Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Procura iesire din tara minor ?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Done , am facut poza si depus actele azi la Serviciul pasapoarte , este musai prezenta si a tatalui , a trebuit sa semnez niste papirusuri acolo si eu.  Doamna de acolo a spus ca trebuie si hotararea de divort la Politia de Frontiera , subliniat de doua ori chiar . Deplasat la notar apoi si dat o declaratie ca sunt de acord cu deplasarea aceasta .30 de roni costa asta .Multumesc de raspunsuri , peste 14 zile baietelul are pasaportul .The end .Multam fain tuturor .

#38
scootch98

scootch98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 18.11.2014
Calatorie placuta!

#39
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
scotch o sa  le transmit .mersi .

#40
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

View PostgingisKHAN2015, on 29 aprilie 2015 - 20:08, said:

Rog  cine  stie sigur daca la o vacanta in strainatate , Grecia mai exact este necesara si o procura de la celalalt parinte  pe langa pasaport ?
   In speta vorbim de  un minor al carui parinti sunt divortati  .Mama urmeaza sa faca aceasta calatorie , tatal e de acord , dar se afirma ca ar fi nevoie de semnatura tatalui pe un asemenea act . pe langa pasaportul minorului . Va multumesc pentru raspuns , rog cine stie exact .

Hai ca iti spun si eu, ca am facut naveta cu avionul cand eram minor.

Sunt cazuri cand trebuie procura, sunt cazuri cand NU trebuie procura.
Daca copilul este in custodia mamei ( prin dovada judecatoreasca ) si calatoreste cu aceasta NU are nevoie de procura din partea tatalui. Daca este in custodia tatalui, are nevoie de procura.

Daca prin absurd ( cum a fost cazul meu ) este in ambele custodii ( 2 hotarari diferite, prima neanulata ) poate jongla intre ele in functie de persoana cu care va calatori.

#41
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
lex , e rezolvata  , se asteapta plecarea pe 9 iunie . le facuram pe toate  sa se "simta bine " fosta . trebuiau toate de mai sus  ,cel putin asa zise comisarita de la pasapoarte . si ca militar nu se facea sa nu execut ordinul . comisarita era si pretty  or eu am slabiciune la ofiterii frumusei ! Posted Image
de sex opus , sa fie klar !

Edited by gingisKHAN2015, 09 May 2015 - 14:27.


#42
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Ma bucura ultima precizare cu "ofiterii frumusei dar de sex opus"

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate