Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Urban Invest, Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#127
lukaaa

lukaaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.03.2017
De la Ioan Ursu 8, sunt pe aici vecini? Știți stadiul apartamentelor? Termenul de predare de va respecta?

#128
mirelzamfir

mirelzamfir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.10.2011
Bună ziua. Cineva de aici care a facut recepția poate pune cateva poze cu boxa de depozitare din beci? Mulțumesc.

#129
Larisa_Viviana

Larisa_Viviana

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.04.2016
Stie cineva ceva despre blocurile tip vila? Am tot incercat sa gasesc pe net pareri ale oamenilor care si-au cumparat apartamente in complexul Splendor de exemplu, dar nu am gasit nimic. Eu sunt interesata de noile apartamente din Segovia Garden, si as vrea sa aflu mai multe informatii de la oameni care au cumparat apartamente similare.

#130
CoCo615

CoCo615

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 28.08.2008
Despre blocurile tip vila in general? Sau blocurile tip vila care au fost construite initial de Urban, exact langa locul unde va fi Segovia Garden?

#131
Larisa_Viviana

Larisa_Viviana

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.04.2016
Blocurile tip vila construite de Urban invest- cele de la splendor sau cele care urmează sa fie construite. Sunt la fel? Este cineva care locuiește acolo si poate sa ne spună mai multe detalii despre calitate, etc? Am citit multe păreri pe forumuri despre alte proiecte ca Avantgarden sau isaran, in care oamenii se plâng de calitatea construcțiilor, dar despre Urban Invest nu am gasit mai nimic. Si pe forumul aceste nu am auzit pe nimeni sa zică ceva de blocurile tip vila. Mersi!

#132
ovydyuc

ovydyuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 14.03.2005


View PostLarisa_Viviana, on 03 martie 2018 - 10:48, said:

Blocurile tip vila construite de Urban invest- cele de la splendor sau cele care urmează sa fie construite. Sunt la fel? Este cineva care locuiește acolo si poate sa ne spună mai multe detalii despre calitate, etc? Am citit multe păreri pe forumuri despre alte proiecte ca Avantgarden sau isaran, in care oamenii se plâng de calitatea construcțiilor, dar despre Urban Invest nu am gasit mai nimic. Si pe forumul aceste nu am auzit pe nimeni sa zică ceva de blocurile tip vila. Mersi!

Salut, eu locuiesc in Splendor, calitatea e ok, structura fara probleme, incalzirea in pardoseala e de vis, izolatie fonica intre apartamente e buna (nu e 100% dar e ok), instalatia electrica super, nu sunt geamuri la bai dar ventilatoarele trag bine, nu sunt beciuri, locuri de parcare scumpe. Zona a devenit aglomerata din pct de vedere trafic pe 13 dec si Independentei, sa ajung la mall uneori e mai rapid cu bicicleta (ocolul pana la Lidl e extrem de enervant). Daca ar fi sa alegem din nou am lua tot aici.
Daca aveti intrebari incerc sa va raspund..

#133
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postovydyuc, on 18 martie 2018 - 20:20, said:

Salut, eu locuiesc in Splendor, calitatea e ok, structura fara probleme, incalzirea in pardoseala e de vis, izolatie fonica intre apartamente e buna (nu e 100% dar e ok), instalatia electrica super, nu sunt geamuri la bai dar ventilatoarele trag bine, nu sunt beciuri, locuri de parcare scumpe. Zona a devenit aglomerata din pct de vedere trafic pe 13 dec si Independentei, sa ajung la mall uneori e mai rapid cu bicicleta (ocolul pana la Lidl e extrem de enervant). Daca ar fi sa alegem din nou am lua tot aici.
Daca aveti intrebari incerc sa va raspund..
Noi vrem sa ne mutam in Brasov din Braila din motive de serviciu, dar nu prea cunoastem orasul decat din concedii. Unde este localizat acest complex Splendor?Ce obiective de interes sunt in proximitate?  Mai sunt apartamente de vanzare? Cam care este pretul? Nu am inteles din postarea ta daca sunt locuri de parcare disponibile. Multumesc anticipat pentru relatii.

Edited by MembruAnonim, 23 March 2018 - 22:22.


#134
ovydyuc

ovydyuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 14.03.2005


View PostG-Ionel, on 23 martie 2018 - 22:22, said:

Noi vrem sa ne mutam in Brasov din Braila din motive de serviciu, dar nu prea cunoastem orasul decat din concedii. Unde este localizat acest complex Splendor?Ce obiective de interes sunt in proximitate?  Mai sunt apartamente de vanzare? Cam care este pretul? Nu am inteles din postarea ta daca sunt locuri de parcare disponibile. Multumesc anticipat pentru relatii.

Splendor e pe 1 decembrie 1918 colt cu Socec, e un proiect construit in 2012-2013. Vezi pe siteurile de imobiliare daca gasesti ceva de vanzare sunt doar 4 blocuri. Pt obiective de interes google map. Preturile de la Segovia le gasesti la Urban Invest pe site iar locuri de parcare free nu sunt in zona prea multe iar cele amenajate in interior erau acum un an parca 2500eur+tva.
Sunt curios cand asfalteaza primaria prelungirea de la 1 dec si toate strazile care duc spre camp avand in vedere ca deabia s-a anuntat licitatia pt studiul de fezabilitate care va fi gata in 2019 cel mai repede.


#135
P-etru

P-etru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.11.2018
Și URBAN BUILDING a intrat pe piața Brașovului. Sunt serioși; am o rudă care locuiește intr-un bloc construit de ei și este mulțumită.

#136
MarGri

MarGri

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.03.2021
Buna seara. Sunt nou pe acest forum si rog frumos pe cei ce au achiziționat in Urban Plaza sa ne împărtășească din experienta lor. Ma refer la apartamentele noi (2 -3 camere), respectiv calitatea finisajelor, întreținere, căldură, condiții pe scara, calitate vecini, loc parcare, costuri ascunse / suplimentare etc. Multumesc anticipat.

#137
andreeast

andreeast

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.06.2021
Buna MarGri,
Ai mai aflat ceva informatii intre timp. Ma intereseaza si pe mine acest ansablu.
Multumesc

#138
JohmDoe

JohmDoe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 14.12.2017
Calitatea la interioare este singurul lucru la care exceleaza URBAN INVEST

In rest daca iesi din bloc te simti ca in ghetou, foarte aglomerat

Pacat ...

Ah si era sa uit, locurile de parcare = mumu ... sa-i vezi pe astia din Tractoru ce isi plang de mila

O perioada, o gramada de ghertoi au parcat direct in strada, blocand o banda de mers, nesimtiti si ignoranti

Noroc cu primaria ca le pun opritoare pe mijlocul strazii, astfel sarkiile astea de locatari ai unui residence cu pretentii, nu mai pot parca acolo

Vin vremuri naspa pentru astfel de specimene, nu prea mai e rentabil sa incepi constructii noi ca nu are cine sa le cumpere

Sa speram ca se vor invata lectii importante - ne place sa credem ca poate vom avea calitatea vietii orientata catre UE nu catre RUSIA cum e acum

#139
joiedevivre

joiedevivre

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.06.2020
Salutare,

are cineva detalii despre proiectul Urban Plaza din Brasov? exista cumva alt forum dedicat pe care nu am reusist sa-l gasesc?
Sunt interesat de ansamblu si daca chiar exista interes pentru apartaementele de aici, pare un complex foarte mare si nefiind din Brasov nu stiu cum este piata?! Daca credeti ca se vor vinde, daca vor reusi sa construiasca tot ansamblul, etc.

Par sa fie multe apartamente la vanzare.

Multumesc

#140
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Urban este scump rău de tot. Plaza e într-o fosta platforma industriala, locația nu are nimic deosebit. Când va fi gata, va pune presiune mare pe rețeaua rutiera din zona. Aceeași veșnică problema în tara asta, toți vor sa locuiască în buricul târgului...cu dezavantajele aferente.

#141
joiedevivre

joiedevivre

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.06.2020
Am cerut o oferta, ma asteptam sa nu fie exagerate preturile, avand in vedere numarul de blocuri si locatia care mi se pare mai degraba la marginea orasului si nu in buricul targului.

#142
loutre24

loutre24

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.07.2021
Salutare, poti face cunoscute preturile? Am cerut si eu o oferta dar nu m-a contactat nimeni. Multumesc!

Edited by Dany_Darke, 29 July 2021 - 16:49.


#143
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Locația respectiva nu e centrala dar nici la periferie.

Din câte știu eu 2 camere e undeva la 80k.

#144
aGVsbG8

aGVsbG8

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 14.11.2020
Pot sa dau ceva detalii din blocurile 12-13 cu finalizare in septembrie 2022:
- Loc de parcare exterior 4000 euro + TVA. Fiecare apartamente se vinde cu cate un loc de parcare.
- Unele apartamente au alocate locuri de parcare subterane - nu stiu pretul lor
- Boxa - 750 euro + TVA pe metru patrat. Boxele au in jur de 4.3 mp
- La o modalitate de plata cu credit bancar (30% avans - 70% credit), metrul patrat construit ajunge la 1450 euro (orientare N-E)
- Poti sa-ti alegi boxa. Nu poti sa-ti alegi locul de parcare.
- Preturile pa care le gasiti pe https://www.imobilia...stra?id=9778014 sunt fara boxa si sunt pentru plata integrala la inceput. Pretul cu credit e mai mare decat la plata integrala cu ~8%
- Avans minim - 30%

Ca idee:
- un apartament de ~58 mp cu bucataria inchisa si cu vreo 8mp balcon, loc de parcare si boxa ajunge pe la 92000 + TVA (orientare N-E)
- un apartament de ~57 mp open space si cu vrea 8mp balcon, loc de parcare si boxa ajunge pe la 90000 + TVA (orientare N-E)
- spre sud vest ajungea spre 110000 + TVA. Pretul e mai mare deoarece poti vedea parcul.

Sper sa va fie utile aceste informatii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate