Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Huawei P8

- - - - -
  • Please log in to reply
1580 replies to this topic

#19
maxx68

maxx68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 09.05.2015
ptr cei interesati.orange ro a bagat pe site ul lor p8 cu livrare incepand cu 22.05 la pretul de 422euro varianta cu 32gb,alb sau negru,pret la liber

#20
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011
Huawei P8 Review
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cbbnzGAVDcg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
P8 Lte suportda doua cartele dual sim?

#22
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006

View Postmarius_megane, on 26 mai 2015 - 08:28, said:

P8 Lte suportda doua cartele dual sim?
In mod normal da - varianta de la Orange - NU !

#23
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
din ce stiu eu P8 momentan e doar single sim si ceva mai incolo/pe viitor o sa vina si varianta dual sim.
oricum, pretul orange este foarte bun, de fel e 500e
M-am jucat cu unul azi. Foarte placut la atingere si lucratura este foarte calitativa.ecranul e ok, se misca fluid si rapid. mai mult n-am reusit sa-l testez. ca arime nu mi s-a parut foarte mare

#24
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 16.06.2009
Intrebare pt cei care il au efectiv: cum sta cu bateria? cate ore de ecran duce in medie?
Am citit ca nu e chiar asa reusit in ceea ce priveste autonomia bateriei

#25
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 18.09.2003
http://www.androidau...v-lg-g4-612827/
Cu lte ne-am lamurit cel mai bun, dar 3g/2g  eventual cine il are ce parere are de calitatea convorbirilor  volum/claritate.

#26
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Ce se mai aude despre acest model ? Sunt interesat din ce in ce mai mult. Exista posesori ?

#27
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006
primit ieri,in Germania.telefonul pare super Ok,finisaj excelent,se misca foarte bine multumita celor 3 gb de ram si procesorului octacore,in  Antutu pt. 64 biti scoate 48560.personal ma declar foarte multumit de alegerea facuta,anterior am avut p7-le de care am fost la fel de multumit."chinezariile"astea de la huawei mie mi se par chiar bune,parerea mea

#28
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 16.06.2009
maryus 75 sa ne spui dupa cateva zile cum se comporta bateria, cate ore de ecran duce, calitate semnal/voce in convorbiri..
sa-l folosesti cu placere si fara probleme :)

#29
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006
multumesc ,pana acuma chiar s-a dovedit a fi o surpriza placuta.telefonul nu mai este asa "lunecos"ca p7-le,datorita carcasei spate acum usor grunturoasa.calitatea semnalului si a convorbirii pot sa spun ca este ireprosabila,bateria isi face bine treaba pt. calibrul telefonului,8 ore de ascultat muzica la maxim prin casti abia a luat 5%,in cazul folosirii intense a Fb si wathtsApp dupa 4 ore bateria ajunsese la 60%.

#30
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 12.02.2008
Ceva noutati?
Autonomia acumulatorului?
Pozele ies misto?
Se gasesc folii ptr ecran?

#31
cr1st1an

cr1st1an

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 06.04.2006
Am comandat unul de la orange.
Intrebare pentru posesori, telefonul vine cu folie pe ecran?

Edited by cr1st1an, 29 July 2015 - 09:30.


#32
bamse_il

bamse_il

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 19.09.2007

View Postcr1st1an, on 29 iulie 2015 - 09:30, said:

Am comandat unul de la orange.
Intrebare pentru posesori, telefonul vine cu folie pe ecran?
Da vine cu o folie pe ecran foarte bine pusa. Unii pe site-urile din afara afirma ca folia asta ar intuneca ecranul dar nu am verificat.
Spre deosebire de celelalte telefoane pe care le vinde Orange asta nu este blocat in retea, doar ca are inchis al doilea sim din soft. La P8 Lite am vazut ca au instalat baietii softul pentru modelul dual sim si asa au activat si al doilea slot, e posibil sa mearga si la P8.

Edited by bamse_il, 29 July 2015 - 10:35.


#33
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 16.06.2009
vad ca sunt cativa posesori de P8..ceva mai multe informatii cu privire la camera, am inteles ca ar fi mai buna ca cea de pe Honor 7, cateva printscreen-uri cu bateria, cate ore de ecran(screen-on time) aveti in medie la o incarcare, cum se comporta bateria pe 3G/4G date mobile comparativ cu wifi..

#34
bamse_il

bamse_il

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 19.09.2007

View Postsorin8181, on 29 iulie 2015 - 23:16, said:

vad ca sunt cativa posesori de P8..ceva mai multe informatii cu privire la camera, am inteles ca ar fi mai buna ca cea de pe Honor 7, cateva printscreen-uri cu bateria, cate ore de ecran(screen-on time) aveti in medie la o incarcare, cum se comporta bateria pe 3G/4G date mobile comparativ cu wifi..
Camera de pe Honor 7 nu stiu cum e, eu il am de aproape doua saptamani. Bateria la orice telefon va avea comportamentul asta la consum 1h pe 4G = 1,5h 3G = 2-3h Wifi. Eu vin de pe un LG G2 astfel ca bateria nu m-a impresionant (de altfel nu exista telefon de anul asta care sa se compare cu G2 la baterie) dar ca exemplu intr-o zi de stat pe campuri cu semnal prost pe 3G am avut 4,5 h SOT cu 12h pe baterie iar in Bucuresti pe 4G(semnal bun) cu 1,5h SOT si toate aplicatiile cu sincronizare la liber (4 conturi de mail, FB, WUp, si suita Google) si 1h ascultat muzica la casti, am ajuns acasa seara cu bateria la 65% (dupa 11h). Eu personal sunt multumit daca pot sta pe 4G toata ziua fara sa-mi fac probleme ca nu ma tine bateria pana acasa.

Edited by bamse_il, 30 July 2015 - 12:08.


#35
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 16.06.2009
Maine imi vine si mie unul nou, am reusit sa-l iau cu 1200, chiar sunt curios cum se prezinta. Momentan am un honor 6 si in functie de ce impresie imi lasa, vad pe care il pastrez. O sa revin oricum dupa cateva zile cu impresii la cald :)

#36
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 16.06.2009
a instalat cineva stock room pentru P8, un link daca se poate
al meu a venit cu o versiune custom (luat de la orange) si as vrea sa pun pe el varianta stock

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate