Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Sense8 (2015 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010
Cel mai recent serial de la Netflix este un SF ce urmareste 8 tineri de aceeasi varsta, dar din colturi diferite ale lumii, care, in urma unor decese tragice, se trezesc conectati mental si emotional intre ei, devenind, astfel, o trepta a evolutiei de sorginte tehnologica.

Alte doua personaje importante sunt Jonas, omul puternic si misterios care incearca sa-i reuneasca si Mr. Whispers (cu organizatia lui), ce ii vaneaza individual, pentru a-i captura sau lichida.

Primul sezon, alcatuit din 12 episoade, va aparea pe 5 iunie

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iKpKAlbJ7BQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Cam petarda, se pare.
Nimic original...

#3
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Un fel de Heroes...

#4
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Daca as avea timp de el m-as apuca...dar il pun pe lista de asteptare.

#5
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010

View PostDares, on 08 mai 2015 - 00:54, said:

Cam petarda, se pare.
Nimic original...

Ideea, intr-adevar, nu-i mega bengoasa, insa realizarea pare peste norma momentului. Cica subiectul e mult mai complicat decat pare din trailer.

Serialul a beneficiat de o echipa senzationala, filmarile au avut loc in niste peisaje deosebite din 8 tari, ar fi naspa sa dea chix din primul sezon (in care subiectii nici macar nu se intalnesc, abia ne sunt prezentati)... Scenariul e gata deja pentru 5 sezoane.

#6
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Sa vedem ce iese. Poate arata extraordinar din punct de vedere vizual si al realizarii dar nu vad cum ar putea dezvolta o poveste credibila in jurul acestei abilitati telepatice extinse, cu vesnica goana a eroilor prinsi intre "omul bun" si cel "rau", precum si a uzatei conspiratii oculte, mondiale, extraterestre, etc. Daca scenariul e deja creionat pe 5 sezoane banuiesc ca au dezvoltat filonul saltului evolutiv... ramane de vazut daca dupa primul sezon (care va fi in mare parte introductiv) serialul va strange destui fani pentru a continua.

#7
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Ba eu abia astept sa-l vad. Mai ales ca-i facut de fratii Wachowski si Michael Straczynski.

#8
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Abia am reusit sa trec de primul episod, e atat de plictisitor, 20% din el nu se intampla nimic doar ne arata peisaje pe o muzica periculoasa.
N-am nimic cu homosexualii dar serialul asta exagereaza, in primul episod avem parte de o scena lesbiana de sex absolut dezgustatoare, daca voiam sa vad un dildo plin de secretii vaginale fiti siguri ca nu ma uitam la seriale SF.

Dar mai insist, poate ma prinde.

Secventa din opening:

[ http://6pix.net/images/57299480814096039515.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Voiam sa-l trag si eu, dar si din comentariile de pe FL cica e cu prea mulți găozauri.

#10
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012
Mno daca Larry=>Lana trebuie sa ne reamintească agresiv. Prea agresiv pentru mine asa ca nu ma dau in vânt. Am vazut 2 episoade si poate le vad si pe restul cand o sa fie pana de altceva mai bun de facut.

#11
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Il termin azi, mai am cateva episoade. M-am obisnuit cu stilul serialului, e un fel de Beverly Hills 90210 cu o farama de SF si multi homosexuali. Nu vreau sa dau spoilere dar prin episodul 6 are loc o orgie... nu-s in tema cu tipurile de orgii dar aici fiecare o baga in cine-apuca, indiferent de sex. Cred ca ar fi iesit mai misto cu mai putin sex, puteau fi homosexuali si fara sa arate pe ecran cum si-o trag in cur.

Un alt aspect de-ampulea sunt scenele in care 2-3 minute ne arata strazi, incaperi, ce-o fi pe-acolo, pur si simplu timpul curge mai incet si ne sunt prezentate niste peisaje irelevante pe o muzica de adormit. Imi place de blonda aia drogata dar deja m-am saturat de cate ori o filmeaza minute in sir fara sa se intample nimic, pur si simplu o filmeaza stand degeaba.

Va las cu

[ http://6pix.net/images/92969060888977440284.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
ok guys, serialul asta are zero valoare, dar nu e chiar produs la bollywood deci merita o nota 4 pentru putinele scene care mi-au placut, una din ele fiind Erendira Ibarra masturbanduse in timp ce ce priveste doi tipi cum se saruta. lol

Sper sa uit de el cat mai repede.

[ http://6pix.net/images/37209534178540880850.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,961
  • Înscris: 18.12.2007
Mizule, nu te mai chinui cu el, e clar nerecomandat homofobilor (nu o zic ca pe o jignire).

#14
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Mie mi-a placut. Chiar daca e mai mult bazat pe relatia dintre personaje si ce trairi au ei, e destul de compelling. Ajuta si faptul ca am vazut episoadele dintr-un foc. Mie scenele mai grafice mi s-au parut mai degraba informative decat deranjante. Plus ca homosexualitatea devine din ce in ce mai acceptata, asa ca nu ma deranjeaza un serial cu scene de sex, indiferent de parteneri. Nomi, de asemenea, ofera multe informatii.

#15
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

View Postcaroline_hi, on 17 iunie 2015 - 18:45, said:

Mie scenele mai grafice mi s-au parut mai degraba informative decat deranjante. Plus ca homosexualitatea devine din ce in ce mai acceptata, asa ca nu ma deranjeaza un serial cu scene de sex, indiferent de parteneri.
S-a exagerat cu scenele alea si s-a obtinut un efect de saturatie, mai ales ca multe dintre momentele respective erau gratuite. E la mare moda corectitudinea politica, discriminarea pozitiva, gargara pe drepturile comunitatii gay, etc... dar in cantitati prea mari chestiile astea au facut serialul gretos.

#16
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Amu' ce sa zic, recunosc ca am gresit cand am zis ca un dildo plin de secretii vaginale e dezgustator, trebuia sa specific ca doar asa il consider eu, caci uite ca sunt si oameni ca caroline_hi pe care nu-i deranjeaza astfel de scene si le considera informative.

[ http://6pix.net/images/58674487915986493273.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,961
  • Înscris: 18.12.2007
Recunosc ca are niste detalii care nu ar fi necesare dar probabil ca producatorii au considerat ca e necesar si factorul de soc.

#18
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Ne deranjeaza pentru ca suntem un pic homofobi, ca altfel n-ar fi mare lucru. Mie mai disturbing mi s-au parut scenele cu nasterea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate