Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP

Se opreste motorul in mers Golf 5

Probleme cu instalator Casa verde
 

Sisteme de supraveghere PNI - Pareri, Testare

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
523 replies to this topic

#271
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009

View Postradioreceptor, on 13 iunie 2017 - 19:58, said:

Sunt un nepriceput și aș vrea să ma ajutați cu o informație ce nu am găsit-o în manualul de instrucțiuni de la PTZ800; pentru vizualizarea camerelor de pe un telefon mobil cu sistem de operare Windows, ce soft pot folosi? Sunt date acolo Android, Blackberry, Iphone și Symbian, dar eu vreau să le vad de pe un telefon cu Windows. Mulțumesc frumos celor care vor răspunde fără să râdă .......Posted Image
Incearca sa accesezi prin browser introducand IP.ul  camerei, user+passw.

#272
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,900
  • Înscris: 10.06.2008
De regula nu merge asa pentur ca ai nevoie de un plugin...

#273
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
Nici in informatiile livrate cu camera mea nu este trecut asa ceva, insa un alt coleg de forum mi.a indicat cum se poate accesa camera fara nici un fel de aplicatie pre-instalata .
Atasez captura ecran cu interfata deschisa dupa accesarea I.p. ului cu user+pass.
Nu garantez ca merge pt. orice camera PNI insa merita incercat, nu.l costa nimic daca incearca, l.a costat deja camera... Attached File  2017-06-16%2021.43.22.png   44.43K   30 downloads

#274
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,900
  • Înscris: 10.06.2008
Din pacate revin cu o veste proasta. Umbland pe niste site-uri nu tocmai "curate" am reusit sa iau un adware. Ca sa scap de el, am instalat Malwarebytes. Am scapat usor de el, nefiind nimic agresiv dar am constatat cu parere de rau ca primesc o avertizare atunci cand accesez camera pe baza de IP, direct din browser.

I-as ruga mult pe cei de la PNI sa ma ajute cu in update de FW.

Partea buna, este ca folosind versiunea CMS pe care am primit-o cu camera, pot sa accesez si DVR-ul...deci e super fain!
O sa testez si aplciatia mobile deoarece cea de la DVR pur si simplu nu ma ami lasa sa ma conectez.

Attached Files


Edited by joystick, 17 June 2017 - 15:36.


#275
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Foarte fain, nu am ce zice, sa iti instalezi in reteaua de acasa (sau de la firma) echipamente gata-infectate cu malware:
http://www.zdnet.com...d-with-malware/
https://blog.sucuri....us-iframes.html

#276
soryn20

soryn20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.05.2014
Buna, am nevoie de ajutor, am cumparat un kit de supraveghere PNI HOUSE WIFI400 am instalat sistemul , totul a decurs normal cind este conectat prin cablu , cand este conectat prin wifi am intreruperi la vizualizare camera pe nvr ( se deconecteaza si aparare dupa 1 minut si din nou se deconecteaza toate cele 4 camere ) distanta dintre nvr si camere este de 8m ( 2 camere ) 3m ( 2 camere )

multumesc

#277
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,900
  • Înscris: 10.06.2008
@dexterash

Da, nu am ce zice. PNI a spus ca nu vom mai avea aceasta problema pe urmatorul lot. Totusi, corect ar fi sa ne dea posibilitatea sa schimbam FW.

Edited by joystick, 19 June 2017 - 20:16.


#278
catalin41

catalin41

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.02.2005
Buna seara. Am doua camera IP PNI 851W care functioneaza perfect de circa doi ani. Pana de curand foloseam aplicatia specifica PNI SmartHome ca sa le accesez (de fapt numai vizualizare) din afara retelei in care sunt instalate. Am instalat si ultima varianta de aplicatie (PNI SmartHome_v1.0.0.24_v5) pe care am descarcat-o de pe pni.ro. De cateva zile nu mai  vad camerele in aplicatia de PC deloc. Mentionez ca vizualizarea si setarea camerelor functioneaza in continuare perfect sub Android, deci camerele sunt active. Am revenit si la o varianta de software PC anterioara, adica PNI SmartHome_v1.0.0.20_0, dar cu acelasi rezultat. Am incercat accesul de pe patru calculatoare, toate cu sistem Windows 10 Pro. Aplicatia PNI nu da nicio indicatie cu privire motivul nefunctionarii ci doar afiseaza un emoticon suparat :-(. Cunoasteti vreo rezolvare a situatiei? Multumesc anticipat.

#279
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013

View Postjoystick, on 19 iunie 2017 - 20:12, said:

@dexterash
Da, nu am ce zice. PNI a spus ca nu vom mai avea aceasta problema pe urmatorul lot. Totusi, corect ar fi sa ne dea posibilitatea sa schimbam FW.

Recomand folosirea unui antivirus cu licenta, cu update-uri la zi, platit, si cat posibil din top 3 performante. Noi nu am avut astfel de probleme cu unul din cele mai bune programa anti-virus, malware, firewall, etc.
Am nevoie pe privat de modelul camerei, ca sa nu generalizam,  pentru a incerca simularea situatiei intalnite, si pentru a identifica, o cauza, si o solutie, daca intradevar este reala.
Din cate stiu avem disponibile update-uri de firmware pentru anumite modele, dar fara sa stim un model exact, nu putem oferi suport.

Catalin41 - Verificam situatia intalnita, si revenim cu un raspuns. Din cate stiu ne-ati contactat si pe e-mail.

radioreceptor - Vizualizarea camerelor sub Smartphone cu windows cu aplicatie dedicata nu este posibila, deoarece nici un producator de renume de sisteme de supraveghere nu ofera suport pentru acest sistem de operare. Probabil nu e rentabil. Incercati varianta cu IP si port in browser. Totusi sunt foarte multe variabile, plug-in-uri, care pot influenta functionarea pe acest tip de dispozitiv.

#280
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,900
  • Înscris: 10.06.2008
Confirm ca cei de la PNI m-au contactat pe privat. O sa incercam impreuna sa vedem despre ce este vorba si revenim cu informatii pe masura ce reusim sa vedem despre ce este vorba.

#281
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,900
  • Înscris: 10.06.2008
Revin cu o completare, si poate un moderator poate sa adauge aceasta infomratie si in postul meu in care am facut review-ul.

Cei de la PNI m-au contactat si miau oferit ultima versiune de FW. Am facut update foarte usor din CMS. Nu am pierdut setarile insa camera nu mai putea fi accesata. A trebuit un restart (normal). Acum totul este perfect, niciun mesaj de alerta securitate.

Va multumesc pentru suport. Acest lucru inseamna sa acorzi si suport post vanzare. In acest moment, recomand din toate punctele de vedere camera.

#282
vaiooo

vaiooo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.05.2009
Buna ziua ,

Ma poate ajuta cineva cu o actualizare firmware pt un NVR kit PNI House IPMAX POE ONE 720p ?

Il am conectat printr-un cablu hdmi la un tv , imaginea fiind impartita in 4 ( avand 4 camere incluse in pachet ) si uneori una din camere ( "patratica" ) ramane blocata .

Daca ma conectez online prin intermediul aplicatiei de pe telefon camera cu pricina afiseaza imagine in timp real.

Camera cu pricina este aleasa aleator fara vre-o explicatie logica, cel putin pt mine.

Multumesc anticipat .

#283
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
vaiooo - va raspund pe privat

#284
Ro_Diesel

Ro_Diesel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.12.2007
Buna ziua. Cer si eu ajutorul dvs. ca nu ma descurc nicicum cu un sistem PNI PTZ1000. Am achizitionat de curand acest sistem si l-am setat astfel incat sa functioneze in modul local. Toate bune si frumoase, pana am inceput setarile pentru accesarea prin Internet. Am reusit sa setez contul de e-mail pentru a trimite alarme, dar nu pot accesa DVR-ul de afara decat de pe desktop, prin Internet Explorer si folosind adresa IP (am facut forword la cele doua porturi - 80 si 34567).
Mi-am creat si un cont de ddns (xxx.ddns.net). Care sunt setarile care trebuie facute pentru acces DVR prin DDNS? Cum accesez DVR-ul de pe un telefon cu Android? Cu aplicatia xmyeye nu am reusit sa ma conectez la DVR. Merci mult. Apreciez orice sfat care m-ar putea ajuta/indruma

#285
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,900
  • Înscris: 10.06.2008
IP10MP - aceasta este a 2-a camera de supraveghere pe care o cumpar pentru sistemul meu de securitate. Prima este camera PNI IP2MP 1080p, varifocala, pe care v-o recomand. Pe aceasta am achizitionat-o din 2 motive:
- pret
- faptul ca sistemul meu, PNI spamspamspam 720 nu suporta decat o camera 1080p si una 720p.

Continut cutie:
- Camera IP
- CD software
- Carcasa protectie mufa RJ45
- Manual de utilizare
- Factura, certificat de garantie si conformitate
Sursa de alimentare nu este inclusa. Eu am instalat intr-un mic tablou electric o sursa in comutatie, cu care alimentez ambele camere.

Caracteristici tehnice importante:
- 720p
- Protocol ONVIF 2.4
- 36 leduri IR
- lentile 3.6 mm fixe

Ambalare:
Camera vine intr-o cutie din carton, de buna calitate, protejata de un layer din carton. Carcasa este solida, din metal. Se stimte ok in mana.

Setare initiala:

Camera se seteaza foarte usor. De pe CD trebuie sa instalati DeviceManage. Conectati camera direct la PC si schimbati IP-ul astfel incat sa apartina clasei dorite.

Utilizare:
Camera are o rezolutie buna. Este drept ca imi place mai mult camera PNI IP2MP 1080p, deoarece e varifocala, are o rezolutie mai buna, insa nu am de ce sa ma plang. Am facut un upgrade puternic fata de vechea mea camera pe coaxial. In ceea ce priveste IR-ul, nu stiu pe ce distanta bate. Eu am nevoie de ea pe o distanta de vreao 7-8 m. Mai departe nu bate deoarece este un perete asa ca nu stiu ce sa va zic.
Nu am reusit sa accesez camera din IE (cei de la PNI spun ca poate fi o problema din cauza ActiveX). Nu mi-am batut capul absolut deloc pentru ca nu am de ce sa o accesez prin IE. CMS este tot ce imi trebuie.
Recomand camera cu mare placere. Tineti cont ca aveti suport bun pe forum de la PNI si ca aveti de asemenea si garantie.

Cea mai mare problema intampinata...o mica bavura la gaurile pentru fixare Posted Image. Da, trebuia sa fie si ceva negativ. Bavura este extreme de subtire, sunt sigur ca nu o au toate camerele, si se indeparteaza apasand usor cu in holzsurub...evident, e o gluma, in detaliu chiar nesemnificativ. Imi place extreme de mult sistemul de orientare, pe bila, cu stranger rapida!

Attached Files


Edited by joystick, 04 July 2017 - 22:28.


#286
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,900
  • Înscris: 10.06.2008
Revin cu un comentariu: camerele se comporta excelent.
Ce nu recomand nimanui sa faca este sa cumpere camere clasice...

#287
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Chiar nu exista posibilitatea conectarii unui DVR PNI H808 direct la o placa de retea? Am avut o chinezarie inainte si mergea. Nu-mi trebuie sa le accesez de pe internet, vreau doar sa pot descarca filmari cand e cazul, fara sa mai tin un monitor conectat si sa descarc extern.
Nu reusesc sa aloc ip-uri sa se conecteze.

#288
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
ripper : Conform principiilor de baza de functionare a unor echipamente IT intr-o retea , IP-urile sunt alocate de catre un Router, care face si managementul in acea retea.
Alte modalitati de conectare directe intre echipamente de retea, direct prin cablu de retea , fara router, sunt exceptii, si sunt disponibile sau nu in functie de produs, producator, tehnologie, de la caz la caz.
Produsul nostru vine documentat si pregatit ca toate celelalte echipamente din gama lui de produse, si anume pentru a fi conectat intr-o retea locala, administrata de un router.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate