Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Ce se întâmplă cu Alonia?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,119
  • Înscris: 04.02.2011
De mai demult aveau problema asta, când eram sunat primeam "this account is already in use", nu m-am agitat pentru că apărea rar problema. Acum însă tot mai des pățesc și știu deja că de sun la ei îmi bagă textul că nu s-a deconectat apelul, că am înregistrat contul în 2 locuri sau alte chestii. Ce vină am eu?

#2
croco6969

croco6969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 29.12.2003
Eu folosesc zilnic Alonia și nu am nici un fel de probleme. Dacă folosesc laptopul sau mobilul cu aplicațiile de Alonia pot apărea probleme cu înregistrarea in serverul lor. Cel mai sigur deconectarea de la net si reconectarea unui singur dispozitiv. Eu folosesc un ip phone fără fir și merge impecabil de peste 5 ani. Dacă nu mă înșel în toți anii ăștia max 3 zile nu a funcționat serviciul la parametrii normali.

#3
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,119
  • Înscris: 04.02.2011
Atunci e ceva problemă pe contul meu

#4
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Zi si mie cu cine nu ai tu probleme!

#5
fastgrav

fastgrav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 07.12.2003
Pe alonia am contul doar pe pc si au mai fost probleme cand le-a picat serverul
La clickphone am si pe tableta si pe mobil si pe pc si cand ma suna cineva imi suna toate si nu ma limiteaza doar la un device... De aceea il folosesc si ca numar principal de fix-mobil


#6
croco6969

croco6969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 29.12.2003
Recent am probleme cu apelurile primite pe Alonia. Mai are cineva această problemă?

#7
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Ce este alonia?

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Furnizor de VoIP. :D
http://alonia.ro/

#9
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,119
  • Înscris: 04.02.2011
De alaltaieri după-amiază până ieri dimineaţă nu am putut fi sunat.  Dacă se continuă aşa, mă portez la callromania.

De alaltaieri după-amiază până ieri dimineaţă nu am putut fi sunat.  Dacă se continuă aşa, mă portez la callromania.

#10
croco6969

croco6969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 29.12.2003

View Postbenis, on 31 august 2017 - 07:47, said:

De alaltaieri după-amiază până ieri dimineaţă nu am putut fi sunat.  Dacă se continuă aşa, mă portez la callromania.

De alaltaieri după-amiază până ieri dimineaţă nu am putut fi sunat.  Dacă se continuă aşa, mă portez la callromania.
aceeasi problema si la mine.
ani de zile am avut numarul inregistrat intr-un modem router fritz box 7490 cu baza dect, setat direct,  si a mers perfect.
am sunat la alonia si mi s-a spus ca e problema de codec, cica si mi l-au dezactivat. a mers vreo 2 zile apoi iar pauza.
nu te prea baza pe ei ca toti angajatii de acolo sunt din fam. Dorel :)
eu am scos adaptorul voip din dulap, am bagat datele in el si merge perfect pana acum

#11
croco6969

croco6969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 29.12.2003

View Postcroco6969, on 31 august 2017 - 08:01, said:

aceeasi problema si la mine.
ani de zile am avut numarul inregistrat intr-un modem router fritz box 7490 cu baza dect, setat direct,  si a mers perfect.
am sunat la alonia si mi s-a spus ca e problema de codec, cica si mi l-au dezactivat. a mers vreo 2 zile apoi iar pauza.
nu te prea baza pe ei ca toti angajatii de acolo sunt din fam. Dorel Posted Image
eu am scos adaptorul voip din dulap, am bagat datele in el si merge perfect pana acum

dupa vreo 2 ore iarasi aceeasi problema
din Ro nu sunt auzit, din strainatate pare ca merge
nasol oricum

#12
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,119
  • Înscris: 04.02.2011
M-am săturat de apeluri întrerupte şi am trecut la Clickphone,  oferit de Caro Network.  Super ok serviciul.  
Callromania e bullshit,  nu am putut porta nr.  la ei pentri că la operator tot Media Sat este.

#13
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,119
  • Înscris: 04.02.2011
Oricum alonia sunt penali. Pe bune? Nu oferă nici măcar un https pe site. Securitate de gâgă.

#14
croco6969

croco6969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 29.12.2003
Corect. De aceea au închis forumul de pe site, că au fost invadați în mai multe rânduri de diverse spamuri cu conținut obscen și mai ales în scris chirilic.

#15
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View Postbenis, on 08 octombrie 2017 - 11:24, said:

M-am săturat de apeluri întrerupte şi am trecut la Clickphone,  oferit de Caro Network.  Super ok serviciul.  
Callromania e bullshit,  nu am putut porta nr.  la ei pentri că la operator tot Media Sat este.

Acum am vazut mesajul, pot spune ca numerele mele de la CallRomania sunt in reteaua Combridge, cele mai multe sunt portate din alte retele, ultimele acum un an si ceva. Probabil ca ei lucreaza atat cu Mediasat, cat si cu Combridge. Pana acum, serviciul lor este stabil si de buna calitate. Din cate vad, Clickphone percepe o taxa pentru portare, la CallRomania portarea este gratuita. De asemenea, la CallRomania, au acceptat sa imi puna toate numerele de telefon (am peste 10), in acelasi cont de client si se folosesc de acelasi credit, la comun. La alti furnizori, nu stiu daca este posibil. In ceea ce ma priveste, a fost un experiment, am vrut sa vad cum este sa ai inclusiv numerele principale ale familiei intr-o retea VoIP (SIP). Experimentul s-a prelungit, pentru ca sunt multumit, iar cand ma voi hotari sa reapelez la serviciile clasice de telefonie fixa, ma asteapta liniile telefonice fixe respective (RDS).

Edited by brasoveanul, 22 February 2018 - 20:52.


#16
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,119
  • Înscris: 04.02.2011
Păi na, acuma din clickphone mă pot porta și eu în callromania, aceștia nu percep atâtea taxe și au mai multe posibilități pentru încărcare.

#17
croco6969

croco6969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 29.12.2003
Au modificat website-ul.
Nu am putut intra în cont. Deci nici încărcările nu cred că merg.
Poate avem vreo surpriză plăcută din partea lor. Sau poate nu. Om vedea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate