiind numarul de titluri noi aparute in 2017). Si jocurile din Android optimizate pentru Shield mi-se pare tot mai putine.

Sunt de acord cu tine.
In ultima vreme posturile facute pe blogul nvidia shield au fost mai mult despre partea streaming multimedia si mai putin despre gaming.
Cat despre partea de home automation nu s-a mai vorbit nimic.
Acum ca google home va integra home automation la fel ca apple homekit poate va mai avea success.
Dar daca cei la nvidia nu fac nimic cel putin pana la anul vor ramane in urma. Appletv 4k va oferi destul de multe avantaje.

Am vazut ca au inceput sa se vanda deja unele shield-uri.

#876
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Da, pagina de smart home exista ... inca nu au sters-o. https://www.nvidia.c...eld/smart-home/
Au facut mult tam-tam in ianuarie legat de Smart Home (bine nici nu prea aveau cu noutati decat aplicatia Amazon si Nvidia Spot candva) dar sigur ca integrarea Google Assistant in Android TV tine de Google care nu se grabeste.  

Pentru mine Shield-ul este inca un device excelent pentru ca nu ma intereseaza partea de gaming si partea de smart home am rezolvat-o, nu mai astept dupa Spot-ul acela cu o data de lansare inca necunoscuta (la 8 luni dupa ce a fost anuntat).


Edited by MD, 10 August 2017 - 23:49.


#877
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,458
  • Înscris: 17.09.2007
Eu am destul de des problema aia in care nu mai are disponibil 24p. Probabil tine de o comunicare cu TV/AVR (hdmi handshake si EDID eronat). Interesant ca pot alege rezolutia 4k24p si chiar trece in 24p, dar la revenire 1080p60hz tot nu are disponibil 24p (in Kodi sau TVHZ) decat dupa restart.
In Kodi e destul de vizibil cand se intampla (stutter).
Noroc ca dureaza putin restartul.
O sa vad daca deschid un tichet pentru problema.

#878
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostHansolo, on 11 august 2017 - 07:31, said:

Eu am destul de des problema aia in care nu mai are disponibil 24p. Probabil tine de o comunicare cu TV/AVR (hdmi handshake si EDID eronat). Interesant ca pot alege rezolutia 4k24p si chiar trece in 24p, dar la revenire 1080p60hz tot nu are disponibil 24p (in Kodi sau TVHZ) decat dupa restart.
In Kodi e destul de vizibil cand se intampla (stutter).
Noroc ca dureaza putin restartul.
O sa vad daca deschid un tichet pentru problema.
Asa e. La firmware-ul vechi functiona mai ok.
La cel nou chestia cu autorefresh se pare ca mai merge la minix si wetek.

#879
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 06.10.2015
Update nou pt shield...

#880
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
https://www.blog.goo...-on-android-tv/

Din pacate articolul se incheie cu ...

"Starting today, SHIELD users in the U.S. can upgrade their TV experience with the Google Assistant" ...

N-am facut update-ul deci nu stiu daca este cum scrie in articol doar pentru US. Probabil in weekend ma lamuresc si eu.

Edited by MD, 29 September 2017 - 09:58.


#881
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMD, on 29 septembrie 2017 - 09:46, said:

https://www.blog.goo...-on-android-tv/





Din pacate articolul se incheie cu ...

Starting today, SHIELD users in the U.S. can upgrade their TV experience with the Google Assistant ....
Desi pe telefoane daca e setat in Engleza ai google assistant la android 7...
Poate au vrut sa zica doar pentru vorbitorii de engleza, nvidia shield in limba engleza..

Edited by adiatric, 29 September 2017 - 09:53.


#882
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Da, upgrade-ul la SHIELD Experience 6.0 poate sa-l faca toata lumea de ieri, nu vad de ce Google Assistant ar fi disponibil doar in US.

Edited by MD, 29 September 2017 - 10:59.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate