Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Histograma nu valoreaza doua parale decat daca foloseste scopului artistic

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#19
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009

View Postkaruna, on 12 mai 2015 - 20:26, said:

desi daca lui ii place varianta subexpusa e doar o chestie de gust pe care trebuie sa i-o respectam..
Aici la cos sunt cele mai interesante discutii. Referitor la poza aia cu copilasul pe iarba, da e subexpusa grav fara intentii creative decelabile si desi respectam opinia celor care habar nu au despre tehnica fotografica, putem sa opinam ca e subexpusa.  Dar acu pe bune care ar fi idealul pt artistii cu sufletul dar care nu prea le au cu fotografia. Sa fie admirati pentru opiniile lor total neavizate si pentru gusturile/perceptiile neantrenate sau cum ? Si eu sunt anticenzura dar asta nu insemna ca oricine poate sa zica orice cu pretentia ca nici macar ceilalti  forumisti nu il pot atentiona ca bate campii. Deci voi  de ce sunteti sucariti? Ca nu va admira lumea ?

#20
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

View PostINuda, on 12 mai 2015 - 21:19, said:

Draga, stii de ce am postat aici? Adica, nu aci, la gunoi, ci la critica, tu. Pen' ca m-am enervate teribil cum a stuchit habarnista de Tinkerbelle pe unu',  saracu', care postase si el doua trei poze. Mah, cu atata naduf l-a facut p-ala cu ou si cu otet, ca nu-s bune pozele de nimica, nimica, mai avea putin si-i spargea aparatul prin intermediul softpedia si alta nu. Paranormal, draga.
Si-apoi, vine altu, asta mai profi, asa, si-I zice altui sarac, de fapt o dulceata de fata, ca ar fi trebuit sa-si stearga fotografiile alea imediat din aparat, nu cumva sa strice aparatul. Posted Image Iti vine sa crezi ce se intampla pe aria asta!?
Nu mai zic ca mie mi s-au sters posture intr-o veselie, pe baza de flame, iar posturile glumetilor ramasara bine-mersi acolosa. Posted Image
Sa vezi si sa nu crezi, tu!

Stiu, am vazut, dar eu eram la zdup atunci si n-am putut sa ii zic tipului ala sa aiba grija ca i-a imbatranit sufletul si ca nu mai vede cat e lumea de frumoasa.. Il intereseaza doar succesul in meserie! Ce bine e cand faci ceva doar de placere si nu te iei la intrecere cu nimeni!..

Edited by karuna, 12 May 2015 - 21:25.


#21
INuda

INuda

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 57
  • Înscris: 01.04.2015

View Postnenis, on 12 mai 2015 - 21:20, said:

Aici la cos sunt cele mai interesante discutii. Referitor la poza aia cu copilasul pe iarba, da e subexpusa grav fara intentii creative decelabile si desi respectam opinia celor care habar nu au despre tehnica fotografica, putem sa opinam ca e subexpusa.  Dar acu pe bune care ar fi idealul pt artistii cu sufletul dar care nu prea le au cu fotografia. Sa fie admirati pentru opiniile lor total neavizate si pentru gusturile/perceptiile neantrenate sau cum ? Si eu sunt anticenzura dar asta nu insemna ca oricine poate sa zica orice cu pretentia ca nici macar ceilalti  forumisti nu il pot atentiona ca bate campii. Deci voi  de ce sunteti sucariti? Ca nu va admira lumea ?
Si ce-am zis eu sa nu ma atentioneze? Nu cred ca am facut nici un scandal, ci doar am expus o opinie. Mie mi-a placut poza subexpusa si am explicat si de ce. Si nu e nimeni sucarit, poate doar niste domni mai vechi de pe arie. Ti se pare tie ca suntem noi sucariti? Posted Image

Edited by INuda, 12 May 2015 - 21:29.


#22
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

View Postnenis, on 12 mai 2015 - 21:20, said:

Aici la cos sunt cele mai interesante discutii. Referitor la poza aia cu copilasul pe iarba, da e subexpusa grav fara intentii creative decelabile si desi respectam opinia celor care habar nu au despre tehnica fotografica, putem sa opinam ca e subexpusa.  Dar acu pe bune care ar fi idealul pt artistii cu sufletul dar care nu prea le au cu fotografia. Sa fie admirati pentru opiniile lor total neavizate si pentru gusturile/perceptiile neantrenate sau cum ? Si eu sunt anticenzura dar asta nu insemna ca oricine poate sa zica orice cu pretentia ca nici macar ceilalti  forumisti nu il pot atentiona ca bate campii. Deci voi  de ce sunteti sucariti? Ca nu va admira lumea ?

E cam subexpusa.. dar daca unuia singur ii place trebuie sa il crezi si-l servesti cu ce vrea el.. Stii ca si la masa unii mananca mai sarat, altii mai dulce si tot asa.. Fiecare are dreptul sa isi exprime gustul personal daca o face in mod politicos, chiar daca poate parea iesit din comun..

#23
INuda

INuda

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 57
  • Înscris: 01.04.2015

View Postkaruna, on 12 mai 2015 - 21:30, said:

E cam subexpusa.. dar daca unuia singur ii place trebuie sa il crezi si-l servesti cu ce vrea el.. Stii ca si la masa unii mananca mai sarat, altii mai dulce si tot asa.. Fiecare are dreptul sa isi exprime gustul personal daca o face in mod politicos, chiar daca poate parea iesit din comun..

Mah, si stii ce m-a mai enervat!? Mai sunt unii p-acilea care chiar fac poze faine, nu te dau pe spate si habar n-am cat le lucreaza cu photoshopu, dar unele sunt chiar misto- le-am vazut pe blogurile lor. Ei, si astia nu dau nici macar  o informatie utila aici, la critica, ci arunca doar niste resturi nesemnificative, nu cumva sa invete cineva ceva de la ei fara plata. Posted Image

Edited by INuda, 12 May 2015 - 21:35.


#24
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

View Postnenis, on 12 mai 2015 - 21:20, said:

Deci voi  de ce sunteti sucariti? Ca nu va admira lumea ?

Doamne fereste!.. Poate ca sunteti altii sucariti pe aici ca ati tot stat intr-o "casa" cu cosul de gunoi la loc de cinste si v-a afectat sufleteste(!).. Am deschis un topic chiar aici la cosul de gunoi despre asta, dar cuiva se vede ca  i-a placut mult si  l-a recuperat ca pe un sfant odor!... zic si eu ca optimistul! Posted Image

View PostINuda, on 12 mai 2015 - 21:34, said:

Mah, si stii ce m-a mai enervat!? Mai sunt unii p-acilea care chiar fac poze faine, nu te dau pe spate si habar n-am cat le lucreaza cu photoshopu, dar unele sunt chiar misto- le-am vazut pe blogurile lor. Ei, si astia nu dau nici macar  o informatie utila aici, la critica, ci arunca doar niste resturi nesemnificative, nu cumva sa invete cineva ceva de la ei fara plata. Posted Image

Nu-i critica prea aspru.. Cred ca sunt destul de plictisiti si de aceea nu vorbesc prea mult, sau daca vorbesc, o fac doar fiindca le sare tandara dintr-o chestie sau alta.. Eu oricum nu prea cred intr-o scoala foto online pe forum...

Edited by karuna, 12 May 2015 - 21:38.


#25
INuda

INuda

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 57
  • Înscris: 01.04.2015

View Postkaruna, on 12 mai 2015 - 21:12, said:


Merci! Posted Image Si mie imi plac poeziile tale. Mai scrii?

Ia uite la ea, ca-si aduse aminte! :)
N-am mai scris. Ca eu scriu doar cand ma-ndragostesc sau cand ma stimuleaza cineva. :lol:

#26
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View PostINuda, on 12 mai 2015 - 21:19, said:

habarnista
...dixit ignarul fudul.

View PostINuda, on 12 mai 2015 - 21:19, said:

Iti vine sa crezi ce se intampla pe aria asta!?
Vai, ce s-ar face oropsiţii ariei fără tine...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate