Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Stampile pe pasaport

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
Abc2000ro

Abc2000ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 972
  • Înscris: 06.03.2015

View PostMihai1971, on 02 mai 2015 - 17:58, said:

In vara asta voi face mai multe vizite in mai multe tari UE (unde nu se cere pasaport, deci e ok), dar o sa merg si in tari unde e nevoie de pasaport (Turcia si Moldova).... Vreau sa stiu daca turcii sau moldovenii pun stampile pe pasaport (nu prea as vrea sa se vada ca am trecut pe acolo Posted Image ), e vorba de aeroporturile din Chisinau si Istanbul-Sabiha Gokcen unde aterizeaza Pegasus...... Multumesc anticipat pt. raspunsuri!!

Or sa te omoare daca or sa vada ca ai trecut pe acolo. Auzi tu... sa treci pe la turci si moldoveni. N-o sa mai scoti capul in lume de rusine!

#20
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011

View Postpetre69, on 02 mai 2015 - 19:59, said:


Pui o poza cu moldoveaca

se putea sa nu ceri tu poze?  Posted Image

#21
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009

View PostMihai1971, on 02 mai 2015 - 19:47, said:

o sa caut o scuza, ceva vizita de lucru in istanbul......
Ai grija ca poate nu e chiar asa , avem nevoie de detalii
O duci la istanbul sau prin antalia la balta, spun asta ca parca turcii au si orasul de intrare pe stampila
Cu moldova o rezolvi usor ca-i bagi una deaia ca a fost ceva urgent si ca singura cursa la notificare scurta a fost cu escala in chisinau
Deci unde o duci si cat stai ca si timpul e o problema, nu stiu daca pun stampila la iesire si mi-e lene sa-mi caut pasaportul ca parca am ceva stampile turcesti

Te prinde negustoreasa cu o vizita in istambul si tu cu stampila de antalia te mai si rade in cap inainte de a ti-l crapa

View Postcasablanca1000, on 02 mai 2015 - 20:15, said:



se putea sa nu ceri tu poze?  Posted Image
Ce vrei bre ?
Pai nu trebuie sa rezolvam problema omului ????.......ca deaia e aici sa ceara ajutor si noi sa-i oferim ca omul e la suferinta

#22
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View PostMihai1971, on 02 mai 2015 - 19:47, said:

Cum sa fac 2 pasapoarte? Nu cred ca este legal asa ceva......

Plus ca il am nevoie de asta ca am viza de SUA pe el pusa, si o sa merg acolo....

Deci daca turcia stampileaza sigur, o sa caut o scuza, ceva vizita de lucru in istanbul...... dar chisinaul/fratii moldoveni stampileaza si aia?
Primu' pasaport il dai pierdut  -chipurile, si il faci p-al doilea;
faci tu in asa fel incat sa ai viza de SUA si pe al doilea pasaport sa semene cu primu' !
Apoi alegi unu' dintre ele sa il folosesti pentru cealalta   Posted Image

#23
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,680
  • Înscris: 22.01.2015
Tomita,se lasa cu dosar pt 2 acte valabile.Tot ce extra-ue pune timbru.Initiator,daca esti crocodil pune pe altu sa faca deplasarile.

#24
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 17.01.2008

View Postpetre69, on 02 mai 2015 - 20:18, said:

Ai grija ca poate nu e chiar asa , avem nevoie de detalii
O duci la istanbul sau prin antalia la balta, spun asta ca parca turcii au si orasul de intrare pe stampila
Cu moldova o rezolvi usor ca-i bagi una deaia ca a fost ceva urgent si ca singura cursa la notificare scurta a fost cu escala in chisinau
Deci unde o duci si cat stai ca si timpul e o problema, nu stiu daca pun stampila la iesire si mi-e lene sa-mi caut pasaportul ca parca am ceva stampile turcesti

Te prinde negustoreasa cu o vizita in istambul si tu cu stampila de antalia te mai si rade in cap inainte de a ti-l crapa


Ce vrei bre ?
Pai nu trebuie sa rezolvam problema omului ????.......ca deaia e aici sa ceara ajutor si noi sa-i oferim ca omul e la suferinta

Inteleg ca intrarea in Turcia este la Istambul, deci stampila va fi de Istanbul, ruta Istanbul Antalya este cursa interna.
@initiator, Plateste-i moldovencei avionul de la Chisinau la Istanbul. Va intalniti acolo!
E greu?
Sau "escala" de la Chisinau este de mai multe zile?

Edited by danutzu_1069, 02 May 2015 - 21:04.


#25
catasebi

catasebi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 26.01.2011
Da zic si eu: nu mai bine vine moldoveanca in tarisoara noastra? Mergi la munte, la mare, retras, nu stiwe nici cucu. Asa ai rezolvat tot, si cu p..a in c.r si cu sufletu in rai! Posted Image

#26
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 17.01.2008
^^
Ba cucu o sa stie....
Cucu lui, adica...

#27
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Si moldovenii si sarbii stampileaza, iti zic din experienta. Nu stiu cum mai stau lucrurile in prezent cu sarbii, dar sunt destul de nesuferiti la granita, trebuie neaparat sa le arati dovada locului in care ai stat. Eu am avut noroc ca am pastrat actele de la hotel, dar cei care nu le aveau au fost amendati destul de temeinic.

#28
cioclopica

cioclopica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 07.05.2006
In Serbia, incepand cu 12 iunie 2010, cetatenii romani pot intra cu cartea de identitate pentru o sedere ce nu depaseste 30 de zile.

#29
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
In Moldova ( republic of ) pune stampila, am eu 2.
In Turcia, pune stampila, nu stiu exact cum e acum dar inainte iti lipea si viza ( si o stampila ). Acum nu stiu daca iti pune doar stampila sau si autocolant/ viza.

Cam singura tara care nu-ti murdareste pasaportul e Israel...astia iti dau un carton separat ( din motive geopolitice ).

Nu vad unde e problema insa...


LE: aa, moldoveanca. Pai ii spui sa vina in RO si plecati in Israel...de acolo iesiti cu pasapoartele 100% curate, ca si cum n-ati fost acolo.

Edited by lex404, 09 May 2015 - 14:09.


#30
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009

View PostPurpura, on 03 mai 2015 - 15:44, said:

Si moldovenii si sarbii stampileaza, iti zic din experienta. Nu stiu cum mai stau lucrurile in prezent cu sarbii, dar sunt destul de nesuferiti la granita, trebuie neaparat sa le arati dovada locului in care ai stat. Eu am avut noroc ca am pastrat actele de la hotel, dar cei care nu le aveau au fost amendati destul de temeinic.
Ei draci!!
Pentru Serbia e suficient cartea de identitate.Ai vazut vreo carte de identitate cu stamplia?
Las-o pe aia cu "VOTAT"

#31
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

View Postdann778, on 01 mai 2016 - 08:46, said:


Ei draci!!
Pentru Serbia e suficient cartea de identitate.Ai vazut vreo carte de identitate cu stamplia?
Las-o pe aia cu "VOTAT"

Greșești. Daca te prezinți cu pașaportul Primești ștampila.

La fel e si in Georgia, poți intra cu ID-ul dar pe pașaport pun ștampila (am eu proaspete)

#32
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

View Postlex404, on 09 mai 2015 - 14:05, said:


Cam singura tara care nu-ti murdareste pasaportul e Israel...astia iti dau un carton separat ( din motive geopolitice ).
.

Și cuba practica cartonașul și încă vreo 2 tari prin orientul îndepărtat

Edited by argentum, 01 July 2016 - 07:06.


#33
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009
Da nu te pune nimeni sa te prezinti cu pasapoartele,doar daca ai niste vize rarisime si vrei sa impresionezi,altminteri buletinul e sfant!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate