Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Bărboianu dat afara dupa ce a trântit meciul cu Steaua

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Thorin_fiul_lui_Thrain

Thorin_fiul_lui_Thrain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 26.04.2015
Ionut Negoita, patron Dinamo:

Am tăcut vreun an de zile, pentru că am vrut să stau de vorbă cu multă lume pentru a vedea ce înseamnă fotbalul românesc, dar nu voi mai tăcea. Unele lucruri le voi spune public, dar cele mai multe le voi oferi autorităţilor pentru a căuta probe.
Este vorba despre sănătatea mea. Eu nici acum nu mi-am revenit după derby. Avem fotbalişti care sunt centuriştii fotbalului în România. Voi începe un război cu tot ceea ce se întâmplă în fotbal.
Săptămâna viitoare vom avea o altă conferinţă de presă, unde vom mai discuta un subiect care are legătură cu acesta şi mai am şi alte subiecte. Nu vreau să-mi bat joc de banii mei. Dacă într-un an nu se va curăţa fotbalul românesc, eu mă voi retrage.

Aşa cum se face în fotbalul românesc, cei care se organizează, se organizează. Până în minutul 60 şi ceva, Steaua nu a avut niciun şut pe poartă. Erau şanse foarte mari să scoatem un egal, puteam chiar să câştigăm. Noi ne doream un egal. Dar Steaua a intrat în criză de timp şi avea nevoie de ajutor. Şi cine i-a ajutat? Un băiat care i-a mai ajutat. Vă vine să credeţi că un jucător de 27 de ani a făcut două faulturi în aceeaşi fază sub ochii lui Balaj? Asta este golănie. Măselele stricate trebuie aruncate. Vă amintiţi că Mititelu a spus că acest jucător este un trădător? M-a trădat pe mine, care-l plătesc. Şi-a trădat colegii, care aveau 3.000 de euro primă. A trădat toată suflarea dinamovistă. N-a fost reziliere amiabilă, l-am dat afară.

Am stat de vorbă cu cineva care este apropiat de el. Şi eu l-am întrebat cum poate să justifice Bărboianu ce a făcut. Şi mi-a zis că cică i-a spus: ”Bă, băiatule, ai o vârstă, lasă prostiile!” Toţi jucătorii care vor veni la Dinamo vor fi verificaţi, pentru că sunt mulţi în Liga 1 ca el. Nu ştiu dacă Bărboianu va mai juca în Liga 1, poate doar un fraier ca mine să-l ia. Nu este la prima abatere, vă spun că ştiu când, ştiu locul, ştiu despre cât a fost vorba, ştiu cu cine. Voi spune aceste lucruri în faţa autorităţilor. Lucrurile nu vor rămâne aşa. M-am săturat să fiu bătaia de joc a publicului dinamovist
sursa prosport

Edited by Thorin_fiul_lui_Thrain, 06 May 2015 - 21:41.


#2
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Asa, si?! Oricum, Fane a fost o jigodie toata viata! Si nu m-ar mira ca afirmatiile lui Negoita sa fie adevarate.

#3
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.02.2010
Foarte bine , din cauza tipului asta de jucatori nu mai e Dinamo ce a fost .

Ce spirit puternic avea Dinamo pe vremea lui Hildan , rupeau jucatorii pamantul , dadeau ce aveau mai bun pentru numele Dinamo . Mie mi se pare ca blazonul e la pamant , foarte multi jucatori indolenti ( jucatori profesionisti ) , care joaca numai pentru bani si atat ... eu nu vad nici un new Dinamo , vad doar un Dinamo care merge spre mai rau .

Ma bucur enorm ca a venit Rednic la echipa si a declarat din start : '' la anul ne batem pentru titlu , nu am venit la Dinamo pentru altceva '' . Pai asta e spiritul mai tata , ce povesti cu reconstructie , sa prindem top 5 si asa mai departe . Cand a zis Borcea dupa un meci cu Steaua ca ne multumim si cu locul doi , nu avem ce face ii vopseau suporterii gardurile si ii injurau familia , acum cu Neacoita asta si cu reconstructia lui , stam si ne multumim cu locul 6 ... face parte din reconstructie .

#4
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
"Câinii turbați se eutanasiază la adăpostul de animale!"

Las' că nu-i bai, o să se pregătească A.S.A. Târgu Mureș pentru 'Champions League',
A.S.A. e un fel de "Dinamo Victoria/Rocar" redivivus :naughty: :roflag:

#5
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
tipic lucescian atunci cand nu stii sa pierzi:vatmanul e vinovat,luna in patrar,terenul denivelat,arbitrii-s hoti,toata lumea impotriva noastra.vorba populara: 'am venit,ne-am p...t,am plecat'.din pacate titlul e oricum dus,dar o victorie impotriva lor e mereu o binefacere.

#6
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014

View PostVladutz22, on 06 mai 2015 - 21:55, said:

Foarte bine , din cauza tipului asta de jucatori nu mai e Dinamo ce a fost .

Ce spirit puternic avea Dinamo pe vremea lui Hildan , rupeau jucatorii pamantul , dadeau ce aveau mai bun pentru numele Dinamo . Mie mi se pare ca blazonul e la pamant , foarte multi jucatori indolenti ( jucatori profesionisti ) , care joaca numai pentru bani si atat ... eu nu vad nici un new Dinamo , vad doar un Dinamo care merge spre mai rau .

Ma bucur enorm ca a venit Rednic la echipa si a declarat din start : '' la anul ne batem pentru titlu , nu am venit la Dinamo pentru altceva '' . Pai asta e spiritul mai tata , ce povesti cu reconstructie , sa prindem top 5 si asa mai departe . Cand a zis Borcea dupa un meci cu Steaua ca ne multumim si cu locul doi , nu avem ce face ii vopseau suporterii gardurile si ii injurau familia , acum cu Neacoita asta si cu reconstructia lui , stam si ne multumim cu locul 6 ... face parte din reconstructie .
Mda, dar din pacate tot pe vremea lui Haldan era epoca blaturilor la putere, puroiul iesea peste tot si era acoperit de gura mare a lu Mitica epoca neagra daca iti mai aduci aminte...Acuma ce sa zica si Negoita, doar nu-i prost sa-i laude pe stelisti ca au jucat mai bine...el vorbeste, care a bagat pt. prima data in istorie echipa in insolventa? Eu as tacea malc, mai ales ca n-a rupt gura targului nici cu transferuri tari! Si-asa n-are drept de joc in cupe asa ca ce se strofoca?

Edited by toto_riina, 06 May 2015 - 22:19.


#7
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Cu cine sa ia Rednic titlul ? N-are jucatori.

#8
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Era jucator slab oricum, nu cred ca a facut blat, pur si simplu asta e nivelul lui.

#9
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007
Negoita a inventat si se foloseste de scandalul asta ca sa isi ascunda neputinta, umilinta in care taraste clubul Dinamo. se fac deja ani de cand e la dinamo si nu se vede nimic. ba chiar se pot analiza pozitiile in clasament si merge din rau in mai rau.
se poate analiza si planul de insolventa unde se poate observa ca din datoriile de 16 milioane, dinamo a platit doar vreo 2-3 milioane, deci sa nu mai vina cu aberatii ca a bagat nu stiu cate  milioane.

Hai sa fim seriosi si daca era vreun blat nu se ajungea sa afle vreodata Negoita. stie el suma, loc bla bla. omul doar incearca sa se scoata el din gura suporterilor.

#10
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Tertipuri mizerabile a la Romania, prin care incearca sa se scoata din gura suporterilor si sa acopere concedierea fara motiv a unui jucator. La fel a facut si Rednic la Petrolul, cu Geraldo si Teixeira. Ca sa vezi coincidenta, taman Rednic e noul antrenor al lui Dinamo.  Atat Barboianu cat si Steaua ar trebui sa-l dea in judecata, sa vedem cum isi probeaza dobitocul afirmatiile.

#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

View PostVladutz22, on 06 mai 2015 - 21:55, said:

Foarte bine , din cauza tipului asta de jucatori nu mai e Dinamo ce a fost .

Ce spirit puternic avea Dinamo pe vremea lui Hildan , rupeau jucatorii pamantul , dadeau ce aveau mai bun pentru numele Dinamo . Mie mi se pare ca blazonul e la pamant , foarte multi jucatori indolenti ( jucatori profesionisti ) , care joaca numai pentru bani si atat ... eu nu vad nici un new Dinamo , vad doar un Dinamo care merge spre mai rau .

Ma bucur enorm ca a venit Rednic la echipa si a declarat din start : '' la anul ne batem pentru titlu , nu am venit la Dinamo pentru altceva '' . Pai asta e spiritul mai tata , ce povesti cu reconstructie , sa prindem top 5 si asa mai departe . Cand a zis Borcea dupa un meci cu Steaua ca ne multumim si cu locul doi , nu avem ce face ii vopseau suporterii gardurile si ii injurau familia , acum cu Neacoita asta si cu reconstructia lui , stam si ne multumim cu locul 6 ... face parte din reconstructie .

Ceea ce zici este valabil pentru toate echipele de fotbal,nu doar pentru Dinamo.Jucatorii echipelor sunt perfect croiti pe calapodul patronilor/finantatorilor/etc.Nu poti sa ai valoare ca echipa atat timp cat "seful" echipei este hot,delapidator,mincinos,evazionist si mai nou puscarias.Toata "crema" de finantatori nu este decat o adunatura de nemernici jegosi pe care ii doare fix in cur de palmaresul,rezultatele sau traditia unei echipe.Numai sperturi,hotii ,spalare de bani si furturi stiu sa faca.

Cum sa ai fotbal de calitate cu asemenea oameni?
Cum sa ai fotbal de calitate cu jucatori care ies in evidenta nu pe teren ci in viata de din afara terenului?
Cum sa ai fotbal de calitate cand majoritatea echipelor nu au macar un teren cat de cat acceptabil?
Cum sa ai fotbal de calitate cand inca blaturile fac legea,degeaba afirma contrariul unul si altul?

Si revenind la Dinamo,eu personal nu-l cred pe Negoita.E un mincinos la fel ca si predecesorii lui.Aia faimosi:veselarul,faiantarul,butelie si tot asa,adica unul mai priceput decat altul.Steaua avea nevoie ca de aer de puncte,iar "dusmania" dintre Steaua si Dinamo este doar de fatada.Cum sa fii dusman cu cineva cand furi impreuna cu el,cand evazionezi impreuna cu el,cand complotezi impreuna cu el,etc?L-au adus pe nenorocitul asta de Negoita pentru ca stiau ca "butelie" va intra la puscarie.O mascarada precum asa-zisul divort de Mihaela.
Adio,dar raman cu tine,asta-i principiul calauzitor!!!

Negoita a iesit in fata cu declaratia asta bombastica pentru a redirectiona ura fanilor catre altcineva.Pe pariu ca latraturile actuale ale lui Negoita se vor transforma in schelalaituri.Nu va face nimic.L-au pus tap ispasitor pe Barboianu.

Edited by adisz, 07 May 2015 - 08:47.


#12
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Lasand la o parte "suporteriatul" si discutand la un nivel echilibrat problemele sunt in modul urmator :
- toti patronii din fotbal vin cu "luatul si profitatul" si nu cu "oferitul"
- Steaua era buna cu echipa de anul trecut ...acum e la nivelul celorlalte din locurile 1 - 10
- pe moment Steaua e mai buna ca Dinamo dar ma asteptam sa castige pe teren si NU cu Barboianu & arbitru - vezi penalty 2 Posted Image
- cate autogoluri a mai dat Barboianu in cariera ???
- la primul penalty cand Dinamo ...cam domina jocul Barboianu s-a aruncat ca la rugby pe fata CLAR in 2 stelisti Posted Image
- imi pare rau daca pentru unii e mai importanta victoria chiar daca e "manjita cu r...t" decat sportivitatea
- cu asemenea atitudini incurajam blaturile si mizeriile din fotbalul romanesc

#13
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Trebuie sa fii dureros de prost ca sa crezi ca, cu jumatate din greii fotbalului romanesc in puscarie si alta jumatate cu procese pe rol, ar mai risca cineva sa faca vreo manarie.

#14
flaviuf

flaviuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 05.09.2007
"vă spun că ştiu când, ştiu locul, ştiu despre cât a fost vorba, ştiu cu cine." - la genul asta de declaratie, organele competente ar trebui sa se autosesizeze si sa inceapa o acheta la sange. Nu mai spun ca daca ele dorm (ca de obicei la chestii de genul asta), LPF si FRF ar trebui sa faca demersurile legale pentru inceperea anchetei.

#15
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

Quote

GSP: [...] zice că săptămîna viitoare va vorbi mai multe.
Argaseala - Foarte bine. Să meargă la autorităţi, la comisiile FRF, dar să meargă. Dacă nu o va face, atunci îl anunţ clar că va merge Steaua şi îl va soma să spună tot ce ştie!

Sper ca asa se va intampla. Ar cam fi cazul sa mai raspunda cineva pentru declaratiile iresponsabile care sunt aruncate prin presa fara niciun fel de consecinte.

#16
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostBob493, on 07 mai 2015 - 12:11, said:

Sper ca asa se va intampla. Ar cam fi cazul sa mai raspunda cineva pentru declaratiile iresponsabile care sunt aruncate prin presa fara niciun fel de consecinte.

Din pacate prin declaratiile alea cariera lui Barboianu este cam compromisa.

#17
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Care cariera ?

#18
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Asta doar daca se probeaza. Eu cred ca Negoita va plati serios pentru declaratiile facute.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate