Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

De ce credinciosi vs. atei, si nu agnostici vs. nimic ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
67 replies to this topic

#55
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,740
  • Înscris: 05.11.2008

View Postf300, on 16 aprilie 2015 - 18:08, said:

Mai bine zi-ne unde te incadrezi tu? In care din cele trei categorii?

#56
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postjohnnickelby, on 16 aprilie 2015 - 18:21, said:

Mai bine zi-ne unde te incadrezi tu? In care din cele trei categorii?

De ce, vrei sa ma urmezi? Nu vreau sa fac pe profetul, chiar si un fan club mi se pare prea prost. Vezi poate te combini cu "altul" sau "Abc" ca sigur sint interesati.

#57
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,740
  • Înscris: 05.11.2008

View Postf300, on 16 aprilie 2015 - 18:23, said:

De ce, vrei sa ma urmezi? Nu vreau sa fac pe profetul, chiar si un fan club mi se pare prea prost. Vezi poate te combini cu "altul" sau "Abc" ca sigur sint interesati.
Haide mai, iar ai deficit de logica. intrebarea era clara si nu iti aducea prozeliti, daca raspundeai, indiferent ce. Pentru asta trebuie sa ai charisma.
Sau nu ai curaj sa zici ca esti agnostic?Posted Image

Edited by johnnickelby, 16 April 2015 - 18:30.


#58
Abc2000ro

Abc2000ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 972
  • Înscris: 06.03.2015

View Postjohnnickelby, on 16 aprilie 2015 - 18:29, said:

Haide mai, iar ai deficit de logica. intrebarea era clara si nu iti aducea prozeliti, daca raspundeai, indiferent ce. Pentru asta trebuie sa ai charisma.
Sau nu ai curaj sa zici ca esti agnostic?Posted Image

Nu discuta cu f300, ca barbat mai plin de aere ca asta n-am vazut. Se crede mult prea important pentru noi. El mereu stie, dar niciodata nu zice. Nimeni nu se ridica la nivelul lui pentru a se obosi maiestatea sa vorbeasca. Il intrebasem si eu odata ce e energia, si nici dupa ce am repetat intrebarea de 10 ori n-a vrut sa zica. Nesuferit la maxim.

Edited by Abc2000ro, 16 April 2015 - 18:32.


#59
glitter

glitter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,642
  • Înscris: 15.03.2015

View Postaltul2, on 16 aprilie 2015 - 14:36, said:


De exemplu sa zicem ca un ateu repeta 2-3 ani urmatoarea fraza ateista luand-o de buna: sunt maimuta sunt maimuta.
La un moment dat e clar ca apare deraierea si atunci se declara agnostic in sensul ca nu mai stie ce e cu el.

e asa comic....adica felul cum ai exprimat ideeaPosted Image
tks.

#60
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,740
  • Înscris: 05.11.2008

View PostAbc2000ro, on 16 aprilie 2015 - 18:31, said:

Nu discuta cu f300, ca barbat mai plin de aere ca asta n-am vazut. Se crede mult prea important pentru noi. El mereu stie, dar niciodata nu zice. Nimeni nu se ridica la nivelul lui pentru a se obosi maiestatea sa vorbeasca. Il intrebasem si eu odata ce e energia, si nici dupa ce am repetat intrebarea de 10 ori n-a vrut sa zica. Nesuferit la maxim.
Bine, motivul ca nu a vrut sa raspunda, poate fi unul foarte simplu. Nu stie. Asta nu inseamna ca este nesuferit, inseamna altceva.Posted Image

#61
Abc2000ro

Abc2000ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 972
  • Înscris: 06.03.2015

View Postjohnnickelby, on 16 aprilie 2015 - 18:40, said:

Bine, motivul ca nu a vrut sa raspunda, poate fi unul foarte simplu. Nu stie. Asta nu inseamna ca este nesuferit, inseamna altceva.Posted Image

Eh... pai daca doar nu stia, nu era problema. Dar el afisa o atitudine daia de atotstiutor, ca defapt el stie, dar nu se coboara sa ne zica si noua. Fix acelasi lucru il face si acum.

#62
BadAstronomy

BadAstronomy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 15.07.2014
Haide bre daca nici ce e energia nu stii.

E un cuvant pe care fizicienii ( si nu numai ) il folosesc atunci cand vor sa-i faca pe ceilalti sa creada ca au idee despre ce vorbesc. :)

#63
Abc2000ro

Abc2000ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 972
  • Înscris: 06.03.2015
Ati vazut cum a disparut ? Asa fac astia mereu. Se umfla in pene ca ce inteligenti sunt ei, dar cand cineva e iscusit in a ii desumfla, imediat dispar. :lol: Ce infantili sunt. Nu prea le au cu administrarea emotiilor. Nu fac fata la confruntari.

#64
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostAbc2000ro, on 17 aprilie 2015 - 13:31, said:

Se umfla in pene ca ce inteligenti sunt ei

Eu zic sa nu iti proiectezi frustrarile inspre altii ca ai calcat in cacao:

View PostAbc2000ro, on 17 aprilie 2015 - 23:45, said:

vin eu, cel mai inteligent user de pe forum, sa va zic ca nu e asa

View PostAbc2000ro, on 03 aprilie 2015 - 08:24, said:

Aveti o aroganta ceva de nevazut. Asta sunt eu, cel mai inteligent user de pe forum


#65
Abc2000ro

Abc2000ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 972
  • Înscris: 06.03.2015
f300 e un specimen fascinant de frustrat. :lol: Lu asta daca ii spui ca ai in cont 1 milion $, chiar te crede. Posted Image Si nici nu mai poate dormi noaptea pe urma. Fascinant! :lol:

#66
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Bai nene dar ce impresionata e lumea de mine. Unul nu mai poate dormi pina nu-mi face un fan club, altul e fascinat...

#67
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAbc2000ro, on 15 aprilie 2015 - 18:43, said:

Zilele astea ma plictisesc teribil, daia deschid topice dastea pe aria asta penibila. Oricum, daca tot deschid, hai sa le fac cu subiecte sanatoase emotional. Asadar, de ce tin oamenii (99% din ei) sa se alieze fie cu tabara credincioasa fie cu tabara ateiasca, in loc sa stea potoliti la locul lor si sa fie agnostici cum se cuvine pentru un om sanatos emotional ?


poti sa fi si agonstic ateu     , ateismul nu afirma sau infirma ceva   ,ateismul e o lipsa atat  ,deci   cea ce se vorbeste aici  pe forum nu are legatura cu ateismul,ateismul nui stiinta ,filozofie,credinta  ,cred ca daca ai intelege ce inseamna ateismul ai fi ateu

#68
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostRay25tm, on 21 ianuarie 2017 - 12:34, said:

poti sa fi si agonstic ateu
Mai ales, asta. :icecream:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate