Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Microsoft Lumia 640 XL

- - - - -
  • Please log in to reply
1492 replies to this topic

#37
TazCelRau

TazCelRau

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 956
  • Înscris: 28.06.2009

View Postiulian93, on 10 mai 2015 - 14:17, said:

Salut , sunt utilizator de android eu dar mi-a atras atentia telefonul asta si ma gandesc serios sa-l iau in calcul , ma interesa varianta XL LTE DUAL SIM , la noi inca nu a aparut deci mai e de asteptat putin sau poate il gasesc in alta parte , insa am si eu niste intrebari mai "tehnice" neavant prea multe tangente cu WP vreau sa-i dau o sansa !
1. Pe dual sim pot selecta ce slot foloseste 3G/4G din meniu ?
2. Care este memoria ramasa efectiva utilizatorului si cea dedicata pentru aplicatii , adica este comuna ( 8GB ) sau se imparte in memorie pentru aplicatii si memorie efectiva la care am acces ( ca la android )
3. Se pot instala aplicatii ( vorbesc de WP acum ) din afara Marketului !?

Mersi !
1. Da
2.Mi-au ramas 3,22 giga liberi pe telefon...majoritatea aplicatiilor pe card. Sunt si aplicatii care nu se instaleaza decat pe telefon.
3.Se pot instala maxim 2 aplicatii pe lumia, cu cont de dezvoltator, ceva programele instalate pe calculator, sau cate vrei pe samsung hackuit.
4. Exista zvonuri ca windows 10 va permite portarea aplicatiilor de android pe windows phone. Nu toate, ci cele ce trec de furcile caudine ale windows  app store.

#38
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
Memoria interna nu e partitionata, daca la asta s-a referit colegul care a pus intrebarea. Adica nu ai strict X GB pentru aplicatii si strict Y GB pentru fisierele utilizatorului. Poti sa-ti instalezi cate aplicatii incap in cei 4+ GB care raman disponibili si sa nu ai nici un fisier personal. Sau poti avea 4+ GB de fisiere personale si nici o aplicatie noua. Dar nu poti avea acces decat la fisierele utilizatorului.
Aplicatii extra-Store doar cu cont dezvoltator. Ce libertate mai avem este sa instalam aplicatii din Store nu direct, ci descarcand-o intai si punand fisierul pe card. Dar SO verifica daca ai dreptul sa o instalezi (de ex. daca a trecut perioada de test si te gandesti ca pacalesti reinstaland-o de pe card, se prinde).

#39
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
Teste Office Lens

Attached File  Office Lens_20150510_163017.jpg   40.58K   123 downloads   Attached File  Office Lens_20150510_163017_processed.jpg   75.3K   121 downloads

Attached File  Office Lens_20150510_163127.jpg   110.8K   119 downloads   Attached File  Office Lens_20150510_163127_processed.jpg   52.29K   111 downloads

#40
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Mulțumesc !
Asta m-ar încurca puțin la WP , sistemul de operare mai închis , fiind un adept al custom rom-urilor al androidului si poate gama mai mica de aplicații  !
Dar vreau să-i dau o șansă si sistemului asta de operare , cine știe poate o să-mi placa !
Momentan modelul pe care il vreau eu sa pare ca n-a apărut , posibil mai durează aprox. 1-2 luni , e bine, mai pun un ban deoparte .

#41
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
In 1-2 luni ai tot timpul sa-ti faci o lista cu ce aplicatii vrei si sa incepi sa le cauti. Si in Store si prin discutii. Chestia asta cu "nu sunt aplicatii" a devenit o stampila, unii nici nu incearca sa vada daca ce au ei nevoie exista sau nu. Ce nu exista sigur sunt aplicatii oficiale pentru serviciile Google. Ma rog, doar aplicatie de Search, de parca ai avea nevoie de aplicatie pentru asta :D

#42
emiro

emiro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 31.05.2011
lumia 640 xl  cred ca va fi urmatorul meu  telefon   nu am folosit pana acum  windows phone  sper sa  fiu multumit de acest  sistem   din ce m-am informat se misca mai bine ca android am si un telefon(smartphone)android pe care am instalat  diferite custom rom    lumia 640 xl mi se pare atractiv ca si pret cat si ca specificatii  un android cu aceeleasi specificatii este cu cateva sute de lei mai scump  iar 1 gram pe acesta este putin, astept sa  vad daca il aduc telekom sau germanos  sa il achizitionez cu abonament

#43
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 30.03.2005
Exista vreo aplicatie sau se poate seta din WP astfel încăt atunci când apropii telefonul de ureche sa răspundă automat la apel ?

Edited by KENSINGTON, 10 May 2015 - 20:58.


#44
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Gestures beta. Functioneaza foarte bine

#45
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
Blind Camera Test: Microsoft Lumia 640 XL vs. Samsung Galaxy S6 Edge vs. Apple iPhone 6 Plus

Nu e chiar asa de "blind", mai corect era sa nu spuna deloc ce telefoane sunt, pentru ca, daca esti in tema iti cam dai seama care fotografie de la ce telefon e.

#46
TazCelRau

TazCelRau

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 956
  • Înscris: 28.06.2009
Doua probe:

Attached Files



#47
TazCelRau

TazCelRau

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 956
  • Înscris: 28.06.2009

View PostKENSINGTON, on 10 mai 2015 - 20:57, said:

Exista vreo aplicatie sau se poate seta din WP astfel încăt atunci când apropii telefonul de ureche sa răspundă automat la apel ?
Aceeasi aplicatie o sa iti treaca apelul pe speaker daca lasi telefonul pe masa cu fata in sus. Cred ca nu ma insel...

#48
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 30.03.2005

View Postaugustinionut, on 11 mai 2015 - 20:38, said:

Aceeasi aplicatie o sa iti treaca apelul pe speaker daca lasi telefonul pe masa cu fata in sus. Cred ca nu ma insel...
Se pot face diferite setări, eu am lăsat activa doar optiunea de răspuns automat la apropiere de ureche si pana acum a functionat corect.

#49
iordash91

iordash91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 25.02.2010
Se murdareste sau se ia culoarea dupa cel albastru/orange/white ?? o verisoara are un asha 210 albastru ,pur si simplu s-a inegrit la colturi,pe spate,nu se curata deloc, iar din cate am vazut ar fi cam acelasi materiale ca la 640 xl :(

#50
ionutzu_23

ionutzu_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 30.06.2010
Sunt cam nehotarat in privinta celor 2 telefoane Lumia ...640 vs 640 XL  .
Un plus la XL este camera care ma intereseaza destul de mult iar ca minus este marimea
La 640 simplu ca plus vad marimea de 5'' iar ca minus camera mai putin performanta :)
Deci intrebarea mea care este...voi ce ma sfatuiti sa cumpar?XL-ul datorita camerei sau 640 simplu pt ca e mai mic ?
Cum se simte XL-ul in mana?este chiar atat de mare?
Help please :)

#51
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
Mie mi se pare OK XL-ul. Dar nici eu nu sunt mic Posted Image Ce e sigur e ca nu-l folosesti cu o singura mana. Eu mi-am pus tile-urile cele mai utilizate astfel incat sa le ating cu degetul opozabil, ajung si la Action Center si la bara de butoane, dar daca misc un pic telefonul in mana. Insa pe partea opusa nu ajung decat in dialer, ca are butoanele mari (late). Ce-i drept, vin de pe 630 / 4,5", nu am trecut prin 5" sa-ti spun daca merita diferenta. Fata de 4,5" merita din plin.

Edited by Innoxius, 12 May 2015 - 18:46.


#52
iordash91

iordash91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 25.02.2010
eu momentan am note 3 neo cu ecran de 5.5 si mi se pare ok,chiar mi-ar placea ceva putin mai mare

#53
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
Eu am fost adeptul feroce al telefoanelor mai mici, maxim 4,7". Acum, dupa nici 2 saptamani de 5,7" nu vreau ceva mai mic.

#54
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 30.03.2005
Are cumva FM transmitter ? Eu n-am gasit.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate