Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

''Aparate radio de colectie''

- - - - -
  • Please log in to reply
1438 replies to this topic

#1
augustin87r

augustin87r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 11.09.2005
Ma intereseza un radio pe lampi din anii 70, care sa semene cu asta din poze , care sa shi mearga..cam multe pretentii , nu ?:) Daca e romanesc cu atat mai bine....

Attached Files



#2
D.J. B.K.LY

D.J. B.K.LY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.03.2005
Frumos! :) Am avut si eu ceva asemanator cand eram mai mic si l-am facut praf din prima ca sa ma joc cu "roboteii" din interiorul lampilor. Acum daca stau sa ma gandesc...imi cam pare rau de el :)

#3
augustin87r

augustin87r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 11.09.2005
K lumea radio.Adik ala din poza e polonez , dar nu ma int strain neaparat. Romanesc e bun. :)))) Au shi astea romanesti robotei in lampi . Cum altfel sa mearga lamiple decat cu robotei :)))))

Pe bune acum. Acre cineva?

#4
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,499
  • Înscris: 13.06.2004
Hmm, am auzit că radioutile românești pe lămpi (alea mai sofisticate) nu-s chiar așa de performante (alea simple erau de clasă 3 și erau... ).

#5
augustin87r

augustin87r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 11.09.2005
AI destula dreptate. Totusi am vazut un Select stationar, ca asta plonez de l-am pus in poza care mergea destul de bine. Chiar avea sensibilitate shi pe uus sunetul era super. Eu am un Royal pe tranzistori care seamana tot cu asta din poza shi care merge super. (cred ca romanii au adoptat modelul asta de radiouri stationare de la polonezi) ASa ca vreau sa iau shi unul cu lampi aseamanator. Cred ca nu are nimeni vreun radio polonez prin tara modelul asta cu lampi ca nu prea se importau.  Nu ma deranjeaza dak e clasa 3

#6
augustin87r

augustin87r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 11.09.2005
Mai uitati-va shi la postul asta........chiar nu e nimeni cu vechituri?

#7
augustin87r

augustin87r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 11.09.2005
chiar "niminea" ?

#8
Am@DEUS

Am@DEUS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 22.06.2004
Da un radioreceptor PHILIPS - Fileta , din 1928 , nu te intereseaza?
Stare perfecta de functionare , carcasă ebonită , 2 lungimi de undă.
O sa ii fac si niste poze.

http://forum.softped...howtopic=103261

#9
augustin87r

augustin87r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 11.09.2005
Misot radio. Pune-i poze ca vreua sa vad cum arata....ma rog, e mult prea mult pt mine. e bine ca merge . Poate se gasesc cumparatori.......

#10
gec

gec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 10.08.2005
:naughty:  mai vrei radio pe lampi ???

#11
augustin87r

augustin87r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 11.09.2005
Da. Ai tu ceva ? Vreo oferta ?  :naughty:

#12
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
are bunicamea unul. are zeci de orase pe el... sa il caut sa vad daca mai merge pt ca banuiesc ca e o conditie :)
Ne auzim dupa 24 februarie cand plec la tara.
Dar te rog da-mi un pm sa imi aduci aminte ca eu ....  :confuzzled:

#13
gec

gec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 10.08.2005
Din cind in cind primesc oferte! 90% nu mai merg. Ai vreun criteriu de alegere sau preferinta?/in stare de functionare sau nu,mari, mici, romanesti, straine, stereo, cu pik-up??? si nu in uita de BUGET-ul alocat inclusiv posta ca-s grele de numa!

#14
tunelu

tunelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 13.08.2004

 gec, on Feb 4 2006, 21:22, said:

Din cind in cind primesc oferte! 90% nu mai merg. Ai vreun criteriu de alegere sau preferinta?/in stare de functionare sau nu,mari, mici, romanesti, straine, stereo, cu pik-up??? si nu in uita de BUGET-ul alocat inclusiv posta ca-s grele de numa!

eventual daca mai primesti oferte le poti plasa aici... si eu as fi interesat... insa deocamdata mai astept pana il rezolvi pe augustin87r, si cine stie...poate ca mai sunt si alti pasionati de aparate vechi.

#15
gec

gec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 10.08.2005
Am scheme de radiouri rominesti pe lampi daca va intereseaza, si va ajuta la reconditionat!

Daca e vrunul mare amator,  am schema de la amplificatorul romanesc Gama cu toate detaliile incluse!

#16
augustin87r

augustin87r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 11.09.2005

 gec, on Feb 4 2006, 21:22, said:

Din cind in cind primesc oferte! 90% nu mai merg. Ai vreun criteriu de alegere sau preferinta?/in stare de functionare sau nu,mari, mici, romanesti, straine, stereo, cu pik-up??? si nu in uita de BUGET-ul alocat inclusiv posta ca-s grele de numa!

Pai trebuie sa mearga ,  Romanesti, cat mai mici,  cam ca ala polonez de l-am pus in poza de la inceputul topicului.  Sa fie pe lampi cu soclu noval. daca poti sa faci poze ar fi super.......Zi shi tu acum ce ai 'pe stoc ' :))) Zi toate ofertele, poti sa spui shi dimensiuni aproximative. De ex, ala de l-am pus eu in poza are 50*15*20 cm

#17
augustin87r

augustin87r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 11.09.2005
sa fie mono, fara pick-up,dak ar avea UUS ar fi super....

#18
augustin87r

augustin87r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 11.09.2005
gec, ai ceva pe stoc ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate