Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Note 5 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
1696 replies to this topic

#73
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Eu cred ca vor lansa și note-ul în europa, dar va fi târziu. Am un deja-vu cu edge-ul de anul trecut, e prototip facem câteva de proba și ui la el ca e pe toate gardurile.
Nu poți sa ignori toata Europa,  ca piata la un flagship cu traditie,  no matter what, nu când vrei sa fii number one. Nu speli greșeala asta de imagine nici cu apocalipsa.

#74
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,755
  • Înscris: 23.05.2013
The weirdest thing about the Galaxy Note 5 is its newest accessory

Adevarat. Dupa ce am tastat ani la rand pe butoane, ne-am obisnuit acum cu touchscreen, swype si gesturi, acum au lansat ceva de parca am revenit in 2005. :)
Plus, nu stiu cum arata in realitate, dar in poza pare foarte cheap. Zici ca-i un plastic vopsit, vai de el.

[ http://pocketnow.com/wp-content/uploads/2015/08/Galaxy-Note-5-Keyboard-Case.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#75
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Sigur e plastic vopsit.
În schimb super tare e bateria aia externa care poate fi folosita și ca încărcător wireless.Attached File  uploadfromtaptalk1439555207510.jpg   28.42K   68 downloads

#76
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012

View Postd4m4g3, on 14 august 2015 - 12:44, said:

Sa aibe 2 marimi la flagship, ca Apple.
Nu cred ca este cazul sa aducem Apple in discutia asta, Samsung avea seria Note care era la fel de puternica ca flagshipul inca de pe vremea cand apple nu stia sa numere pana la 4 inch... Totusi sa nu mai dam atata importanta ca nu au inventat ei apa calda, poate doar au reincalzit o.

#77
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
In concluzie Note 5 a fost lansat sa se vanda mai bine Note 4 !

#78
Filoteu

Filoteu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 06.02.2007
O sa ajungă note 4 ca și ferrari, adică o sa i crească valoarea în timp, în loc să i scada.

#79
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012
Este interesant Note 5, dar totusi nu o sa si merite de nici un fel pretul enorm.

#80
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,755
  • Înscris: 23.05.2013
Un alt video cu Note 5, mai complex un pic. Oricum... Multa lume e dezamagita aparent. Ca si mine. :)
La baza este el performant, are camera foarte buna, optiuni, etc, dar amanuntele care conteaza, dezamagesc.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4LjwGlIxIp0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#81
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
Cam nasoala treaba nu cred ca mai scade pretul la Note 4.  :(

#82
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012

View Postxymzar, on 15 august 2015 - 13:55, said:

Cam nasoala treaba nu cred ca mai scade pretul la Note 4.  Posted Image
:)) cand vreodata in istoria tehnologiei, un smartphone a ramas la acelasi pret iar in timp nu i a scazut pretul?

#83
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Partea buna e ca dacă il spargem, putem sa punem fata lui N4 pe N5 :)
Ce surpriza, N5 este N4 cu spate de S6. Numai noutăți de la Samsung la sfârșitul verii...

Cum spuneam pe alta arie, s-a creat un cult al lui Samsung (bravo lor ca au stiut sa invete de la mere), astfel incat lumea va cumpara Note 5 nu pentru ca este cel mai bun, ci pentru ca este cel mai nou.

#84
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012
Deocamdata nu ai cum sa nu zici ca nu ar fi cel mai bun. Poti sa spui ca nu este in asteptarile tale, dar acum sincer la ce te asteptai? Vreun cub cu holograma sau ceva care sa ti arate viitorul? :D La ce te asteptai tu de la Note 5?
Eu unu ma asteptam sa fie ceva in genu asta avand in vedere S6 si S6 edge, nu stiu de ce unii dintre voi ati fost luati prin surprindere...

#85
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Nu ma asteptam sa excluda cardul sd, IrDa-ul si sa-i puna baterie de capacitate mai mica.

#86
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Eu ma asteptam sa fie un S6 mai mare. Eventual chiar fara S-pen.
Trebuia sa pun la pariuri ca Edge-ul cam asta e :w00t:

#87
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012

View Postkiario, on 15 august 2015 - 18:04, said:

Nu ma asteptam sa excluda cardul sd, IrDa-ul si sa-i puna baterie de capacitate mai mica.
La card ma asteptam sa l scoata asa cum au facut si cu S6, si daca te gandesti si la S6 au micsorat bateria :)) acum sa speram ca nu i afaecteaza prea mult autonomia. Adica sa spere cei care au de gand sa l cumpere, eu unu nu cred ca am sa fac asta.

#88
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011

View PostFiloteu, on 04 august 2015 - 22:48, said:

Dacă nu are nici USB Type-C, cred ca note 5 o sa aibă vânzări foarte slabe.  
Tot timpul se spunea asta, seria are însă fanii ei.

View Postkiario, on 15 august 2015 - 18:04, said:

Nu ma asteptam sa excluda cardul sd, IrDa-ul si sa-i puna baterie de capacitate mai mica.

Eu da.. O să rămână un produs de nișă, pentru fani. Au scos cardul ca să ciupească mai mult la modelele cu spațiu mai mult. S-au tâmpit de tot, ce scot acuma sunt ca niște Iphoane, mai bine iei direct Iphone.

#89
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 12.07.2009
Am ras cu lacrimi la acest review :))))

Are o baterie de 3.000 mAh și oricât de rapid s-ar încărca prin cablu sau wireless, tot vreau o baterie mare care să nu moară după două clipuri filmate la rezoluție 4K. Anul trecut, Note 4 avea 3.220 mAh și era rezonabil. Anul acesta, scade capacitatea, promițându-ți că se încarcă mai repede. Așa, exagerând, aș spune că mai bine scoteau cu totul bateria și-ți spuneau că îl poți ține mereu băgat în priză.

Poți cumpăra o tastatură fizică pentru telefonul tău ca și când am trăi în 2006 și nu am auzit de telefoane cu ecran capacitiv. Tastatura fizică este excelentă pe computere, dar nu este cel mai important lucru pe un telefon. Dacă tastatura fizică era atât de importantă, Palm și BlackBerry n-ar fi fost acum o amintire, respectiv o companie care se zbate să nu dispară. Tastatura fizică era excelentă când ecranele erau proaste, dar de când cu primul iPhone și cu HTC Hero, sunt suficient de bune cât să scrii rapid pe ele. Contraargumentul va fi că poți scrie fără să te uiți. Da, poți, dar doar după ce te-ai adaptat, scriind câțiva ani pe așa ceva.

#90
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Eu ma astept ca un upgrade sa fie upgrade. Cum poti face upgrade de la ir la non ir, de la 3220 la 3000, de la card la non card, de la baterie detasabila la una fixa?!
Lol. Abia astept urmatoarele Sony si HTC. Dar pe Note 4 nu-l voi vinde. Nu cu 18 milioane, cand N5 va costa dublu si va avea mai putine dotari. Hell, N5 e Mercedes si N5 e Logan.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate