Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Imi ajunge bransament de 9kw la casa?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
radu_bog_cocorin

radu_bog_cocorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2008
Mai este un avantaj al bransamentului trifazat, in cazul caderii uneia dintre faze, cat de cat intalnite in diverse zone, iti mai ramane cel putin o faza de pe care poti alimenta consumatori mai "speciali sau delicati", gen hidrofor sa nu ramai fara apa, centrala termica etc.
Parerea mea, e ca mergi pe trifazat dar putere maxima care poate sa o dea operatorul de retea in zona respectiva. Atentie daca o sa ceri o putere prea mare s-ar putea solutia propusa de operator sa fie si ea pe masura.

#38
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Ai dreptate !  Pentru situatia caderii  unei faze sunt chiar scheme dedicate.

#39
GeorgeTrisina

GeorgeTrisina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 19.12.2011
Poate sa ceara trecand in chestionar chiar si consumatori pe care nu-i are. Asta e o conditie necesara dar nu si suficienta. Problema e daca furnizorul are aceasta putere disponibila.

#40
radu_bog_cocorin

radu_bog_cocorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2008
Din cauza asta am spsu sa solicite puterea maxima pe care poate sa o dea furnizorul pentru locatia respectiva, dar sa nu intre cu studiu de solutie etc ci pe clasic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate