Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Metalurgiei Park Residence

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
1256 replies to this topic

#1135
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
cam multe belele doctoricescu... sper sa le rezolvati

#1136
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 09.04.2007
Au inceput fundatiile la blocurile 9 si 10 de la Viva dinspre jilavei spre binelui
Sper sa inchida afacerile aici in 2 ani cel putin

#1137
Akix3

Akix3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.10.2018
Buna! Am fost saptamana trecuta sa vad in ce stadiu sunt cei de la Athos, bl. 1. Desi termenul era septembrie 2018 (data la care trebuia sa fim mutati), ni s a spus ca noul termen va fi februarie 2019. Deci pentru viitorii mei vecini, trebuie sa ne inarmam cu rabdare.

#1138
mihnevicim

mihnevicim

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.11.2018
Este cineva pe forum care a semnat promisiune de vanzare pentru bloc 2 , drumul binelui 45-47? E reusit cineva sa intre in posesie?

#1139
anacat1991

anacat1991

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.11.2018

View PostBurdujan1987, on 13 iunie 2018 - 20:46, said:

găsesc p cineva care și achiziționat un apartament în blocul nou de pe strada Turnu Măgurele Nr. 240-242 sub denumirea de Star Rezidential Metalurgiei 7?

buna,

Am rezervat eu, e totul ok?

Ms,

#1140
Amivea

Amivea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 31.12.2015
aproape 100 de mii de coco un apartament acolo https://new.flatfy.r...-park-bucuresti . Puii mei!

Edited by Amivea, 04 December 2018 - 15:36.


#1141
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 09.04.2007
Vad ca pretul e max 75 kE pt 75m2 utili la 3 camere
Nu vad nici o problema
E la jumate de pret fata de Aviatiei
Asa a fost si acum 2 ani nu e nici o schimbare...si blocul e terminat

#1142
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View Postval18, on 05 decembrie 2018 - 15:32, said:

Vad ca pretul e max 75 kE pt 75m2 utili la 3 camere
Nu vad nici o problema
E la jumate de pret fata de Aviatiei
Asa a fost si acum 2 ani nu e nici o schimbare...si blocul e terminat

Nu, nu e jumătate de preț față de Aviației, chiar deloc.
Prin Metalurgiei Park bate vânt de 1500 euro util, fără balcon, în special la garsoniere gândite anapoda, deja e pe la 1250 E/mp. Departe de joburi și metrou, înghesuială la greu. Dacă servești și o parcare subterană... chiar te simți ca în Aviației :)
Între timp, măcar la Militari Residence e înghesuială la 900 E/mp, bucătărie în balcon, spațiu utilizat la maxim.

#1143
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 09.04.2007
Short reviw dupa 3 luni de locuit in Metalurgiei Park  ….Galaxy  
1.Nu sunt probleme cu apa, gazele sau curentul electric
2.De cand inchid usa la apartament si o deschid pe cea de la birou in Pipera sunt 50 minute la orice ora din zi  (metroul face 25 minute de la Aparatorii Patriei)
3.Intretinere+curent+internet (fibra) aprox 350 lei in decembrie -impozit la primarie pe an 50 Euro (apt+parcare+masina + drumuri de acces)
4.Vecini tineri si educati
5.De la apartament pana la Mall Grand Arena 13 minute pe jos -la fel si pana la SPA Bery -magazin Profi la 2 blocuri distanta
6.Am experimentat si un cutremur la etajul 5 anul trecut….efecte=zero
Imi este greu sa vad aspectele negative dar am destui "amatori" pentru asa ceva
Sa inchei cu o gluma: Am vazut ca cei de la sectorul 4 inchiriaza cu 70 lei  locul de parcare pe an,  iar eu am dat aprox 9000 lei pe el deci peste 100 de ani imi recuperez banii   Posted Image

Edited by val18, 13 January 2019 - 14:17.


#1144
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,502
  • Înscris: 16.03.2007
La Monaco lucrurile nu sunt asa roz. in toiul iernii in camp cu lanterna, ligheanul si ochiul de la aragaz.

Quote

Reporter: „De ce v-aţi mutat aici?”
Laurențiu Ruster: „Că e frumos şi bine, scria că e cu pavele, lumină, gard. Ne-am păcălit, dezvoltatorul a fugit.″

Quote

Proprietar casă: „Intraţi repede că intră frigul şi e copil mic. Uite aşa stăm, cu lanterne peste tot. Când facem baie încălzim la aragaz.”

Quote

Carmen Prosie: „Avem împrumut la „Prima Casă” şi dăm 1400 de lei pe lună şi suntem nevoiţi să stăm în frig cu copil mic. Stăm cu toate ochiurile aprinse, cu oala cu apă pe aragaz să nu se simtă gazul.”
Reporter: „Câte grade sunt acum?”
Carmen Prosie: „15 grade.”

https://stirileprotv...la-lighean.html

Edited by laffin, 25 January 2019 - 23:02.


#1145
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
Monaco Villas, mai exact!

#1146
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 09.04.2007
In blocul de la Monaco din metalurgiei park  nu locuieste nimeni
Fake news by laffin...

#1147
Sonyaada

Sonyaada

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.02.2019
Buna ziua as dori sa stiu parerile dumneavoastra legate de venus si joy residence metalurgiei de la persoane care au cumparat.Constructile arata ok caramida eu le am vazut la rosu deci nu ma pot pronunta atunci cand vine vorba de finisaje nu am.vazute sa le cada fatada cum sunt la alte blocuri.As dori cateva pareri de la persoane care au semnat cu cele 2 ansambluri care sunt sub egida sud rezidential ceea ce am gasit pe forum.este cu data de 2015 .va multumesc anticipat

#1148
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Sa sperăm ca nu le cade fațada ci doar tencuiala.😂

#1149
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

 mihaigerard, on 16 februarie 2019 - 17:50, said:

Sa sperăm ca nu le cade fațada ci doar tencuiala.😂
Poate vrei sa spui polistirenul

#1150
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017
Intentionez sa achizitionez un apartament cu 2 camere in metalurgiei si inca nu sunt hotarat intre Venus si Arcadia. Aveti detalii despre dezvoltatori? Cei de la Venus au construit mai multe blocuri iar clientii sunt destul de multumiti insa despe Arcadia nu stiu nimic. Multumesc.

#1151
tricaandrei

tricaandrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.05.2009

 AlexMarius9592, on 24 februarie 2019 - 08:12, said:

Intentionez sa achizitionez un apartament cu 2 camere in metalurgiei si inca nu sunt hotarat intre Venus si Arcadia. Aveti detalii despre dezvoltatori? Cei de la Venus au construit mai multe blocuri iar clientii sunt destul de multumiti insa despe Arcadia nu stiu nimic. Multumesc.
Salutare, m-am orientat si eu catre Arcadia,ma incanta compartimentarea la 3 camere,dar nu am reusit sa gasesc nimic legat de alte blocuri facute de dezvoltator,inteleg ca a construit si in Popesti,ultimul pe Solstitiului,dar nimic pe net. Alex ai reusit sa afli ceva? Stie cineva ceva legat de cei care construiesc Arcadia?multumesc.

Edited by tricaandrei, 02 March 2019 - 22:36.


#1152
AlexMarius9592

AlexMarius9592

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.11.2017
Salut. Am incercat sa gasesc mai multe informatii despre dezvoltatorul de la arcadia insa nu am gasit nimic.
Pana la urma m-am hotarat sa iau la venus, m-a convins faptul ca au construit multe blocuri de care oamenii sunt multumiti, distanta mare intre blocuri (este orientat catre venus faza 1), reducere de 2000 E si parcare subterana la 3500 E + tva (nu cred ca mai exista parcare subterana in Bucuresti la pretul asta).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate