Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Vacanta in Grecia, dar unde?

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
2112 replies to this topic

#19
paslarucristian

paslarucristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.01.2009
poate ne ajutam reciproc....si eu sunt exact in situatia ta familiala(cu sotie si fetita de 4 ani :D )
acu depinde tu ce constelatie vrei sa aiba hotelul....eu ma multumesc cu 3 stele dar neaparat all inclusive pentru linistea mea...ca bani caut ceva de preferat pana in 600 euro
am gasit ceva interesat de cercetat in Zakynthos...Admiral tsilivi 3*   si  admiral argasi 3 *
si asta la o prima cercetare....

tu in ce perioada ai vrea sa mergi ?

la sfarsitul lunii august inceputul lui septembrie

View Postsissi691, on 22nd January 2010, 13:46, said:

Nu ai mentionat cu ce mijloc de transport vrei sa ajungi. Daca esti cu auto propriu sau autocar as zice sa te opresti in nord (bratele Kassandra, Sithonia, insula Thassos sau maxim Nei Pori). Daca esti cu avion, poti alege orice insula care are aeroport. Anul trecut am fost intre 20-27 august aici http://www.gerakina-...r/home page.htm si a fost perfect pentru cei cu copii mici : distanta mica intre hotel-restaurant piscina-plaja. Piscina gratuita este ff aproape de plaja a.i. poti sa supraveghezi copilul fara grija ca lasi lucrurile nesupravegheate. Masa in regim demipensiune, bufet suedez din abundenta (vita, porc, pasare, legume, fructe, inghetate-tot ce vrei). Primul copil pina in 12 ani are cazare si masa gratuita si ofera si pat suplimentar la cerere. Ai Salonicul aproape (70km) pt shopping sau aqua park, as recomanda sa nu iei excursii care dureaza mai multe ore, nu cred ca fetita are suficienta rabdare. Hotelul nu arata exceptional insa ofera tot confortul necesar. Se stie ca grecii nu sunt axati pe cazare. Costuri: 700 E cazare si masa/3 persoane, 150E benzina pt 2600 km (500 din ei numai in Grecia), restul te priveste... Succes! Anul asta as vrea Vourvourou, daca nu-i mai apuca vre-o greva pe agricultori.....


Doresc sa merg cu masina, nu-mi place sa stau 7 zile cu burta la soare, vreau sa mai vad si ceva. Ma gandesc sa ma duc prin Serbia, dar mai studiez.

Edited by paslarucristian, 22 January 2010 - 17:23.


#20
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008

View Postpaslarucristian, on 22nd January 2010, 17:38, said:

poate ne ajutam reciproc....si eu sunt exact in situatia ta familiala(cu sotie si fetita de 4 ani :D )
acu depinde tu ce constelatie vrei sa aiba hotelul....eu ma multumesc cu 3 stele dar neaparat all inclusive pentru linistea mea...ca bani caut ceva de preferat pana in 600 euro
am gasit ceva interesat de cercetat in Zakynthos...Admiral tsilivi 3*   si  admiral argasi 3 *
si asta la o prima cercetare....

tu in ce perioada ai vrea sa mergi ?

la sfarsitul lunii august inceputul lui septembrie



Doresc sa merg cu masina, nu-mi place sa stau 7 zile cu burta la soare, vreau sa mai vad si ceva. Ma gandesc sa ma duc prin Serbia, dar mai studiez.

Nu uitati tesla cei cu allinclusive in grecia e absolut necesara , nu se poate fara , macar daca nu va decideti singur sa aibe consoarta cum sa aplice o mica pedeapsda pentru prostie

Edited by ionescunic, 22 January 2010 - 19:23.


#21
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006
ne intereseaza un sejur de cca 7 zile. m-am uitat prima data pentru Bulgaria, dar acum ma gandesc sa mergem in Grecia, dar nu pot sa ma hotaresc unde.

ca si conditii ne intereseaza:
- ca perioada ar fi in prima jumatate a lui iunie;
- o locatie langa plaja;
- plaja sa fie nisipoasa nu cu pietre;
- apa sa nu fie adanca din prima, fundul marii sa coboare lin (pentru pici);
- am inteles ca in Grecia nu e necesar sa iei all inclusive, deci ma intereseaza micul dejun si cina inclus in pret (sau numai micul dejun daca e mai convenabil asa);
- mergem cu masina, si daca locatia e o insula, sa putem ajunge acolo cu masina sau sa o lasam in alta parte in siguranta;
- in general m-ar interesa o pensiune decat un hotel.

astept sfaturi si multumesc de indicatii!

#22
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 16.12.2008
Nei Pori se cam potriveste cu ce vrei. Daca esti tentat, te pot indruma catre o agentie de turism cu care eu am avut expeiente bune. Da-mi un mesaj privat ca sa nu fac reclama pe forum.

Edited by yetiro, 22 January 2010 - 22:36.


#23
14-sexy-anuk

14-sexy-anuk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,821
  • Înscris: 02.10.2008

View Postyetiro, on 22nd January 2010, 22:35, said:

Nei Pori se cam potriveste cu ce vrei. Daca esti tentat, te pot indruma catre o agentie de turism cu care eu am avut expeiente bune. Da-mi un mesaj privat ca sa nu fac reclama pe forum.
buna idee-eu recomand si insula corfu se ajunge relativ usor cu masina si e de vis.plaje cat cuprinde :notangel:

#24
coliver

coliver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 08.01.2009
Insula Thassos e o buna alegere. Aproape de RO (cam 700 km din Bucuresti) .
In Skala Potamia si Golden Beach apa si plaja sunt asa cum vrei tu , ferry este ieftin , taverne destule cu mancare foarte buna si rezonabil la pret .
Iar http://www.sunrise-studios.gr/ro/ sau http://www.hotel-kam....gr/en/services sunt alternative bune de cazare si ca pozitie si ca pret .

#25
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006

View Postyetiro, on 22nd January 2010, 22:35, said:

Nei Pori se cam potriveste cu ce vrei. Daca esti tentat, te pot indruma catre o agentie de turism cu care eu am avut expeiente bune. Da-mi un mesaj privat ca sa nu fac reclama pe forum.

daca ai fost multumit de serviciile agentiei nu cred ca ar fi gresit sa spui numele ei pe forum.

oricum astept informatiile pe mesaj privat.

din tot ce s-a spus pana acum ma gandesc la neo pori, dar sa ma mai documentez.

in legatura cu neo pori, in iunie cum e apa, ca celui mic ii place la nebunie. e rece sau e mai calda? si in final locatii de hotel si taverne convenabile (pret, calitate, etc.).

#26
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006
deja cred ca m-am hotarat cam ce traseu de vacanta sa avem.

din ploiesti sa ajungem la valos/skithos, dupa care in a 2-a parte sa stam la nei pori.

in fiecare locatie sa stam cam 5 zile plus drumul, ar fi cam 12-13 zile. la dus ma gandesc sa facem o innoptare pe la Thesalonik, sa prindem ferryboatul dimineata.

vad ca am probleme sa vizualizez care este programul ferry-ului care ajunge in skiathos, din valos sau din alta parte. o solutie sa stabilesc traseul ferry sa nu ma pomenesc ca in ziua respectiva nu este cursa?

am facut o simulare de traseu pe viamichelin.com si am vazut ca el ma duce pe la silistra, nu ruse. e mai convenabil pe acolo?

Edited by geticul, 23 January 2010 - 20:17.


#27
dana_03

dana_03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.09.2007

View Postgeticul, on 23rd January 2010, 19:59, said:

deja cred ca m-am hotarat cam ce traseu de vacanta sa avem.

din ploiesti sa ajungem la valos/skithos, dupa care in a 2-a parte sa stam la nei pori.

in fiecare locatie sa stam cam 5 zile plus drumul, ar fi cam 12-13 zile. la dus ma gandesc sa facem o innoptare pe la Thesalonik, sa prindem ferryboatul dimineata.

vad ca am probleme sa vizualizez care este programul ferry-ului care ajunge in skiathos, din valos sau din alta parte. o solutie sa stabilesc traseul ferry sa nu ma pomenesc ca in ziua respectiva nu este cursa?

am facut o simulare de traseu pe viamichelin.com si am vazut ca el ma duce pe la silistra, nu ruse. e mai convenabil pe acolo?


Daca vii dinspre Bucuresti n-ai ce cauta pe la Silistra. Asa imi arata si mie Viamichelin, nu stiu de ce nu afiseaza traseul prin Ruse. Probabil ca ia in calcul in primul rand autostrada.
Desi am vazut pe aici mai multe trasee, eu merg spre Grecia pe traseul Ruse-Sofia-Promahonas.

#28
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006
asa ma gandeam si eu.

#29
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009

View Postdana_03, on 23rd January 2010, 22:16, said:

Daca vii dinspre Bucuresti n-ai ce cauta pe la Silistra. Asa imi arata si mie Viamichelin, nu stiu de ce nu afiseaza traseul prin Ruse. Probabil ca ia in calcul in primul rand autostrada.
Desi am vazut pe aici mai multe trasee, eu merg spre Grecia pe traseul Ruse-Sofia-Promahonas.

sunt probleme cu harta romaneasca - nu apare drumul giurgiu - pod.
se pare ca m-am inselat eu, trebuie sa selectezi - la driving direction --> shortest in loc de michelin recommended.

Edited by AlinE, 26 January 2010 - 11:55.


#30
oplaurentiu

oplaurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 23.02.2007

View Postgeticul, on 23rd January 2010, 19:59, said:

deja cred ca m-am hotarat cam ce traseu de vacanta sa avem.

din ploiesti sa ajungem la valos/skithos, dupa care in a 2-a parte sa stam la nei pori.

in fiecare locatie sa stam cam 5 zile plus drumul, ar fi cam 12-13 zile. la dus ma gandesc sa facem o innoptare pe la Thesalonik, sa prindem ferryboatul dimineata.

vad ca am probleme sa vizualizez care este programul ferry-ului care ajunge in skiathos, din valos sau din alta parte. o solutie sa stabilesc traseul ferry sa nu ma pomenesc ca in ziua respectiva nu este cursa?

am facut o simulare de traseu pe viamichelin.com si am vazut ca el ma duce pe la silistra, nu ruse. e mai convenabil pe acolo?

salut

haideti cu noi in creta.

http://forum.softped...howtopic=632018
:thumbup:  :coolspeak:

Edited by oplaurentiu, 26 January 2010 - 12:31.


#31
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Copil de 5 ani, cu masina pe distanta asta, in scaun special pentru copil, este o tortura.

#32
oplaurentiu

oplaurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 23.02.2007

View PostSPF, on 26th January 2010, 12:33, said:

Copil de 5 ani, cu masina pe distanta asta, in scaun special pentru copil, este o tortura.

e obisnuit. anul asta de sarbatori am facut cam 4000 de km prin D si A cu el in scaunul de copil.

#33
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006

View PostSPF, on 26th January 2010, 12:33, said:

Copil de 5 ani, cu masina pe distanta asta, in scaun special pentru copil, este o tortura.

e obisnuit sa stea in scaunel. si oricum drumul vrem sa-l facem in 2 etape.

#34
sissi691

sissi691

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 31.05.2009
Topicul despre Vourvourou s-a topit in neant? Se va deschide unul nou sau il recuperreaza pe cel vechi?

#35
karsor1

karsor1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.02.2010

View Postoviliv79, on 19th January 2010, 21:06, said:

eu unu m-as risca sa merg cu auto propriu....am gasit ceva interesant in Halkidiki ...Hotel Aristotelis Beach 4*...desi sunt si pareri mai putin placute..
inca cercetez...
Lasa Aristotelis.

#36
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006
vad ca topicul meu a fost unit cu alt topic.

rog moderatorii, cand mai fac curatare de postari sa anunte si initiatorul topicului, sa stie unde sa-l caute, ca am crezut ca fusese sters.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate