Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Despre biblioteca ascunsa a Vaticanului

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

#37
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postmario_bril, on 17 aprilie 2015 - 12:26, said:

Respectivii au fost pustnici, cumva?

Nu dar nci teologi si carturari, si cati pustnici s-au gasit prin munti neputreziti?
Eu am aflat multe si de la pustnici dar si de la preoti de manastire cu viata duhovniceasca de om singur.
Parintele Argatu a spus: " Pe alte planete omul a ales binele", iar sclavii patriarhului vandut sionistilor au sarit sa-l faca ratacit.

Edited by anoniymus, 17 April 2015 - 12:28.


#38
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postanoniymus, on 17 aprilie 2015 - 12:28, said:


Nu dar nci teologi si carturari, si cati pustnici s-au gasit prin munti neputreziti?
Eu am aflat multe si de la pustnici dar si de la preoti de manastire cu viata duhovniceasca de om singur.
Parintele Argatu a spus: " Pe alte planete omul a ales binele", iar sclavii patriarhului vandut sionistilor au sarit sa-l faca ratacit.
Nu are legătura cu pustnicii si oricum suntem departe de subiect, așa încât propun sa continuam discuția in alta parte.

#39
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postmario_bril, on 17 aprilie 2015 - 12:32, said:

Nu are legătura cu pustnicii si oricum suntem departe de subiect, așa încât propun sa continuam discuția in alta parte.

Intr-un fel are legatura, ca Vaticanul a ascuns lucruri pe care adevaratii sfintii ai ortodoxiei moderne le stiu si le releva, chiar daca sunt fara dovezi palpabile.
Mai sunt anumite teorii ale conspiratiei (documentate din scurgeri ale Vaticanului), care confirma ce spun sfintii parinti di relevarile unor ingeri.
Teama de nou te face sa te bagi in conserva si sa nu accepti nimic.

#40
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postanoniymus, on 17 aprilie 2015 - 12:43, said:

Intr-un fel are legatura, ca Vaticanul a ascuns lucruri pe care adevaratii sfintii ai ortodoxiei moderne le stiu si le releva, chiar daca sunt fara dovezi palpabile.
Mai sunt anumite teorii ale conspiratiei (documentate din scurgeri ale Vaticanului), care confirma ce spun sfintii parinti di relevarile unor ingeri.
Teama de nou te face sa te bagi in conserva si sa nu accepti nimic.
Nu știu de așa ceva, am auzit de multe speculații, dar toate sunt fără nicio acoperire.

#41
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postmario_bril, on 17 aprilie 2015 - 12:46, said:

Nu știu de așa ceva, am auzit de multe speculații, dar toate sunt fără nicio acoperire.

Vaticanul nu a ascuns nimic, iar sfintii parinti daca au spus cateceva ne existand dovezi nu ii credem nici pe ei, nici pe cei care i-au auzit.
Buna tehnica de autist, dar sa stii ca te minti singur.
Mult succes in viata asta si aia de apoi.

#42
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postanoniymus, on 17 aprilie 2015 - 12:49, said:


Vaticanul nu a ascuns nimic, iar sfintii parinti daca au spus cateceva ne existand dovezi nu ii credem nici pe ei, nici pe cei care i-au auzit.
Buna tehnica de autist, dar sa stii ca te minti singur.
Mult succes in viata asta si aia de apoi.
Unii au spus ce-i drept, dar nu ai absolut niciun element de control, pentru a discerne dintre realitate si inchipuirile unora. Sunt destui care au bătut câmpii, sa fim serioși.

#43
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,022
  • Înscris: 09.01.2007

View Postsarac.lipit, on 17 aprilie 2015 - 10:30, said:

Se spune c-ar dori digitizarea manuscriselor...
Dacã vor da publicitãții tot chestii cu crearea luminii și a doua zi atîrnarea soarelui pe cer pentru a face sistincția clarã între zi și noapte...este un efort total inutil...
Marile adevãruri vor fi permanent ascunse.. De ex. Hidroelectrica.. Cine și cu cît a fentat-o... Mister permanent...total si intangibil...

Yeap si nu doar atat. Apocalipsa recidiveaza in treaba asta si ne asigura ca dupa ce nu va mai fi soare, Dz va fi lumina celor alesi.
Dezvaluirea asta scandaloasa ti-o face un credincios. Deci nu este o scapare in textul din Geneza, ci o chestie asumata si care are continuare.

#44
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View Postanoniymus, on 17 aprilie 2015 - 10:55, said:

Adica le-au fost relevate de ingeri.
In cadrul orei de povesti de dinainte de culcare ? :)

#45
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postandreic, on 17 aprilie 2015 - 14:34, said:

In cadrul orei de povesti de dinainte de culcare ? Posted Image

Nu e treaba ta daca nu crezi.

#46
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003
Asa e, nu toata lumea are prieteni imaginari.

#47
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postandreic, on 17 aprilie 2015 - 15:58, said:

Asa e, nu toata lumea are prieteni imaginari.

Nici atunci cand ti se confirma ca mai este viata pe alte planete nu crezi?
Esti prea orb.

Edited by anoniymus, 17 April 2015 - 16:12.


#48
mitica13

mitica13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 05.04.2007

View Postanoniymus, on 17 aprilie 2015 - 12:24, said:

Dar Parintele Iustin, Ilie Cleopa, Arsenie Boca, si altii au devenit sfinti inca din timpul vietii lor.
No comment...

#49
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postmitica13, on 17 aprilie 2015 - 20:16, said:

No comment...

Au fost s-au nu?

#50
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View Postgeorge_eu25, on 17 aprilie 2015 - 11:41, said:

Si aici e cu dus-intors.Ca daca de exemplu il trimiti pe Vanghelie,chiar daca ii lasi toata biblioteca la dispozitie,el nu o sa caute decat almanahe cu poze!
Deci trebuie sa fie unul care sa si inteleaga ce e acolo si sa stie ce si unde sa caute!
Nu oricine intra in biblioteca. Ca sa poti sa intri, trebuie sa ai cunostinte in domeniu. Eu zic ca nu are cum sa intre acolo un gura casca.

Eu zic ca nu-i chiar asa mare branza acolo. Poate sunt documente cu valoare istorica mare, dar secrete din alea SF, ma indoiesc. Povesti nemuritoare si mituri se pot naste usor. Eu daca la chefuri acasa la mine nu las lumea sa se uite in frgider fara sa dau vreao explicatie, dupa o perioada oamenii vor crede ca am inauntru doi chinezi transati. Dar de fapt el e jegos si eu nu vreau sa se vada ca mi-e lene sa-l curat.

#51
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postanoniymus, on 17 aprilie 2015 - 12:24, said:

Dar Parintele Iustin, Ilie Cleopa, Arsenie Boca, si altii au devenit sfinti inca din timpul vietii lor.
Vezi ca esti intr-o mare eroare. Ce consideri tu, e una, ce considera biserica, e alta.

In Romania, sfintilor li se da o importanta foarte mare... ei fiind doar simpli oameni evlaviosi, despre care se spune ca au facut mai multe minuni.
De cand cu mijloacele audio-video la indemana oricui, nu s-au vazut minuni facute in direct. Eu insa astept cu mare interes sa vad una.

#52
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View Postanoniymus, on 17 aprilie 2015 - 16:12, said:

Nici atunci cand ti se confirma ca mai este viata pe alte planete nu crezi?
Nu are legatura asta cu biblioteca Vaticanului sau cu prietenii imaginari... are legatura cel mult cu cercetatorii care exploreaza alte planete Posted Image

Edited by andreic, 18 April 2015 - 09:02.


#53
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View PostQuantum, on 18 aprilie 2015 - 09:00, said:

De cand cu mijloacele audio-video la indemana oricui, nu s-au vazut minuni facute in direct. Eu insa astept cu mare interes sa vad una.
Si daca s-ar face o minune cu adevarat si ar fi filmata tot nu vei crede ca ar fi autentica. Posted Image

#54
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
eu as vrea sa mi se demonstreze cum in burta lupului , care nu e asa mare or incaput , in ordine , Scufita Rosie , Si bunicuta . Ai ? Aud ?     Attached File  lup.jpg   4.38K   3 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate