Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Material cauciucat cu lipici pentru protectie

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008
Salutare,

Am nevoie de ajutor in identificarea unui material cauciucat care sa se poata lipi pe suprafete metalice vopsite/nevopsite. Vreau sa aibe lipici pe o parte si pe cealalta sa fie cauciuc sau orice altceva care sa imi asigure o oarecare protectie.

N-am idee cum se numeste (daca exista o astfel de denumire) sau unde se gaseste asa ca va rog sa-mi dati ceva sfaturi.

Vreau sa pun o cutie metalica peste o alta cutie (tot metalica) si nu vreau sa se zgarie intre ele.

Eu ma gandeam sa iau o bucata de cauciuc si sa ii dau cu lipici sau silicon dar ma gandesc ca sunt altii care au o solutie mai usor de aplicat si mai rapida decat ce am eu in cap. Nu trebuie sa fie o suprafata mare.

Am postat aici pentru ca vreau sa fie izolate din punct de vedere electric dar si estetic :).

Astept indicatiile voastre!

Edited by paso87, 08 May 2015 - 15:20.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,135
  • Înscris: 22.05.2003
Banda dublu adeziva?

Nu ai spus dimensiuni

#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Exista acele protectii de pus la mobila atat din pasla cat si din cauciuc prevazute cu adeziv (probabil banda dublu adeziva). Se gasesc in orice magazin DIY.

#4
inacro

inacro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 05.02.2008
„Plasti Dip Vopsea Cauciucata imbraca, protejeaza, confera aderenta, sigileaza, marcheaza si impiedica alunecarea.
Produsul garanteaza o flexibilitate de pana la 300 - 400%, chiar si in conditii extreme, cu temperaturi de la -34 la +93 grade Celsius.
Nu se faramiteaza si nu crapa, este rezistenta la uzura, dar si la umidicate, acizi, saruri, baze. Adera pe metal, lemn, sticla, piatra, cauciuc, beton, panza, funie, carbon, plastic armat cu fibra de sticla (GRP), tesaturi, vata de sticla si de aceea este ideala pentru aplicatii in industria auto, lucru manual, gradinarit, marina, etc.”

#5
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Gasesti covor de cauciuc la Hornbach gros de vreo 2 mm , lat la 1 m si lung cat tine rola , cateva modele , pe care il poti aplica pe suprafetele pe care doresti sa le protejezi cu banda dublu deziva de calitate. daca doresti ceva mai "definitiv " , poti apela la un adeziv flexibil .

#6
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008
dimensiunile nu conteaza. Maxim 50*50cm... Vreau doar sa protejez vopseaua existenta...

atupi, imi poti spune u magazin ?

#7
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Poti incerca sa cauti asa ceva in magazine de electronica.


http://www.elemon.co...MC&RubroId=6451

Ar trebui sa se gaseasca toate dimensiunile.
Nu trebuie sa faci cate doua gauri cu bormasina pentru fiecare separador.

[ http://www.elemon.com.ar/media/rubrosvisuales/imagenes/fotos%20645/mc%20645-08.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by teknotronik, 08 May 2015 - 22:50.


#8
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Poti folosi benzi de etansare ferestre. Se gasesc peste tot.
Dar mai simplu si ieftin iesi cu folie (2mm) de pus sub parchetul laminat. Eu o folosesc la ambalat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate