Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ansamblul Popa Nan 21

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
mihaiSDLC

mihaiSDLC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 01.07.2008
Salutare tuturor!

Vreau sa imi iau un apartament in blocul de la Popa Nan 21. E de fapt o cladire veche consolidata, peste care au mai facut 2 etaje.
Ce pareri aveti legate de zona/proiect?

#2
mihaiSDLC

mihaiSDLC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 01.07.2008
Aproape de intrarea pe strada, dinspre Foisorul de Foc.

Attached Files



#3
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Zona e faina si linistita. Eu stau pe timpului, la cativa pasi de ceea ce se construieste acum.

#4
vlad_alexandru

vlad_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 14.05.2014
Mie mi se pare dezolanta zona. Am fost pe jos acum vreo 2 sapt si m-am plimbat vreo ora pe-acolo: case daramate, gunoaie, mizerie, diversi dubiosi...

#5
EugenSum

EugenSum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 03.01.2015
zona e excelenta, dar presupun ca si preturile pe masura.

#6
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Nu vrei sa stii cum era zona acum 6-7 ani, cu referire la indivizii dubiosi. Holcaiau brunetii, mi-am luat si bataie. Dar au intrat puternic mascatii prin ei si s-au dus dracu. Acum e liniste si pace! De gunoaie, nu stiu unde ai vazut. In schimb plimba baietii cainii de sunt pline strazile de cacat.

#7
mamaia56

mamaia56

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 25.04.2010
Eu am invatat acolo,ii spunea ,scoala 54,acum au scimbat nr.scolii. nu stiu cam ce sa iti spun, inspre foisor erau citeva case ca lumea dar,nu mai stiu acum.

#8
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010

 mamaia56, on 23 aprilie 2015 - 19:02, said:

Eu am invatat acolo,ii spunea ,scoala 54

Scoala Iancului 51 am invatat si eu. Langa este liceul Mihai Viteazu iar langa este Facultatea de Constructii, din acest punct de vedere, alaccesului la educatie e o zona perfecta. Sa mai mentionez si de liceul AD Xenopol, la 1 minut de locatie.

#9
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013
Marele avantaj al zonei Hala Traian e pozitia excelenta (ajungi la Universitate sau la Unirii in max. 20 de minute, pe jos). Altfel, e o zona destul de murdara, cu o componenta etnica foarte consistenta (asa a fost dintotdeauna), cu strazi inguste, aglomerate (mai ales inspre Calarasi).

Daca-ti iei apartament acolo, ai mare grija la aspectul locului de parcare. In sensul ca daca nu ai asa ceva, e groasa. :naughty:

#10
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Hala Traian e oribila, dar e ceva distanta de la Popa Nan 21 pana acolo.

#11
EugenSum

EugenSum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 03.01.2015
Popa Nan 21 e mai aproape de Foisor decat de Hala Traian, mult mai aproape.

#12
florin275

florin275

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 29.11.2008
scoala este nr 52 nu 51 nu 54 stiu asta de vreo 30 de ani ca locatie nu stiu ce sa iti spun acum nu mai locuiesc in zona de 12 de ani intradevar erau multi conationali dar probabil copilarind acolo eu nu am avut probleme in schimb mai trec o data pe luna prin zona nu am fost atent la cata mizerie este pe acolo pt ca la fel este in tot orasul dar cu parcarea cred ca este o problema daca nu ai si garaj strada ingusta mai trec si troleibuze pe acolo eu daca as avea loc de parcare cred ca as cumpara in zona dar eu pot fi subiectiv am locuit in zona

#13
mihaiSDLC

mihaiSDLC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 01.07.2008
Mulțumesc pentru răspunsuri. Și mie mi se pare zona bună, imi place ca e aproape de centru.

Nu o sa am loc de parcare, decât peste 2 ani. Fiind construcție existenta din 1936 (parca) nu are locuri de parcare. Se mai face un bloc în curte, în faza a doua a proiectului, sub care vor fi locuri pentru ambele clădiri. Dar oricum, asta înseamnă să parchez pe strada vreo 2 ani.

#14
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Nasol cu parcarea. Eu am observat o mare aglomerare de masini la mine pe strada. Daca inainte imi parcam masina  langa casa, acum abia daca mai prind un loc liber pana la primul colt, a inceput sa ma enerveze. Nasol este ca masinile stau zile intregi, nu e ca si cum ar fi in vizita si in cateva ore se elibereaza.
Mare, mare atentie la parcare!!

#15
mihaiSDLC

mihaiSDLC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 01.07.2008

 medelin992, on 23 aprilie 2015 - 20:16, said:

Nasol cu parcarea. Eu am observat o mare aglomerare de masini la mine pe strada. Daca inainte imi parcam masina  langa casa, acum abia daca mai prind un loc liber pana la primul colt, a inceput sa ma enerveze. Nasol este ca masinile stau zile intregi, nu e ca si cum ar fi in vizita si in cateva ore se elibereaza.
Mare, mare atentie la parcare!!
Atunci e perfect, ca nici eu nu circul cu ea zilnic. O las la tine langa casa :D

De proiect ce pareri aveti? Am mai trecut pe acolo si parca in ultimele saptamani nu s-a mai facut nimic, cel putin sus nu au facut inca peretii exteriori.

#16
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Nu e cam riscant sa achizitionezi un apartament intr-o cladire a carei structuri de rezistenta e veche de aproape 80 de ani, proiectata doar pentru 3 etaje?
Sau consolidarea se face ca la carte? In rest, e o zona foarte ok, mi-a placut intotdeauna.

#17
mihaiSDLC

mihaiSDLC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 01.07.2008
Cladirea a fost construita initial cu scop industrial, e mult mai solida decat un bloc normal; la demisol sunt si pereti de 1m grosime. Sper sa fi fost facuta ca la carte, mai ales ca la ultimele etaje va locui si proprietarul, si nu pare inconstient.

Am pe undeva si o expertiza tehnica pe care mi-au trimis-o, daca o gasesc o uploadez aici. Mi se pare ca inainte de consolidare se incadra in clasa 3 de risc. Ce mi se pare ciudat este faptul ca in acte va figura ca si construita in 2015. Asa se face?

#18
EugenSum

EugenSum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 03.01.2015
Eu din ce am vazut pe-acolo mai mult au reconstruit-o decat sa o consolideze, adica parea lucrare serioasa. Dar habar n-am, ar trebui oricum sa aiba carte tehnica, tot ce trebuie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate