Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Metalurgiei Park Residence

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
1256 replies to this topic

#685
anam27

anam27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 17.04.2015

 Emil_ptm, on 25 aprilie 2017 - 11:25, said:

Înțeleg Anam27 ca ar trebui sa cinstesc agentul?  
Vizez un apartament 3 camere în Viva blocul 6 sau 7. Mi-ar plăcea în 6 etaj 5 cu vedere la parculet. Dar dacă nu prind, măcar în 7 .
Agentul îmi tot da aceiași replica de cca o luna și jumătate : " cam în 1 luna o sa fie gata de contract "
Mi-e sa nu aștepte sa se întâmple ceva ca sa crească cursul € și când este pe val de-o ajunge la un 4.6 - 4.7 sa ne cheme " hai la antecontract...

Anam27 te-ai mutat deja în Viva?

Nu inteleg pentru ce ar trebui sa-l cinstesti... Daca este disponibil in blocul 6, o sa-ti spuna. Este si interesul lui sa vanda.
Noi am rezervat in ianuarie si am semnat antecontractul in martie.

Noi nu ne-am mutat inca, dar sunt vecini care locuiesc acolo de vreo doua saptamani.

#686
Emil_ptm

Emil_ptm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.03.2017
În ce bloc ai luat?

#687
anam27

anam27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 17.04.2015
3

#688
Ramoneta

Ramoneta

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.04.2017

 Lac78, on 25 aprilie 2017 - 10:57, said:

Un_dac in care complex s-au mai gasit apartamente cu 5% avans? Din cate stiu Venus s-a vandut cu 5% care este cel recent, dar nu stiu de asta ultimul lansat Athos. Mersi!
Athos este tot cu avans 5%.

#689
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,648
  • Înscris: 13.06.2011

 Lac78, on 25 aprilie 2017 - 10:57, said:

Un_dac in care complex s-au mai gasit apartamente cu 5% avans? Din cate stiu Venus s-a vandut cu 5% care este cel recent, dar nu stiu de asta ultimul lansat Athos. Mersi!

Athos parca si mi-a mai zis de unul n-am retinut numele.

#690
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 27.03.2006
Cam asta s-a intamplat intr-un bloc nou din Popesti... Oare ar trebui sa ne asteptam si noi la asa ceva?

Attached Files



#691
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
Foarte probabil ca vom avea si noi umflaturi, crapaturi in pereti si asa mai departe. In special cei care pun mobila repede pe pereti si nu ii lasa sa se usuce. Plus modul lor de lucru ca numai Dumnezeu stie ce au facut acolo.

#692
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 27.03.2006
Cam asa se face treaba la joy din ce am vazut cand am fost ultima data...

Attached Files



#693
Emil_ptm

Emil_ptm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.03.2017

 anam27, on 25 aprilie 2017 - 12:06, said:

3

Și ai probleme cum prezintă Arhanghel mai jos?  
Sunt hotărât 99% sa iau în Viva dar nu strica sa ma interesez...
Am o prietena care locuiește în Viva din amurgului și mi-a spus ca este foarte mulțumită. Au fost câteva probleme dar s-au rezolvat destul de repede..


 anam27, on 25 aprilie 2017 - 12:06, said:

3

Și ai probleme cum prezintă Arhanghel mai jos?  
Sunt hotărât 99% sa iau în Viva dar nu strica sa ma interesez...
Am o prietena care locuiește în Viva din amurgului și mi-a spus ca este foarte mulțumită. Au fost câteva probleme dar s-au rezolvat destul de repede..


#694
G_Dizzy

G_Dizzy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.06.2016

 arkhangel, on 26 aprilie 2017 - 14:57, said:

Cam asa se face treaba la joy din ce am vazut cand am fost ultima data...

salut,
despre care "joy" este vorba? ultima poza ce reprezinta?

Merci pt info

#695
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 27.03.2006
Din ce am citit pe facebook unde am vazut pozele probleme au aparut dupa 4 ani de la constructie ... deci e cam greu sa iti dai seama daca doar ce te-ai mutat. Si oricum daca s-a intamplat acolo nu cred ca e o regula sa se intample si in metalurgiei. Era bine daca deja erau mutate persoane de anul trecut in blocuri, dar cum nu a fost gaz ... cam greu. Oricum eu am de gand ca dupa ce va fi gata sa nu ma mut fix in prima luna. Oricum nu o sa am mobila si alte chestii. Pana acolo mai am insa cale lunga.

@ G_Dizzy este vorba despre blocul 5 din joy metalurgiei. Ultima poza reprezinta locul pe unde ar trebui sa treaca tevile de scurgere din baia mica.

Edited by arkhangel, 26 April 2017 - 15:35.


#696
G_Dizzy

G_Dizzy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.06.2016

 arkhangel, on 26 aprilie 2017 - 15:33, said:

Din ce am citit pe facebook unde am vazut pozele probleme au aparut dupa 4 ani de la constructie ... deci e cam greu sa iti dai seama daca doar ce te-ai mutat. Si oricum daca s-a intamplat acolo nu cred ca e o regula sa se intample si in metalurgiei. Era bine daca deja erau mutate persoane de anul trecut in blocuri, dar cum nu a fost gaz ... cam greu. Oricum eu am de gand ca dupa ce va fi gata sa nu ma mut fix in prima luna. Oricum nu o sa am mobila si alte chestii. Pana acolo mai am insa cale lunga.

@ G_Dizzy este vorba despre blocul 5 din joy metalurgiei. Ultima poza reprezinta locul pe unde ar trebui sa treaca tevile de scurgere din baia mica.

@ arkhangel mersi... la "mine" in 4 asa arata... e drept alta faza a constructiei (daca am identificat corect locul respectiv)

Attached Files



#697
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 27.03.2006
Arata bine, nu vad restul tevilor. Banuiesc ca vor rezolva problema si dincolo, nu cred ca au fost aliniate cum trebuie sau cine stie ... cred ca vor taia din planseu pentru a face loc.

#698
anam27

anam27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 17.04.2015

 Emil_ptm, on 26 aprilie 2017 - 15:27, said:

Și ai probleme cum prezintă Arhanghel mai jos?  

 arkhangel, on 26 aprilie 2017 - 15:33, said:

Din ce am citit pe facebook unde am vazut pozele probleme au aparut dupa 4 ani de la constructie ... deci e cam greu sa iti dai seama daca doar ce te-ai mutat. Si oricum daca s-a intamplat acolo nu cred ca e o regula sa se intample si in metalurgiei. Era bine daca deja erau mutate persoane de anul trecut in blocuri, dar cum nu a fost gaz ... cam greu.

La noi nu sunt probleme de genul asta, dar nu ne-am mutat inca.
Blocurile 1 si 2 de la Viva sunt locuite de anul trecut si nu am auzit sa aiba probleme.

#699
Gabriella12

Gabriella12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.07.2016
Buna!
A rezervat cineva un ap in bloc Primera?
Ati intampinat probleme dupa ce ati platit avansul de rezervare? Daca da, care ar fi acestea?
Stiti ceva de gaze, sistemul de canalizare/colectare a apei pluviale?
Noua agentul ne-a spus ca pana la trecerea contractului de gaze pe nume, vom folosi contractul lor si vom plati ce consumam la dezvoltator. Am vazut, insa, pe acest forum ca alti locatari de la alte blocuri au avut ceva probleme cu bransarea la gaze.
In legatura cu sistemul de colectare al apei ni s-a spus ca exista un canal de colectare. Cand am fost la vizionare era ceva apa in parcarea subterana, nu era inundat, doar ca erau cateva balti pe alocuri si ne-a zis ca este inca in lucru si din acest motiv a patruns apa.
Multumesc!

#700
catalincf

catalincf

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.06.2016

 Gabriella12, on 29 aprilie 2017 - 11:14, said:

Buna!
Cand am fost la vizionare era ceva apa in parcarea subterana, nu era inundat, doar ca erau cateva balti pe alocuri si ne-a zis ca este inca in lucru si din acest motiv a patruns apa.
Multumesc!

La Primera s-a izolat si de umezeala si de inundatie. Asta tocmai pentru ca e parcare subterana. Izolatie ca asta din pacate nu este la celelalte blocuri din SERE. Cartonul a fost pus in aprilie 2017 probabil apa era de pe vremea santierului. Atasez ceva poze din stadiul constructiei. Nu sunt client dar sunt vecin. Oricum la momentul lansarii 2016 era cel mai scump bloc din sere cu 3 cam la 79k.

Attached Files



#701
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005
Pfoa, ce apropiate sunt blocurile (vezi prima foto de mai sus)! Proprietarii de la parter și etajul 1 din acea fotografie cam câte ore pe zi se bucură de lumina directă a soarelui? De fapt, am văzut și la unele blocuri Viva aceeași problema...

Edited by soft0811, 30 April 2017 - 10:52.


#702
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Se astepta cineva sa fie alta distanta intre ele?
Poate doar cei care au cumparat printre primii in zona aceea se gandeau ca la un spatiu atat de mare vor fi alei,parcuri,verdeata.
De fapt asa si era reclama parca,atunci cand au lansat proiectul.
Se laudau ca spatiul imens,ca nu va fi ca in Popesti deoarece au loc sa faca ceva frumos de la zero.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate