Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Sediu fiscal societate de tip PFI

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Adrryo

Adrryo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 08.01.2012
Salut, vreau sa deschid o societate de tip PFI si am urmatoare problema, unde locuiesc eu, nu e casa mea, asadar nu am acte de proprietate, si nici macar mutatia in buletin nu e pe aceasta adresa, am mutatia pe o alta adresa unde locuinta este detinuta in coproprietate cu altcineva.Cand a fost mama sa se intereseze la Registrul Comertului, i-au spus ca pentru a avea sediul fiscal la locuinta detinuta in coproprietate (contract de vanzare-cumparare) este nevoie de semnatura celuilalt proprietar, care nu doreste sa semneze.Problema mea este ca nu gasesc pe nimeni care sa ma lase sa-mi trec ca sediu fiscal adresa lui.Am mai multe intrebari: 1.Exista vreun anumit tip de societate la care sa nu trebuiasca un astfel de sediu? 2.Ce solutii imi dati pentru gasirea unui sediu? Societatea pe care doresc sa o infiintez va comercializa produse lactate (am facut deja cursul de vanzator impreuna cu cel de igiena). Multumesc si sanatate!

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
http://www.avocatnet...-societate.html

http://constituirefi...uire-sediu.html

http://euroministora...e-sediu-social/

#3
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003

View PostAdrryo, on 05 mai 2015 - 00:00, said:

1.Exista vreun anumit tip de societate la care sa nu trebuiasca un astfel de sediu?
Nu.

View PostAdrryo, on 05 mai 2015 - 00:00, said:

2.Ce solutii imi dati pentru gasirea unui sediu?
Banu' jos si se gasesc ofertanti.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate