Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Microsoft Lumia 640 XL

- - - - -
  • Please log in to reply
1492 replies to this topic

#1315
Tendon

Tendon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 05.01.2007
Ok, mersi . Are ceva pe partea hardware probabil , am incercat cu un hard reset si tot brusc se stinge .

#1316
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014
Salut! Am si eu un Lumia 640XL / RM1067 insa nu are 4G. Daca as instala un alt rom as putea sa ii aduag optiunea 4G?

#1317
livcro

livcro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 21.03.2007
Nu...iti trebuie hardware specific in telefon...

#1318
Andyno

Andyno

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.09.2014
Salutare. Stie cineva care i problema aici? nici macar nu s a incercat actualizarea...apare direct.

Attached Files



#1319
rebbelul

rebbelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 09.05.2008

View PostAndyno, on 02 februarie 2017 - 12:51, said:

Salutare. Stie cineva care i problema aici? nici macar nu s a incercat actualizarea...apare direct.
Verifica data si ora.

#1320
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 19.11.2013
merita sa iau un lumia 640 xl? cineva vrea sa mi-l vanda cu 200 lei dar eu am avut un alt tel cu win phone 8.1 primit moka si nu mi-a placut. am inteles ca 640 xl are win 10 pe care nu l-am incercat niciodata. banui ca aedvarata intrebare e daca merita win 10 vs win 8.1 mai ales ca acum e vorba sa dau bani. deci ar trebui sa cumpar sau nu?

#1321
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Merita doar daca nu esti dependent de aplicatii, ai aici minimul, gen whatsapp,facebook, messenger,viber si...cam atat. Telefonul este unul misto, ecran mare, camera buna, iar la 200 ron nu ai ce sa regreti

#1322
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,065
  • Înscris: 01.12.2001
E foarte ok la 200 lei.

#1323
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,470
  • Înscris: 29.10.2007
Preț foarte bun. Telefonul este chiar ok dacă nu ai pretenții la tot felul de.aplicații de nișă. Aplicațiile de bază sunt în store sau măcar aplicații third party ok.

#1324
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,470
  • Înscris: 29.10.2007
.953

Attached Files



#1325
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,065
  • Înscris: 01.12.2001
Cum fac sa reduc dimensiunea la "Mail si calendar" ce mi-a ajuns la 500 MB? Si nici nu pot seta sa fie pe card.
Am seatat sa am mailurile din ultimile 7 zile (am 3 conturi legate), dar tot e imens. Si sigur nu au 500 MB toate mailurile din o singura saptamana.

A trebuit sa dezinstalez vreo 3-4 aplicatii mari (peste 300 MB fiecare) ca nu puteam instala actualizarea. Aplicatii ce nu se puteau muta pe card (messenger, Whatsapp, Skype)

Edited by dorin_2k, 15 March 2017 - 14:12.


#1326
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,470
  • Înscris: 29.10.2007
Și mie mi s-a întâmplat o dată chestia asta și am rezolvat doar cu revenire la setările din fabrică.

#1327
danoro

danoro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 08.01.2008
Va salut ! S-a anuntat oficial ca de azi Facebook Messenger nu mai merge pe device-urile cu windows 8.1....doar cu update la win 10.
Doresc sa i-mi spuneti daca ultima versiune de win 10 este suficient de maturizata ? Ma intereseaza in special din punct de vedere al bateriei si al stabilitatii...ceva bug-uri? In fine merita sa fac update doar pentru Messenger...sunt si alte avantaje ? Mersi.

Edited by danoro, 30 March 2017 - 21:20.


#1328
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,212
  • Înscris: 12.02.2014
În opinia mea, e muuuult mai bun wm10. Pe 640 am update de vreun an, nu am avut nicio problemă, doar că se mișcă ceva mai lent. Dar am speranțe de mai vine , pt că noul Creators Update promite viteză mai mare pe toate telefoanele.

#1329
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 22.12.2015
Gata, am ramas  in  clubul  celor  cu  telefoane  WM.
Am facut  saltul de la  Lumia  532 DUAL  SIM la  Lumia  640 XL  DUAL  SIM.
Pina  acum, desi au trecut  doar  6  zile  ma  declar  extrem de  multumit.
Functioneaza  mult  mai  bine  decit  Lumia  532 , se misca  foarte  cursiv, are calitate  mult  mai  buna  a  ecranului.

Singura  questie  ca  unele  aplicatii  ruleaza  doar sub WM 10 si  imi cer  updatare.
Intrebarea mea este, updatarea  imi  afecteaza  programele  instalate ?
Nu va amuzati, nu ma  pricep  foarte  bine.

Sursa de cumparare  a fost  www.cel.ro  la  659 Lei  noi.
Ce  bine ca  mai exista  astfel de  stocuri.
Un   android  sa ii  faca fata  onorabil  costa  minim  1100 Lei, dar nu orice  marca. De pilda  Huawei.
Nu  imi plac  androizii deloc, se misca  sacadat  si  in reluare.

#1330
daemon666

daemon666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 02.05.2007
De la wp 8 la 10 daca are doar 6 zile nu e prea incarcat sistemul si ai putea sa faci update fara probleme.
Nu ar trebui sa iti afecteze nimic.

#1331
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 22.12.2015
@  Daemon 666, interesant, multumesc  pentru  indicatie.

Pentru  ce am eu nevoie  este  suficient, face  poze  destul de  bune ( deh, camera  principala  cu  lentila  CARL ZEISS....asta  spune  totul.... ) , se misca  foarte  bine in meniu, nu se blocheaza.

Singura  questie  ciudata  este ca am instalat  Waze de  pe  Windows  magazin si  nu functiona....sau  nu am stiut eu sa il folosesc.

Dar  am HERE  DRIVE, eficace  si cu  o robotica  simpatica ca  si voce

Initial  am vrut  sa cumpar  Lumia 950  sau  950 XL  dar  investitia  ar fi fost  dubla....

Microsoft, nu ne  parasi, nu ne  lasa  pe  mina  Androizilor  de  orice  feeeeeel !
Multumim  mult !

#1332
daemon666

daemon666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 02.05.2007
Ha, ce fan motivat esti  :-)
Da, pe 640XL e o camera buna. Cu aplicatia interop unlock se poate face o modificare in registry astfel incat sa salveze si imagini de tip RAW precum Lumia 950 si 950XL daca ai timpul si rabdarea sa le procesezi pe PC. Altfel, nu prea are rost. De obicei folosesc RAW numai cand fac poze de prezentare produselor mele si trebuie ca poza sa fie foarte echilibrata ca nivel de detaliu, culori, etc.
Pe waze am avut si eu surpriza sa nu se conecteze la sateliti. Solutia a fost sa inched aplicatia, sa intru in setari, la locatie si sa dau stergere la Location History, probabil ca e ceva similar ca formulare si in romana , nu stiu pe ce limba il tii.
Dupa aceea a mers fara probleme. Vezi ca la setari in Waze trebuie sa selectezi la Sound, Directions only (with themes) altfel nu vei avea voce la ghidare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate