Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Supergirl (2015- )

- - - - -
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#55
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Deşi CW este un serial pentru adolescenţi, au făcut treabă bună cu multe seriale (sau cel puţin sezoane). Îmi vin în minte unele sezoane din Supernatural şi The 100 care au fost foarte tari şi destul de "dark", chiar şi din Flash sau Arrow, semn că-l pot creşte mult şi pe acesta.

Am urmărit extrem de multe seriale... o parte dintre ele chiar de la CW şi cred că Supergirl cu CW are un potenţial mai ridicat. Sunt foarte multe easter eggs related to Superman şi sper ca CW să ne facă o surpriză cu apariţii episodice din partea acestuia.

Ca să comentez un pic şi sezonul pilot din Supergirl, pot zice că mi s-a părut un pic forţată destainuirea Karei faţă de Winn şi James... I mean, unde a fost build-up-ul relaţiei dintre ei? Cât despre relaţia Winn-Kara... well, sunt sătul de aceste friendzone-uri în seriale. Toate serialele le au. :| Dacă aveau în plan o idilă James-Kara mai bine nu mai forţau triunghiul ăsta amoros. Apariţia lui Barry mi s-a părut prea pe repede înainte, cu prea multă gelozie faţă de cineva de pe un alt univers. Da, înţeleg, e vorba de Flash, dar mult prea multă informaţie inutilă şi rapid exprimată.

#56
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
James nu cumva stia deja de Kara? Doar este prieten cu Superman..
Oricum, supergirl este produs de aceasi oameni care fac Legends of Tomorrow, Flash si Arrow, deci CW e, in mod clar, locul unde ei se simt cel mai bine.
Din cate am inteles, serialul avea audienta OK, insa sperau sa-i reduca din costuri datorita unor scutiri de taxe care nu s-au mai intamplat..deci acum, il muta in canada.

Edited by n-amname, 14 May 2016 - 00:41.


#57
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Ţin minte că Supergirl s-a confesat amândurora. Nu era secretul lui ca să îi spună lui James.

#58
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
SUPERMAN WILL BE INTRODUCED IN SUPERGIRL: SEASON 2

Quote

In Season 1 of Supergirl, Superman was frequently mentioned and would sometimes "appear" in different ways that managed to never show him fully or require an actor to be cast in a speaking role - whether he was seen from afar, while Kara/Supergirl was stunned, or simply including him via a handful of scenes that had Kara and Clark messaging each other.

With Supergirl moving to the CW, it's been confirmed that a mega-crossover is coming that will involve Arrow, The Flash, Legends of Tomorrow and Supergirl. Superman's full introduction into Supergirl (and the larger DC/Berlanti-produced CW universe) certainly raises some questions about whether he might be involved in either that crossover or one down the road.

Sursa: http://uk.ign.com/ar...ergirl-season-2

#59
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
cel mai bun lucru din tot episodu a fost aparitia lu sora'sa Posted Image))

o stiu din "merlin" si e o dragutza :) plus ca e bestiala in roluri de villain

Edited by VipeR85, 11 October 2016 - 15:34.


#60
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Episodul a fost unul solid, Superman fiind in sfarsit o varianta mai apropiata de desene si comicbooks. Imi place henry cavill, la fel cum imi place si abordarea sa realista, dar nu-i rau sa avem si un superman zambitor, glumet, sigur pe el si trecut peste problemele existentiale prin care pare a trece kara.
Imi place ca au desfacut relatia kara/james, desi o puteau face si fara sa o transforme pe kara intr-o idioata iar pe james intr-un prostanac. Inteleg si asta cu propaganda feminista, in care femeile "e" puternice si "face" ce vrea pufosenia lor, dar nu aduci niciun serviciu feminismului daca transpui puterea feminina in idiotenie.
Sa vedem cu ce vor continua, vad ca trag tare spre Cadmus si cu metallo.. asta trebuie sa iasa bine.

#61
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
se mai uita careva? pareri?

#62
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
cam pueril..da nah, merge de plictiseala

#63
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
ultimul episod a fost flower power peste tot...bineinteles ca o femeie l-a salvat pe martian, bineinteles ca o femeie e mai puternica decat superman, bineinteles ca o femeie a fost destul d einteligenta ca sa previna o invazie si bineinteles ca avem si o casatorie intre femei :)))

si totusi ...ce-i mai place sa-si arate tzatele cand isi rupe camasa ...buna rau melissa.

ps: bineinteles ca vom avea inca un sezon in care ni se va explica cine e acel "it" care va creste puternic si va conduce pamantul :)

#64
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Da,dar probabil tot din cauza ei,Superman s-a îmbrăcat corect(nu a mai îmbrăcat chiloții peste pantaloni)!

#65
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Procesul e in felul urmator: ma uit la un episod din Flash -> ce serial slab; ma uit la un episod din Supergirl -> ce serial bun e Flash.

#66
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
in 27 incepe un crossover cu flash, arrow si legends of tomorrow

#67
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
nu mai rezist...

in primul rand Odette Annable are o postura si un mers de imi vine sa ma zgarii pe ochi. cand o vad cu mainile alea lungi arcuite pe langa corp, cu burta inainte si trunchiul in spate plus picioarele alea lungi puse parca intr-o pozitie nefireasca de-i afecteaza si mersul de rata...imi vine sa vomit. asa o fi personajul ei, dar da-o dracu ca exagereaza cu posturile ei de tampesc. plus ca in lupta de pe acoperis se vede clar ca are burta in costumul ei de smechera. alura aia de catwoman toata desalata...cu burta. am vrut sa sterg episodul din acel moment daaaaaarrrr:

- am asteptat sa vad cat rahat mai pot manca producatorii. pe langa faptul ca nu pot concepe cum de supergirl nu are "ceva" sa-si alerteze fratele cand e in cacat pana peste cap, nu pot intelege si faptul ca supergirl si superman sunt portretizati ca un fel de invincibili, cu superviteza, superauz, etc, sunt veri, sunt printre singurii kriptoniei in viata si al dracu ca nu lupta impreuna impotriva unei amenintari comune. niciodata n-am priceput si nici nu voi pricepe  de ce eroii din DC sau Marvel apara un singur oras in care un handicapat s-a gandit sa inceapa apocalipsa. de parca apocalipsa n-ar privi tot pamantul ci doar starcity, gotham, metropolis, etc. vrea un retardat sa traga cu nucleare in toata lumea, dar il opreste arrow. ceilalti eroi habar n-au ca ceva se intampla. la chestia asta cu arrow nu m-am obosit sa intreb cat de greu i-o fi fost lui flash sa vina pana la arrow sa il intrebe daca are nevoie de ajutor. probabil era la baie...ce sa mai intreb de ceilalti, ca daca era bombardata planeta pe ei nu-i afecta. in fine, deviem.

deci, pe langa faptul ca vine apocalipsa pentru toata planeta iar pe supergirl nu o ajuta nici macar "za marshian" stam sa vedem cum supergirl atunci cand e lovita cu o bucata de ciment va sangera iar bucata de ciment va fi tot intreaga. nu mai mentionez faptul ca in crossoverul de saptamana trecuta a picat din spatiu pe pamant si a prins-o un fat-frumos de otel in brate si ea n-avea nici pe dracu dupa o explozie super-mega-nucleara.....daaaaaaaar in episodul asta pica de la etaju 100(sa zicem) si ce sa vezi..e praf. basca pamantul sub ea nu afce groapa ci o movila. e prea greu pentru producatori sa faca o groapa si mai bine pun niste moloz peste asfalt, fag o mica scobitura in mijloc si gata efectul.

mi s-a acrit de stupizenii, inadvertente si inconsistenta. daca o faci pe supergirl intr-un episod sa treaca prin beton ca prin branza in altul nu-i dai in cap cu piatra si ii curge sange. isi bat astia joc de noi. nu stiu cum sunt americanii si restul care se uita si nu baga in seama chestiile astea dar trebuie sa ai o forma de retard sa te uiti la serial si sa inghiti rahatul asta.

#68
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
ce sa zic, bataia intre kryptonieni le anukeaza superputerile pe care le au in raport cu pamantenii, si deci pot fi si ei raniti de semeni de`ai lor, a mai fost ceva de genu in sezonul 1 cred cand venise ceva matusa de-a karei cu echipa daca imi aduc bine aminte. cat despre efecte ce sa zic, nu am avut mari asteptari inca de la inceput, ideea in sine de supergirl(varianta feminina a lui Superman) mi se parea stupida si probabil daca nu citeam pe undeva de crossover cu flash nu ma apucam de serial, insa cu toate astea e ok, e clar ca daca s-ar face crossovere la fiecare amenintare n-am mai avea 4 seriale distincte ci doar unul numit justice league :)

#69
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
de acord cu tine: un kriptonian da un pumn altui kriptonian si aluia din urma ii sare borsu. dar cand oricine da una in cap unui kriptonian cu o bucata de 50/50 cm de beton armat n-are voie sa sara borsu.

#70
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
iarasi impreuna? cuplul fatal :)

#71
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
pai parca si in realitate a fost barbatusu, sau mai e? :)

#72
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
ce eroi puternici..au omorat doua fufe :) aaaaaa...pardon fufele s-au omorat intre ele, eroii au luat bataie Posted Image  bravo scnearistilor. asa ajung nulitatile vedete...nefacand nimic

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate