Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Liviu Dragnea appreciation thread

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
5379 replies to this topic

#3655
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 09.12.2015

View PostPollux, on 15 martie 2017 - 10:12, said:

Posted Image i-am confirmat domnului ambasador ca apreciem activitatea doamnei Kovesi si domnului Lazar in lupta impotriva coruptiei, confirmata atat prin raportul de activitate recent prezentat cat si prin raportul Comisiei Europene MCV  Posted Image asta nu a mai spus labeunu ca dadea prost la propriul partid si la o parte din electorat.
i-a dat Hans Klemm niște palme ''prietenești'' pe ceafa lată de turco-bulgar la Livache drac-nea. Posted Image așa de control, ca să înțeleagă că lumea nu e un sat fără câini Posted Image și să înțeleagă faptul că România nu e la dispoziția unor pungași diliormăneni

Edited by TheStarkestTruthMatters, 17 March 2017 - 16:17.


#3656
sorin40

sorin40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,583
  • Înscris: 11.01.2008

View PostJammalan-the-Prophet, on 17 martie 2017 - 14:25, said:

http://www.hotnews.r...are-saracie.htm

Quote

O ferma de porci din inima Baraganului ajunge in aprilie 2014 de la Tel Drum SA, companie cu care presedintele PSD a negat mereu ca ar avea vreo legatura, in proprietatea fiului lui Liviu Dragnea, dar trece mai intai printr-un fel de intermediar, astfel incat la prima vedere nu se vede cum firma abonata la contracte de asfaltare in Teleorman transfera o afacere prospera. Perspectivele arata insa chiar mai bine. Liderul PSD promite sa creasca subventia la tomate si, coincidenta, la porc. Dragnea-tatal se plange in campanie ca romanii mananca de Craciun porci din Olanda si Germania, ca importam mult si exportam putin. Una spune tata in campanie, alta face fiul in viata de zi cu zi. Dragnea jr. importa porci tocmai din Germania si Olanda, ii creste intensiv la Salcia si ii vinde pe piata din Romania, unde controleaza tot lantul de la productie la desfacere.

Porcul tot porc ramane Posted Image.

Autorul articolului se contrazice singur: creștere intensivă la porc pot face pe un godac de 10-12 kg. Importul de porci în cazul de față este de fapt import de efective de reproducere (exemplare de prăsilă din rase specializate pentru producția de carne https://www.gazetade...a-porcilor.html) și apoi dezvoltarea industriei integrat pe verticală până la desfacere (https://www.gazetade...a-porcilor.html)

Asta e ca și când ai spune că dacă semeni semințe de porumb din import să cheamă că mănânci mămăligă importată...

Edited by sorin40, 17 March 2017 - 16:21.


#3657
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
tot astia... daca nu ai sange rosu de comunist nu existi.
n-ai nicio sansa, nici in afaceri, nici in politica.


Quote

Preşedintele PSD Liviu Dragnea este rudă cu un general român, fost prizonier în URSS în al doilea război mondial, care a revenit în România alături de Divizia „Tudor Vladimirescu”, unitate ce a avut o contribuţie esenţială la introducerea stalinismului în țară, sub atenta supraveghere a Anei Pauker şi a altor politruci sovietici, precum Petre Borilă, Leonte Răutu sau Valter Roman, tatăl lui Petre Roman.
Generalul, acum în vârstă de 93 de ani, a fost decorat de două ori de Ion Iliescu şi, în 2015, chiar de către Rusia lui Putin.
Află miercuri, din România liberă, ediţia de print, cine este acest general care e rudă cu Liviu Dragnea. La chioşcuri şi prin abonament.

http://m.romanialibe...ovietice-444225

#3658
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,311
  • Înscris: 29.07.2013
Attached File  stop trolling.jpg   17.78K   7 downloads

#3659
anygel

anygel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 01.02.2017
Dialog Băsescu - Dragnea în Parlament.
BĂSESCU: Decât o comisie de anchetă pentru bugetul domnului Cioloș, mai bine o comisie de anchetă pentru ferma de porci de la Tel Drum.
DRAGNEA: (...) Apropo de ferma de porci, domnule Băsescu, nu știam că aveți și această specializare.
BĂSESCU: Păi, v-am crescut, domnule Dragnea!

#3660
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,558
  • Înscris: 24.01.2014
Stie cineva de unde pot sa cumpar o ferma de porci cu 500 euro? Ma gandesc sa ma apuc de afaceri si am auzit ca se gasesc ferme de porci la super pret.

Edited by Nick_85, 23 March 2017 - 16:29.


#3661
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Doar in vis !

#3662
pink_flamingo

pink_flamingo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 27.05.2016

View PostNick_85, on 23 martie 2017 - 16:28, said:

Stie cineva de unde pot sa cumpar o ferma de porci cu 500 euro? Ma gandesc sa ma apuc de afaceri si am auzit ca se gasesc ferme de porci la super pret.
Rupi piata cu 500 de euro. Dragnea a luat-o pe 500 de lei.

#3663
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,901
  • Înscris: 31.03.2003
http://anticoruptie....tru-abuz-se.htm

Fosta sotie a lui Liviu Dragnea a cerut instantei sa sesizeze CCR in vederea introducerii unui prag al prejudiciului peste care abuzul in serviciu constituie infractiune. Bombonica Prodana este judecata pentru abuz in serviciu

#3664
anygel

anygel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 01.02.2017
"Abuzul in serviciu este abuz in serviciu. Punct! Ce prag superior sau inferior ? Eu daca bag cutitul in tine, ma intrebi cat a intrat? Eu cred ca tot crima se numeste!!!!"

#3665
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,097
  • Înscris: 03.07.2008

View PostNick_85, on 23 martie 2017 - 16:28, said:

Stie cineva de unde pot sa cumpar o ferma de porci cu 500 euro? Ma gandesc sa ma apuc de afaceri si am auzit ca se gasesc ferme de porci la super pret.

vb cu dragnea. Posted Image

#3666
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,901
  • Înscris: 31.03.2003
N-avea familia Dragnea niciun interes sa introduca OUG 13, ce tot vorbiti invidiosilor!!!

#3667
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,239
  • Înscris: 31.08.2006

View Postoaspetele, on 25 martie 2017 - 15:25, said:


Fosta sotie a lui Liviu Dragnea a cerut instantei sa sesizeze CCR in vederea introducerii unui prag al prejudiciului peste care abuzul in serviciu constituie infractiune. Bombonica Prodana este judecata pentru abuz in serviciu

   Am vazut zilele astea un film american in care niste praduitori dintr-o casa se gandeau cu groaza ca daca ii va prinde politia vor lua cate 10 ani de parna pentru 10 000 de dolari furati. Ori, banditii nostri din politica iau cate doi-trei anisori pentru sume colosale prejudiciate, si tot fac fize de ordinari. Sunt de-o ordinarie greu de imaginat si de un tupeu colosal.

#3668
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,588
  • Înscris: 10.08.2009
Ce a facut dracnea in Israel?
http://www.evz.ro/dr...din-israel.html
Banuiesc ca si-a cumparat magneti de frigider cu zidul plangeriiPosted Image

#3669
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,239
  • Înscris: 31.08.2006

View PostDANANDREI2001, on 25 martie 2017 - 17:01, said:

Ce a facut dracnea in Israel?
http://www.evz.ro/dr...din-israel.html
Banuiesc ca si-a cumparat magneti de frigider cu zidul plangeriiPosted Image

  Cred ca numai in Romania un condamnat penal aflat in timpul executarii pedepsei se poate plimba  prin lumea larga dupa cum vor  muschii lui. Ce oameni de stat am avut de-a lungul istoriei, si cu ce ne-am pricopsit dupa venirea comunistilor la putere si pana in zilele de azi. "Pe culmile disperarii", cum ar fi spus Cioran...Neagra istorie contemporana avem...

#3670
sorin40

sorin40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,583
  • Înscris: 11.01.2008

View Postfansat, on 25 martie 2017 - 18:11, said:


  Cred ca numai in Romania un condamnat penal aflat in timpul executarii pedepsei se poate plimba  prin lumea larga dupa cum vor  muschii lui. Ce oameni de stat am avut de-a lungul istoriei, si cu ce ne-am pricopsit dupa venirea comunistilor la putere si pana in zilele de azi. "Pe culmile disperarii", cum ar fi spus Cioran...Neagra istorie contemporana avem...

Ești în eroare (și legală și logică!)
Pedeapsa suspendată nu se execută. Că de aia este suspendată. Ca să nu se execute.
Există un ”termen de supraveghere”, ceea ce este altceva...

#3671
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,239
  • Înscris: 31.08.2006

View Postsorin40, on 25 martie 2017 - 20:59, said:

Ești în eroare (și legală și logică!)
Pedeapsa suspendată nu se execută. Că de aia este suspendată. Ca să nu se execute.
Există un ”termen de supraveghere”, ceea ce este altceva...

   Stiu despre ce e vorba, insa cat tupeu sa ai, ca avand o condamnare, fie si cu suspendare, sa te plimbi prin lume ca voda prin loboda, pe unde vor muschii tai, ca esti tu mare smecher ? Bine, dar cum legile sunt facute de parlamentari cercetati penal si chiar condamnati definitiv, nici nu avem la ce sa ne asteptam...

#3672
sorin40

sorin40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,583
  • Înscris: 11.01.2008

View Postfansat, on 25 martie 2017 - 21:09, said:


   Stiu despre ce e vorba, insa cat tupeu sa ai, ca avand o condamnare, fie si cu suspendare, sa te plimbi prin lume ca voda prin loboda, pe unde vor muschii tai, ca esti tu mare smecher ? Bine, dar cum legile sunt facute de parlamentari cercetati penal si chiar condamnati definitiv, nici nu avem la ce sa ne asteptam...
Și ce dacă se ”plimbă”? Dacă interlocutorii din Israel l-au invitat la discuții, înseamnă că nu îi interesează faimoasa ”condamnare” și că au interpretat-o așa cum se cuvine. Adică o făcătură politică.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate