Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

De ce nu există mântuire în afara Bisericii apostolice

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
61 replies to this topic

#55
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postbarbu78, on 25 martie 2020 - 04:35, said:

Conform Bibliei, Dumnezeu cam este extraterestru.

Nu este extraterestru, ci extra universuri...

#56
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postheart_of_ice, on 25 martie 2020 - 12:19, said:

Nu este extraterestru, ci extra universuri...
Asa zice El.
Problema este ca ne adus si parazitii energetici. Un astfel de parazit a zis ca asa traiesc ei.

#57
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postbarbu78, on 25 martie 2020 - 13:00, said:

Asa zice El.
Problema este ca ne adus si parazitii energetici. Un astfel de parazit a zis ca asa traiesc ei.

Ai auzit tu când a zis parazitul respectiv chestia asta?!

#58
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Am auzit ce a zis un psiholog care cercetează fenomenul posedării demonice. Am vizionat interviul cu respectivul psiholog.
Cînd se închide rezervorul energetic, entitățile pleacă.

Edited by barbu78, 30 March 2020 - 00:23.


#59
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Psiholog care cercetează fenomenul posedării demonice....aham.


Ce fumați oameni buni?

#60
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

Mai sunt și cazuri de felul ăsta. Din păcate nu pe la noi.

Edited by barbu78, 19 April 2020 - 23:45.


#61
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postorlandobarbulescu, on 12 mai 2015 - 10:54, said:

Prietene, multă imaginație ai. A spune că Biserică este doar cea ortodoxă ( pe nedrept numită așa) nu înseamnă altceva decât sectarism. Adică exact ceea ce urăști tu mai mult.
In Ev după Sfântul apostol Ioan stă scris:  „Dar tuturor celor ce L-au primit, adică celor ce cred în Numele Lui, le-a dat dreptul să se facă copii ai lui Dumnezeu; născuți nu din sânge, nici din voia firii lor, nici din voia vreunui om, ci din Dumnezeu. Ioan 1 12-13.
„Tuturor” este departe un termen exclusivist ci unul a tot inclusiv. Iar mântuirea nu o da omul ci doar Dumnezeu însuși. Noțiunea de „biserică mântuitoare” nu există în Biblie ci doar „singurul în care există mântuire” adică Domnul Isus Cristos.


Revenind la acest subiect:

Ioan 10:9
Eu sunt Uşa. Dacă intră cineva prin Mine, va fi mântuit; va intra şi va ieşi şi va găsi păşune.


Faptele apostolilor 9:4
El a căzut la pământ şi a auzit un glas, care-i zicea: „Saule, Saule, pentru ce Mă prigoneşti?”


Dupa cum se poate trage concluzia, din versetele de mai sus, trupul lui Hristos este Biserica. Iar aceasta Biserica este ”usa” prin care se intra si se iese si se gaseste pasune. Numai si numai prin aceasta biserica. Alta usa nu exista! Si aceasta biserica este cea zidita pe temelia apostolilor. Toti ceilalti, care nu intra prin aceasta usa, sunt furi si talhari si pot doar sa intre, pe fereastra, dar vor ramane captivi inauntru. Nu vor iesi si nu vor afla pasune, vor afla doar focul!
Iar aceasta ”fereastra” este ”Sola Scriptura”.

#62
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011
Plecaţi-vă urechea şi ascultaţi glasul meu! Fiţi cu luare aminte şi ascultaţi cuvântul meu!
Cel ce ară pentru semănătură ară oare necontenit? Necontenit îşi brăzdează şi îşi grăpează el pământul?
Oare, după ce a netezit faţa pământului, nu aruncă el măzăriche şi seamănă chimen? Nu pune el grâul în rânduri, orzul, într-un loc deosebit şi alacul, pe margini?
Dumnezeul lui l-a învăţat să facă aşa, El i-a dat aceste învăţături.
Măzărichea nu se treieră cu leasa şi roata carului nu trece peste chimen, ci măzărichea se bate cu băţul şi chimenul, cu nuiaua.
Grâul se bate, dar nu se bate necontenit; împingi peste el roata carului şi caii, dar nu-l sfărâmi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate