Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Tineretului Park Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
xrx

xrx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.01.2015
Are cineva mai multe informații despre Tineretului Park Residence? Site-ul lor este aici: http://tineretuluiresidence.com/.

Edited by xrx, 01 May 2015 - 22:37.


#2
vlad_alexandru

vlad_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 14.05.2014
Preturi peste 160 k la 3 camere

#3
Wilberforce

Wilberforce

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 27.12.2013
Fără supărare, să nu mă înjuraţi, dar compartimentarea apartamentelor e cam...cocălărească, living unit cu bucătăria, acolo cred ca locuiesc genul de persoane care nu au bibliotecă reală cu minim 1200 de cărţi, nu se dau in vânt după intimitate, mai degrabă preferă să locuiască precum primitivii din peşteră, claie peste grămadă, într-o "cameră de zi" apoi, seara, se bagă într-un bârlog numit dormitor... zona este super, aproape de parc, preţul e aberant, ţinând cont de compartimentare şi taxa lunară de mentenanţă.
Ştiu apartamente cu 3 camere intr-o zonă poate şi mai frumoasă, perfect decomandate, la numai 70K euro!Cum îţi aşterni, aşa dormi! Eu "dorm" excelent...Posted Image

#4
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Amplasarea,cel putin din pozele lor e cam trucata!

#5
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View PostWilberforce, on 02 mai 2015 - 04:22, said:

genul de persoane care nu au bibliotecă reală cu minim 1200 de cărţi,
adica 99% din populatia tarii....ce "neipocrit" poate declaraca tine peste 1000 de carti intr-un apartament? si ce sa faci cu ele? le admiri si zici " ba ce intelectual sunt!" privind admirativ la raftul cu Sandra Brown?

#6
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,876
  • Înscris: 14.08.2007

View PostWilberforce, on 02 mai 2015 - 04:22, said:

Fără supărare, să nu mă înjuraţi, dar compartimentarea apartamentelor e cam...cocălărească, living unit cu bucătăria, acolo cred ca locuiesc genul de persoane care nu au bibliotecă reală cu minim 1200 de cărţi
Fara suparare, dar omul modern citeste mai nou folosind e-book-ul. Deci poti citi mult si sa nu trebuiasca sa ai biblioteca de 1200 de carti, incap toate (plus muuuulte altele) pe o memorie microSD care e cat o unghie de la un deget.

#7
clarapapusa2010

clarapapusa2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.03.2012

View PostWilberforce, on 02 mai 2015 - 04:22, said:

Fără supărare, să nu mă înjuraţi, dar compartimentarea apartamentelor e cam...cocălărească, living unit cu bucătăria, acolo cred ca locuiesc genul de persoane care nu au bibliotecă reală cu minim 1200 de cărţi, nu se dau in vânt după intimitate, mai degrabă preferă să locuiască precum primitivii din peşteră, claie peste grămadă, într-o "cameră de zi" apoi, seara, se bagă într-un bârlog numit dormitor... zona este super, aproape de parc, preţul e aberant, ţinând cont de compartimentare şi taxa lunară de mentenanţă.
Ştiu apartamente cu 3 camere intr-o zonă poate şi mai frumoasă, perfect decomandate, la numai 70K euro!Cum îţi aşterni, aşa dormi! Eu "dorm" excelent...Posted Image

Despre ce apartamente spui? Imi poti face niste sugestii, te rog? PM sau oricum.... Multumesc!

#8
Carman2015

Carman2015

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 14.01.2015
Bucatarie lipita de living?
Dormitoare de 16mp, adica un "barlog"?
Cata cocalarie!

Edited by Carman2015, 02 May 2015 - 13:31.


#9
xrx

xrx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.01.2015

View Postvlad_alexandru, on 01 mai 2015 - 23:48, said:

Preturi peste 160 k la 3 camere

:(, foarte scump.

View PostWilberforce, on 02 mai 2015 - 04:22, said:

Fără supărare, să nu mă înjuraţi, dar compartimentarea apartamentelor e cam...cocălărească, living unit cu bucătăria, acolo cred ca locuiesc genul de persoane care nu au bibliotecă reală cu minim 1200 de cărţi, nu se dau in vânt după intimitate, mai degrabă preferă să locuiască precum primitivii din peşteră, claie peste grămadă, într-o "cameră de zi" apoi, seara, se bagă într-un bârlog numit dormitor... zona este super, aproape de parc, preţul e aberant, ţinând cont de compartimentare şi taxa lunară de mentenanţă.
Ştiu apartamente cu 3 camere intr-o zonă poate şi mai frumoasă, perfect decomandate, la numai 70K euro!Cum îţi aşterni, aşa dormi! Eu "dorm" excelent...Posted Image

Ne poți da un link?

#10
Wilberforce

Wilberforce

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 27.12.2013

View Postutopium, on 02 mai 2015 - 08:44, said:

Fara suparare, dar omul modern citeste mai nou folosind e-book-ul. Deci poti citi mult si sa nu trebuiasca sa ai biblioteca de 1200 de carti, incap toate (plus muuuulte altele) pe o memorie microSD care e cat o unghie de la un deget.
Mda, aia nu mai e lectura de pe tableta, iar 1200 volume de hartie nu e deloc mult, mult ar fi 20.000, dar asa ceva au putini. memoria microSD tine 10 ani si adio informatie-nu mai vorbim de drepturi de autor, titluri disponibile. Cat despre aspectul unui"living" fara biblioteca cu carti...Posted Image
@octavian_SK, unii dintre noi au carti de care nici macar nu ai auzit, literatura nu se reduce la mizeriile aparute dupa `89...inainte de 1945 erau oameni in tara asta care aveau 10.000 de carti si nu erau neaparat academicieni sau profesori universitari, ci doar oameni cu carte la figurat si la propriu, din clasa de mijloc, care aveau timp de lectura.
Dar cum s-a umplut Bucurestiul de mojici si coate-goale de cateva decenii, biblioteca a devenit de fapt...servanta pentru tembelizor, totul se invarte in jurul tembelizorului in bordeiul modern.
Bucataria unita cu livingul=tiganie. Parerea mea.

#11
vlad_alexandru

vlad_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 14.05.2014
Complet de acord cu ultima afirmatie

#12
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Nu am vazut la tigani prea multe bucatarii unite cu livingul, in schimb la americani se poarta asta. La tigani am vazut ca se mananca in bucatarie in loc de living... Bine, asta am patit si la niste romani care m-au invitat la masa intr-o bucatarie de 5 metri patrati.

#13
Carman2015

Carman2015

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 14.01.2015
In yverdon les baines (ap de 200 mp)- bucataria lipita de living.
Cartier de vile de fite langa starsbourg ( gen beverly hills): bucatarie lipita de living.
Sasso marconi ( langa bologna): bucataria lipita de living (ap  3 camere).

Niste țărani parveniti!

#14
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View PostWilberforce, on 03 mai 2015 - 16:53, said:

@octavian_SK, unii dintre noi au carti de care nici macar nu ai auzit,
:) Cu siguranta, e la mintea cocosului asta, dar in schimb am auzit de bucatarie "open space" Posted Image

#15
sonyx16

sonyx16

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.05.2015
Eu am fost la o intalnire cu dezvoltatorul si din cate am inteles bucataria poate sa fie inchisa cu zid sau cu sticla. Personal mi s-a parut o idee foarte ok sticla, este moderna si creeaza spatiu, nu mai zic de lumina care iti intra si din living,nu numai de la geamul din bucatarie. Nu stiu unde ati vazut voi open-space, cand si pe site-ul lor arata clar cum sunt inchise :http://tineretuluiresidence.com/apartamente/.

Mie ce mi-a placut la ei este faptul ca sunt singurii din zona care nu au compartimentarea din rigips, ca sa aud tot ce face vecinul,punct in plus ca au si in interior intre camere doar caramida.
Si inca un lucru, au geam la baie, la blocuri noi eu nu am mai vazut sa aiba asa ceva.
Blocul se afla exact la roata din parc. Daca au ceva , asta e privelistea.

Mi se pare ok ca nu mai au ce sa construiasca langa, fiind numai parc. Am mai vazut blocuri unde te uiti la vecin in casa.


#16
vlad_alexandru

vlad_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 14.05.2014
O sa mai faca inca doua blocuri langa el

#17
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Si ti-ai facut cont special sa ne împărtășești aceste avantaje?  :)))

View Postsonyx16, on 04 mai 2015 - 21:25, said:

Eu am fost la o intalnire cu dezvoltatorul si din cate am inteles bucataria poate sa fie inchisa cu zid sau cu sticla. Personal mi s-a parut o idee foarte ok sticla, este moderna si creeaza spatiu, nu mai zic de lumina care iti intra si din living,nu numai de la geamul din bucatarie. Nu stiu unde ati vazut voi open-space, cand si pe site-ul lor arata clar cum sunt inchise :http://tineretuluiresidence.com/apartamente/.

Mie ce mi-a placut la ei este faptul ca sunt singurii din zona care nu au compartimentarea din rigips, ca sa aud tot ce face vecinul,punct in plus ca au si in interior intre camere doar caramida.
Si inca un lucru, au geam la baie, la blocuri noi eu nu am mai vazut sa aiba asa ceva.
Blocul se afla exact la roata din parc. Daca au ceva , asta e privelistea.

Mi se pare ok ca nu mai au ce sa construiasca langa, fiind numai parc. Am mai vazut blocuri unde te uiti la vecin in casa.


#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsonyx16, on 04 mai 2015 - 21:25, said:

Mie ce mi-a placut la ei este faptul ca sunt singurii din zona care nu au compartimentarea din rigips, ca sa aud tot ce face vecinul,punct in plus ca au si in interior intre camere doar caramida.
Asta e o prostie ca sunt singurii din zona fara rigips.. Amfiteatru Residence are compartimentarea din BCA.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate