Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Apartament nou in Popesti Leordeni

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#37
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Cum adica ce treaba are Metrorexul? Pai pasarela aia peste ce trece? Pentru a construi pasarela trebuie sa se puna 3 parti deacord primaria popesti, primaria sector 4 si metrorex.

#38
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014

 nonameshadow, on 03 martie 2016 - 14:31, said:

Cum adica ce treaba are Metrorexul? Pai pasarela aia peste ce trece? Pentru a construi pasarela trebuie sa se puna 3 parti deacord primaria popesti, primaria sector 4 si metrorex.

Dacă ai știi cât se întinde depoul si anexele subterane ale Metrorex, ți-ai da seama ca o pasarela nu prea este posibila, pt ca ar trebui făcută peste depou.

#39
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Da. Probabil ai dreptate. Nu am vazut niciodata statia Berceni, stiu doar ca vazusem pe undeva niste raspunsuri la adrese catre metrorex, primaria sector 4 si primaria Popesti si dintre toate doar cea din Popesti parea interesata de proiect, celelalte doua au spus ca nu au planificat in viitorul apropiat aceasta investitie.

#40
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014

 nonameshadow, on 03 martie 2016 - 21:54, said:

Da. Probabil ai dreptate. Nu am vazut niciodata statia Berceni, stiu doar ca vazusem pe undeva niste raspunsuri la adrese catre metrorex, primaria sector 4 si primaria Popesti si dintre toate doar cea din Popesti parea interesata de proiect, celelalte doua au spus ca nu au planificat in viitorul apropiat aceasta investitie.

Ca sa iti dai seama cât este de mare, gândește-te ca o mașina decenta de 4.5 m lungime are raza de girație la 360 de cca 15 m, iar o garnitura de metrou are cca 50 m lungime. Si metroul nu are servo si sistemele unei mașini, fiind condiționat de contactul limitat cu șina, așadar vei ajunge la câteva sute de metri

#41
aura1982

aura1982

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.04.2016

 me_raul, on 01 mai 2015 - 21:32, said:


Deja am luat hotararea sa nu cumpar, sora mea a avut posibilitatea sa il cunoasca la o vizionare si mi-a impartasit impresiile.
Vad ca ai postat la putin timp dupa ce ti-ai facut cont. Ai vrut special sa intri sa imi dai sfatul de mai sus?



Nu stiu nici eu exact, s-ar putea sa se numeasca Allegria.
Ati cumparat de la acest domn? v-ati mutat?ce parere aveti?

Urmeaza sa achizitionez o garsoniera de la dl Marcel Lazar la IMGB, Berceni, Popesti Leordeni, va rog sa-mi spuneti daca sunt ok, daca a luat cineva...e de incredere?

#42
Nauna

Nauna

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.10.2016

 aura1982, on 19 aprilie 2016 - 14:14, said:


Ati cumparat de la acest domn? v-ati mutat?ce parere aveti?

Urmeaza sa achizitionez o garsoniera de la dl Marcel Lazar la IMGB, Berceni, Popesti Leordeni, va rog sa-mi spuneti daca sunt ok, daca a luat cineva...e de incredere?

Ati mai aflat ceva informatie despre dezvoltator? Ma gandesc sa iau o garsoniera in Top Residence 4.

#43
simonasburlan

simonasburlan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 20.02.2017
Buna,
Suntem viitorii proprietari ai unui apartament de 3 camere in blocul C4,in complexul Top Class Residence.
Avem ceva viitori vecini pe aici?

#44
Ken555

Ken555

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 02.01.2016

 simonasburlan, on 20 februarie 2017 - 15:09, said:

Buna,
Suntem viitorii proprietari ai unui apartament de 3 camere in blocul C4,in complexul Top Class Residence.
Avem ceva viitori vecini pe aici?

Buna ziua, mi-am rezervat si eu un apartament cu 2 camere in blocul 4,  dezvoltatorul se numeste Lazar Marcel, ceva pareri? Urmeaza sa dau avansul de 5% , si ma interesa ce probleme sunt in zona

#45
tmvali

tmvali

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.09.2008
Ken... in loc sa te intereseze facilitatile... te intereseaza problemele. Se vede ca singur iti cauti problemele. Daca vrei probleme mai mari si preturi ok la apartamente, iti recomand Ferentari... Succes la descoperit probleme...

#46
adrian.paul

adrian.paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 18.10.2006
Păi nu este normal să îl intereseze și problemele? Facilitățile le descoperi singur vizitând zona... Dar de probleme poți să afli doar de la cei care au cumpărat sau locuiesc în zonă.

#47
Ken555

Ken555

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 02.01.2016
Tmvali, iti multumesc pentru sfatul tau dar se pare ca nu ai fost atent la subiect, ai postat doar ca sa scrii si tu ceva, nu ma intereseaza parerea ta.

#48
tmvali

tmvali

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.09.2008
Ken sa stii ca nu iti vreau raul... dar sa te inhami la un credit pe 30 de ani si sa fii constient ca in zona sunt probleme, m-a facut sa-ti dau un astfel de mesaj usor sarcastic. Zona este f aglomerata, infrastructura slab dezvoltata, canalizarea nu face fata, principala artera-Drumul Fermei este mereu inundata la orice ploaie, nu sunt trotuare, spatii verzi, marginea orasului, IMGB etc. Am avut intentia sabiau ceva aici. Am avut noroc cabam fost intr-o zi ploioasa si ce am vazut nu mi-a placut. De ex. Intr-un bloc de pe str Solstitiului peretii erau ziditi cu resturi de caramida. Agentul nici nu a incercat sa mascheze acest aspect. Daca nu ai bani destui, asta nu inseamna sa fii resemnat si sa cumperi orice. Mai bine un apartament in oras vechi, decat ceva vopsit frumos

#49
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Am cumparat in C3 un apartament la acest dezvoltator.
Pro:
- foloseste materiale de calitate, cel putin pe parte electrica
- izolatie buna
Pro si contra:
- parolist pana se vede cu banii in portofel
Contra:
- loc parcare scump in draci.
- greu de schimbat nume proprietar la utilitati, nu te ajuta cu nimic, nici macar vechiul cod de client nu este furnizat.
- nu va obositi sa cereti furtun de dus daca va lipseste, se rupe in 3 secunde
- mutat in bloc nou, contorul de gaz este la 10000 mc, mai dai si bani pe el ca pe unul nou...Nu-ti convine, oferta este mare....
Una peste alta:
- nu este tepar, ceea ce apreciez la final!

Edited by gphg, 06 October 2017 - 19:04.


#50
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Si am uitat: O sa fac o sesizare la Inspectia de Stat in Constructii sa-mi comunice ca e OK ca un P+3 sa devina peste noapte un P+5.

#51
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Sa iti comunice DUPA ce ai cumparat?

#52
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017

 gphg, on 06 octombrie 2017 - 19:12, said:

Si am uitat: O sa fac o sesizare la Inspectia de Stat in Constructii sa-mi comunice ca e OK ca un P+3 sa devina peste noapte un P+5.
Tu nu ai cerut autorizatia de constructie a blocului inainte sa cumperi? Nu ai stiut cate etaje va avea blocul?

#53
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 me_raul, on 22 aprilie 2015 - 23:16, said:

.,.

LE: AM deschis un topic nou pentru ca nu am cunostinta ca acest bloc ar tine de vreun complex anume, fiind vorba de un singur bloc, mai izolat de celelalte imobile, la vreo 200 de metri departare de acestea.
Complex imobiliar ? Adică o aglomerație de blocuri , fara canalizare și asfalt , fara parcare , spatii verzi ...
Popești , cel mai mare eșec imobiliar.
Ce spatiu verde aveți la bloc ?

#54
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
3 ghivece in balcon

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate