Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Supergirl (2015- )

- - - - -
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#73
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Cand s-a mutat serialul la CW aveam sperante ca va deveni mai bun, ceea ce nu s-a intamplat. Asa s-a terminat sezonul asta pentru mine, cu un dezinteres complet.

Trage si el spre actiune tot mai intunecata, dar e chiar mai plictisitor decat inainte cand era un serial copilaros si scris in stil Sex and the City, pentru femei. Mi-e dor de un episod din ala arbitrar in care toata lumea pare high.

Aiurea e si introducerea atator kriptonieni, chestie care reduce factorul de unicitate al Supergirl. Ea si Superman ar fi trebuit sa fie singurii supravietuitori.

#74
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
bine ca s-a terminat...siropos si toata lumea fericita, dar s-a terminat :)

#75
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016
Posibil un sezon 4? De cand am inceput sa urmaresc, cred ca m-am indragostit de Melissa :))

#76
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostMunst, on 26 iunie 2018 - 01:36, said:

Posibil un sezon 4? De cand am inceput sa urmaresc, cred ca m-am indragostit de Melissa Posted Image)
Recunosc.....sii eu as rupe putin ficatu in ea...dar am renuntat dupa cateva episoade

#77
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016
Din cate am inteles in 14 Oct. 2018 v-a incepe Sezonul 4

#78
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
vaaaaaiiiiii...saracu Superman, a decedat. si de data asta pe bune.




aaaaaaaaaaaaaaa...stai ma ca era plecat cu Justice league intr-o misiune pe alta planeta, offff...ce ma speriasem

#79
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Primu sezon a fost acceptabil, amuzant pe alocuri, dar al 2-lea deja mi sa parut praf si ca o da in aberatie si l-am abandonat, cand am vazut ca il baga pe Superman ca-i fratele ei, am spus stop, la ce dracu ma uit? Posted Image Ori ma uit la Supergirl ori ma uit la Superman, pai ce facem aici....

View PostVipeR85, on 05 decembrie 2017 - 21:58, said:

- am asteptat sa vad cat rahat mai pot manca producatorii. pe langa faptul ca nu pot concepe cum de supergirl nu are "ceva" sa-si alerteze fratele cand e in cacat pana peste cap, nu pot intelege si faptul ca supergirl si superman sunt portretizati ca un fel de invincibili, cu superviteza, superauz, etc, sunt veri, sunt printre singurii kriptoniei in viata si al dracu ca nu lupta impreuna impotriva unei amenintari comune. niciodata n-am priceput si nici nu voi pricepe  de ce eroii din DC sau Marvel apara un singur oras in care un handicapat s-a gandit sa inceapa apocalipsa. de parca apocalipsa n-ar privi tot pamantul ci doar starcity, gotham, metropolis, etc. vrea un retardat sa traga cu nucleare in toata lumea, dar il opreste arrow. ceilalti eroi habar n-au ca ceva se intampla. la chestia asta cu arrow nu m-am obosit sa intreb cat de greu i-o fi fost lui flash sa vina pana la arrow sa il intrebe daca are nevoie de ajutor. probabil era la baie...ce sa mai intreb de ceilalti, ca daca era bombardata planeta pe ei nu-i afecta. in fine, deviem.

Gandeste-te ca se intampla intr-un univers paralel. Universul paralel este chiar orasul, din cauza asta fiecare oras are eroul sau.

Edited by hwplanet, 06 November 2018 - 11:22.


#80
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Supergirl este despre girl power (până și președintele era femeie, ba chiar un străin etc. și se merge pe ideea că toți suntem la fel și că nu contează de unde venim), diversitate (gay de toate felurile, relații între rase, specii etc.), toleranță, acceptarea refugiaților, religiilor. Din perspective uneori chiar decente. E foarte uman serialul, culmea. Singurul dintre astea mainstream care este atât de bun la ce face.

#81
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
de ce e bun? ca promoveaza ostentativ ca a fi gay e cel mai cool si mai bun lucru de pe planeta? ca a fi "outsider" aduce suferinta, dar daca esti outsider smecher ai parte de tot ce iti doresti? ca supermegagenialaextraordinara agentie americana e praf fara un extraterestru sa o ajute?

si alte inadvertente care n-au nici cea mai mica legatura cu logica si realitatea?

#82
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
ca sa nu mai spun de vechea si arhicunoscuta "relatie" sua-rusia....cred ca nici un film nu trece cu vederea aceasta chestiune. fie filmul despre orice, trebuie sa fie ceva aluzii la rusia si la cat de superbe si marete sunt sua.

#83
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
N-am spus că e bine ce fac, ci că fac bine ceea ce fac. E o diferență uriașă. Ostentativ? Față de alții? Deloc chiar. Problema cu genul ăsta de desensibilizare este că trebuie să fie atât de mult prezent încât să nu mai atragă atenția. Cantitatea asta dăunează. Nu o suport în egală măsură. Dar am văzut ceva interesant. S-a pus de multe ori problema femeilor care nu cred că merită sau că pot mai bine. Și prin serialele astea americanii încearcă, mai bine sau mai prost, să facă o oarece educație socială și să promoveze politici. Uite, în Last man standing, după primul sezon au schimbat una dintre fete la un model mai aproape de adevărul american. 17 ani, grasă (asta e, deranjează, dar adevărul e ăsta), cu un copil (evident aberant de mare în film ținând cont că ea are 17 ani etc.), care încearcă și ratează și încearcă și mai și reușește, mai și pierde. Se construiește un model de gândire și atitudine. Nici nu vreau să mă gândesc cât din populația lor din publicul țintă se regăsește... Apropo, noua Mandy sucks... Am un nou personaj să urăsc cu sinceritate.
De fapt dacă te uiți arată că ăștia străini sunt normali, că muncesc, că unii poate arată diferit, dar toți au același scop comun. Dacă ai probleme cu propaganda americană, ei bine, este un film american. Mi-e egal că o fac, ideea este că dintre toate filmele din universul lor, aici se întâmplă cel mai bine. Apropo de super agenția aia, de fapt pun accentul pe valoarea pe care o aduc străinii. Ceea ce în US este mai mult decât adevărat. Dacă nici ăștia nu adună oameni cu potențial din lume, nu o mai face nimeni. De aia nici măcar președintele femeie și străină, a primit o lumină pozitivă.
Cu rușii... Între noi fie vorba nu e râcă cu rușii și acum real?
Înțeleg ce te deranjează, dar nu are legătură cu ce spuneam eu. Ai observat poate că prin filme au început să apară musulmani? Dar nu orice fel, ci numai esențiali în bine, dar care deși fac numai bine, sunt tot victime. Și femei musulmane prezentate ca opțiuni amoroase pentru alte religii (bullshit mai mare, rar am văzut). Femei musulmane luptătoare, care se sacrifică să salveze "omul alb"...

#84
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
ooo daaa....crosover, de cand il asteptam...ahhhhh

#85
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
na, ca sa vezi....smecherila ala de-a facut pact cu olliver nu e chiar "observator". si ce alt villan suprem ne puteau baga? altul decat fracsu lu manhunter? facand echipa cu lex luthor cel atotinviat si omniprezent.

nush daca voi putea privi acest viitor crossover fara sa vomit curcubeu

#86
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
A ajuns sa-mi placa serialul asta pentru ca se intampla cele mai ridicole chestii in el, vreau sa vad cat de departe pot ajunge.
Unde altundeva mai poti vedea un extraterestru transsexual?!

[ https://fanfest.com/wp-content/uploads/2019/02/tumblr_pn3q5361Oo1we1ovuo5_400.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#87
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Ce naiba, acum toata lumea intra si iese din gaurile negre "cum vrea muschii lor"? Si Supergirl, si Flash... ma gandesc sa-l intreb pe Elon Musk daca nu aranjeaza excursii si prin gauri negre...

#88
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
e ultima aroganta :)) flash chiar a reusit sa gaseasca un costum intr-o astfel de gaura :))

#89
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
cand mama naibii a intrat supergirl intr-o gaura neagra?????? ca eu n-am vazut

#90
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004

View PostVipeR85, on 12 octombrie 2019 - 20:43, said:

cand mama naibii a intrat supergirl intr-o gaura neagra?????? ca eu n-am vazut
Pai si tilul episodului spune despre asta - Event Horizon...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate