Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Campionatul Mondial de Snooker - 2015

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#37
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

View PostEnachescuAlin, on 29 aprilie 2015 - 21:48, said:

Cine devine favorit acum la castigarea campionatului mondial dupa ce Ronnie a fost eliminat? Mie mi se pare o surpriza uriasa eliminarea lui Ronnie. Chiar in ultimul joc al meciului avea nevoie de 2 snookere si a renuntat, de ce oare? Si au mai fost jocuri in meciul cu Bingham cand a renuntat desi avea nevoie de 2-3 snookere.

In opinia mea, Trump e favorit.
Ronnie a fost fara chef pe tot parcursul CM, acesta este motivul pentru care nu prea parea interesat in anumite momente de ceea ce se intampla la masa. A declarat de multe ori ca nu mai are motivatie dupa ce a castigat tot ce se putea castiga in snooker.

Edited by Dares, 29 April 2015 - 21:59.


#38
EnachescuAlin

EnachescuAlin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 08.07.2013
Ar mai fi Robertson, dupa parerea mea. Imi pare rau de Ronnie ca poate mult mai mult si cand are chef de joc chiar joaca un snooker frumos.

#39
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
In acest moment Judd Trump e principalul favorit, Robertson nu mi se pare chiar in cea mai buna forma.

#40
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Robertson a fost si el eliminat de catre Hawkins in decisiv, cu toate ca jucat foarte bine, dar Barry a fost mai calm si mai atent in ultimul joc si l-a pedepsit pe australian dupa ce acesta a ratat o lovitura de distanta.

Semifinalele CM 2015 sunt:
Murphy - Hawkins
Trump - Bingham

#41
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,353
  • Înscris: 09.11.2006
Eu vad o finala Trump-Murphy si sper sa castige Trump (care cred ca e un mic Ronnie). Trump daca joaca asa cum a jucat cu Ding nu cred ca ii da sanse lui Murphy care s-a cam chinuit cu McGill.

#42
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006
Sa nu uitam totusi ca Murpy este un luptator,care nu se lasa.Asa cum amintesc si comentatorii (Ancuta + Bontea),Murphy vine la masa si pentru cinci snooker-e.In meciul cu McGill,Murpy a data de "clona" sa,un jucator la fel de tenace,talentat si ...incapatanat.Poate de aici senzatia de chin.
Cum am spus intr-un post anterior,nu sunt fan Trump,dar dupa evolutia celor patru semi-finalisti,el ar fi viitorul campion.Si cotatiile la casele de pariuri spun la fel.Totusi nu trebuie neglijati nici Bingham sau Hawkins,pentru ca jocul lor se petrece la cel mai inalt nivel.
Despre Hawkins mai putin,pentru ca meciul lui cu Robertson a fost mai putin transmis in direct,dar despre Bingham pot zice ca a fost peste Ronnie de la inceput pana la sfarsit.L-a dominat si a meritat victoria.
Ca lui Ronnie i-a fost sau nu lehamite,ca a avut sau nu chef,asta deja este istorie.
Sincer as fi dorit un meci Ronnie-Trump,mai ales ca Trump l-a invins in ultima confruntare pe Ronnie.


View PostKobra2602, on 30 aprilie 2015 - 03:55, said:

Eu vad o finala Trump-Murphy si sper sa castige Trump (care cred ca e un mic Ronnie). Trump daca joaca asa cum a jucat cu Ding nu cred ca ii da sanse lui Murphy care s-a cam chinuit cu McGill.

Teoretic asta ar trebuie sa fie finala,dar mai stii?
Totusi joaca nr.5,6,8 si10 mondial.

#43
EnachescuAlin

EnachescuAlin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 08.07.2013

View Postadisz, on 30 aprilie 2015 - 08:35, said:

Sincer as fi dorit un meci Ronnie-Trump,mai ales ca Trump l-a invins in ultima confruntare pe Ronnie.
Cine nu si-ar fi dorit? Un meci Ronnie vs Trump cu amandoi in forma maxima ar fi un meci de istorie in care am vedea un snooker de o calitate neimaginabila.

Edited by EnachescuAlin, 30 April 2015 - 13:33.


#44
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004

View PostKobra2602, on 30 aprilie 2015 - 03:55, said:

Trump daca joaca asa cum a jucat cu Ding nu cred ca ii da sanse lui Murphy care s-a cam chinuit cu McGill.
cred ca suntem toti de acord ca McGill a fost marea surpriza a acestui campionat. mie mi-a placut foarte mult cum a jucat, a trecut totusi de Selby. nu mi-ar fi displacut sa-l vad ajungand cat mai departe.

#45
VladyR10

VladyR10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 14.05.2011
as vrea o finala Trump-Murphy, as fii foarte curios, btw bun outfit-ul de azi a lui Murphy, mereu elegant. Posted Image

Edited by VladyR10, 30 April 2015 - 21:57.


#46
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Trump - Bingham 2-2. Va fi un meci echilibrat. Eu sper ca Trump sa mearga mai departe.

#47
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Snooker de slaba calitate in primele sesiuni ale semifinalelor, chiar si jucatorii au fost usor jenati in anumite momente de prestatia lor. Sa speram ca isi vor reveni cat mai rapid si vor etala un joc demn de un CM, asa cum s-a intamplat pana in aceasta faza.

#48
VladyR10

VladyR10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 14.05.2011
adevarul e ca de multe ori au cam jucat la plesneala, vorba lui Marius Ancuta " norocul e la el acasa "

Edited by VladyR10, 30 April 2015 - 22:17.


#49
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostVladyR10, on 30 aprilie 2015 - 22:17, said:

adevarul e ca de multe ori au cam jucat la plesneala, vorba lui Marius Ancuta " norocul e la el acasa "

Nu a fost un mondial cu snooker de nivel inalt per-total. Eu vazut mai multa calitate in turneele PTC.

#50
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

View PostDaian95, on 30 aprilie 2015 - 22:18, said:

Eu vazut mai multa calitate in turneele PTC.
Cum sa compari balariile alea aranjate cu un CM?

Daca zici ca n-ai vazut snooker de calitate la acest CM inseamna ca habar nu ai de joc in sine sau aveai televizorul inchis. Murphy, Trump, Robertson, McGill au jucat excelent, Bingham si Hawkins au evoluat si ei foarte bine, chiar daca stilul lor mai asezat pare plictisitor la prima vedere. Snookerul de calitate nu inseamna doar lovituri spectaculoase, ci si loviturile de siguranta, tactica jucatorului in functie de adversar, dezvoltarea bilelor pe break-uri, etc...  a nu se confunda cu biliardul!

Edited by Dares, 30 April 2015 - 22:29.


#51
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostDares, on 30 aprilie 2015 - 22:25, said:

Cum sa compari balariile alea aranjate cu un CM?

Daca zici ca n-ai vazut snooker de calitate la acest CM inseamna ca habar nu ai de joc in sine sau aveai televizorul inchis. Murphy, Trump, Robertson, McGill au jucat excelent, Bingham si Hawkins au evoluat si ei foarte bine, chiar daca stilul lor mai asezat pare plictisitor la prima vedere. Snookerul de calitate nu inseamna doar lovituri spectaculoase, ci si loviturile de siguranta, tactica jucatorului in functie de adversar, dezvoltarea bilelor pe break-uri, etc...  a nu se confunda cu biliardul!

Nu am vazut meciurile din timpul saptamanii ce-i drept, doar in weekend am urmarit. Dar sincer ma asteptam la mult mai mult.

#52
VladyR10

VladyR10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 14.05.2011
hai ca incet,incet revine si isi depaseste si Trump break-ul de 64 Posted Image

Edited by VladyR10, 30 April 2015 - 22:33.


#53
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Dupa primele sesiuni ale semifinalelor:

Murphy - Hawkins 6-2
Trump - Bingham 3-5

Asa cum am mai spus, slab azi jocul tuturor semifinalistilor... au fost probabil usor deconcentrati, gandindu-se ca meciul e lung (maxim posibil de 33 de frame-uri) si este timp destul pentru a intra in ritm.

#54
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostDares, on 30 aprilie 2015 - 22:57, said:

Dupa primele sesiuni ale semifinalelor:

Murphy - Hawkins 6-2
Trump - Bingham 3-5

Asa cum am mai spus, slab azi jocul tuturor semifinalistilor... au fost probabil usor deconcentrati, gandindu-se ca meciul e lung (maxim posibil de 33 de frame-uri) si este timp destul pentru a intra in ritm.

Eu presimt ca Trump intoarce meciul. Iar la cealalta partida probabil Murphy va castiga la pas. Alte pronosticuri?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate