Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Acces Hdd extern de la distanta...

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
blonduzzz

blonduzzz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.05.2015
Problema a fost rezolvata. Multumesc tuturor!

#20
aproapecumparator

aproapecumparator

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.09.2014
Buna ziua,

As vrea sa ma ajutati ... multumesc anticipat Posted Image

Am un router de la rds, model ZTE H298N.

In respectivul router am o camera video IP de la Hikvision. Din digicare-rds, mi-am facut Dinamic DNS (nume.go.ro).

Am facut port forward pe router si acum pot vedea imagini de la camera video si din afara retelei.

Intrebare:

- am un hdd extern seagate de 500 gb. Daca il bag in portul de usb, ce setari trebuie sa fac la router pentru ca respectiva camera video sa faca storage pe respectivul hdd extern ?

Multumesc anticipat de raspuns.

Emilian

#21
Renegade18

Renegade18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 07.03.2006
Nu cred că acel router prin USB stie mai mult decat server FTP.Daca,camera stie sa salveze pe server FTP il poti folosi ca spatiu de stocare.Nu pot sa te indrum cum sa faci exact pentru ca nu stiu cum sunt asezate setările ca sa spun unde sa intri si ce sa setezi.Inca o chestie:depinde de cati Amperi are nevoie HDD extern,este posibil ca router-ul sa nu poata alimenta un HDD extern,decat poate un stick USB.

Edited by Renegade18, 17 August 2016 - 16:35.


#22
sorinmax

sorinmax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.02.2012
Salutare

Stiu ca acest subiect e vechi insa mi-a fost de folos, mi-au reusit toate setarile.

O singura problema am: dupa ce am introdus user si parola la prima utilizare, la urmatoarele accesari nu mi le mai cere. As vrea sa fie necesara introducerea de user si parola la fiecare accesare, mai ales daca fac asta vreodata de pe un calculator strain (de ex de la birou).

Si o intrebare: pot edita documente direct pe hardul conectat la usb-ul din router sau viziona filme? Sau trebuie descarcate pentru editare respectiv vizionare?

Multumesc anticipat

#23
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,198
  • Înscris: 07.01.2007
Filme poți vedea de pe hdd doar daca e in rețea, prin ftp nu cred că merge.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate