Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Sisteme de supraveghere PNI - Pareri, Testare

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
523 replies to this topic

#217
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 08.10.2007
La mine nu mai vrea deloc să treacă de login. Apăs și îmi apare jos porcăria aia cum că nu am conexiunea bună să încerc mai târziu.
Am net de la Telekom cu IP dinamic.

Edited by ammazon, 17 February 2017 - 16:56.


#218
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
@ammazon - Aceeasi eroare o am si eu dar nu tot timpul.
Solutia este sa nu te mai conectezi cu un cont,apesi pe Login Free (login fara cont),ar trebui sa mearga asa fara probleme.

#219
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 08.10.2007
Am încercat și așa dar tot nu vrea.

#220
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Reinstaleaza aplicatia si apoi incearca din nou.

#221
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 08.10.2007
Asta am făcut acum. Am reinstalat și merge cu Free Login.
Mulțumesc mult, m-ai salvat! Posted Image

Edited by ammazon, 18 February 2017 - 19:49.


#222
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Cu Free Login ar trebui sa mearga fara probleme.

#223
tibi008

tibi008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 31.10.2006
Bun gasit ,

Am si eu un sistem PNI House PTZ1000 pe care nu reusesc deloc sa-l pot vizualiza din afara retelei locale pe net sau mobil . Setarile in dvr sunt facute ( pus ip cu 192.168... cu port 81 ) iar in setarile modemului telekom este forwardat acest ip din dvr cu portul 81 precum si portul 34567 pentru mobil. In Internet Explorer setarile cu activX sunt de asemenea facute . Am ip static dat de telekom iar cand accesez acest ip cu portul 81 din internet explorer primesc eroarea din imaginea afisata. Pe mobil primesc primesc login time out.
Ce mai pot face ?  
Precizez ca daca accesez ip-ul local , cel cu 192.168... totul functioneaza foarte bine, numai  atunci cand il accesez pe cel static din alta retea primesc eroarea din imagine.

Attached Files



#224
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
Salut Tibi
Trebuie sa verifici daca ai porturile deschise 81 (http port)  si 34567(media port)  din exterior. Exista pagini pe internet cum e ping.eu unde bagi IP-ul extern si portul pe care vrei sa il verifici. Daca sunt inchise, inseamna ca forwardarile nu sunt facute corect. Tot Routerele de telekom au din cate stiu doar porturile 1 si 2 alocate pentru internet. Porturile 3 si 4 sunt alocate pentru IPTV. Deci atentie ce port folositi pentru DVR.  
Banuiesc ca la tine nu este forwardat media port(34567) corect din ce vad in poza.

#225
tibi008

tibi008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 31.10.2006
Am verificat daca sunt porturile deschide si decat cel cu 81 imi apare ok , cel media nu.  Ciudat este ca pe cel cu 81 combinat cu ip-ul static dat de telekom il accesez  si da eroarea aceea din imaginea pusa prima oara. Atasaz setarile routerului telekom care zic eu sunt corecte, deci chiar nu stiu ce mai pot face.

Attached Files



#226
omegasoft

omegasoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 14.08.2007
salut , am si eu un dvr pni cu 4 canale luat de la dedeman, am semnal pe iesirea hdmi , dar pe v out imi ramane in loading, please wait .. si atat ,nu imi da semnal , de ce ? e o problem cu dvr ul ? , trebuie setat ceva pe undeva ? , nu am mai intalnit problema asta , desi am montat multe sisteme de supraveghere , sunt autorizat in acest sens

multumesc

#227
mihailcaz

mihailcaz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.09.2013
Buna ziua

Am achizitionat o camera PNI IP1MP varifocala .
Atat in IE NetSurveillance cat si in CMS , imaginea este neclara .
Fac zoom , apoi incerc focus , fara reazultat .
Probabil fac o greseala de incepator
Ma poate ajuta cineva ?
Atasez fisiere.

Multumesc
Mihailcaz

Attached Files


Edited by mihailcaz, 29 March 2017 - 15:09.


#228
florinm72

florinm72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 12.03.2007
Eu cred că este o problemă mecanică (în sistemul de reglaj al lentilelor).

@mihailcaz - Când roteşti din şurubul de focus, se simte o modificare a focalizării?

Dacă nu se simte, are un mic defect mecanic al sistemului de focalizare, adică şurubul nu acţionează asupra mecanismului de focalizare.
Dacă se simte, iar zoom-ul este la maxim sau la minim, reglează din focus în poziţia cea mai clară apoi modifici din zoom până obţii imaginea clară.

Există şi posibilitatea ca un şoc mecanic să fi afectat poziţia senzorului de imagine...

Dacă este sigilată şi în garanţie, urmează procedura.

Spor!

Edited by florinm72, 30 March 2017 - 20:46.


#229
mihailcaz

mihailcaz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.09.2013
Multumesc , merge .
Habar nu aveam de surub, nicaieri nu e o descriere , probabil ca se bazeaza pe spiritul tehnic al cumparatorului.

#230
mihailcaz

mihailcaz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.09.2013
Mai am o intrebare , la ce folosesc fiecare din cele doua suruburi ?

Multumesc

#231
florinm72

florinm72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 12.03.2007
Dacă vorbim despre cele două șuruburi marcate în poză, acestea reprezintă sistemul de reglaj optic al camerei varifocale!

Practic, din cele două șuruburi reglezi poziția a două lentile din fața senzorului de imagine pentru a obține imaginea dorită.
Astfel, din șurubul 1 reglezi zoom-ul (apropii sau lărgești cadrul zonei de interes), iar in șurubul 2 focalizezi imaginea pe suprafața senzorului (pentru a avea imaginea clară). Reglajul sistemului optic nu afecteză calitatea imaginii, indiferent de zoom (zoom optic). Este posibil ca tu să fi acționat din software (zoom digital), care modifică negativ calitatea imaginii cu cât zoom-ul este mai mare.

Acum, nu îmi aduc aminte care șurub de ocupă de zoom și care de focus - testezi la sol și identifici rolul fiecăruia.

Spor!

Attached Files



#232
mihailcaz

mihailcaz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.09.2013
Multumesc !

#233
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
Salut,
analizez piata de ceva vreme pt. a achizitiona o camera de spv. pt. masina din parcare(dist aprox. 10 m).
M-am oprit la urmatorul model de camera:
PNI House IP32 2MP 1080P wireless cu IP de exterior si interior si slot microSD.
Daca are cineva in uz acest model m-ar interesa cum se descurca pe timp de noapte sau daca @suport_PNI poate da share la o scurta filmare pe timpul noptii.
Multumesc.

#234
FireBath

FireBath

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.04.2015
Salut,

Am si eu un PTZ800 luat acu vreo 2 ani, timp in care a functionat 24/7, si acum a dezvoltat o problema destul de enervanta.
M-am trezit cu eroare de HDD si ca nu mai vede HDD-ul am zis ok are 2 ani HDD-ul l-am aruncat si am luat unul nou am luat tot HDD pentru surveilance WD Purple de 1 Tb ca si cel vechi zic sa nu se supere pe mine.
Bag HDD in DVR il recunoaste, ii scot camerele (altfel nu ma lasa sa il formatez) il formatez termina de formatat si... nu il mai vede, restart, tot nu il vede. Mut HDD-ul intr-un computer si format Fat32, l-am dat din nou la rontait, il vede, ii dau drumu la formatare il formateaza si iar nu il mai gaseste.
Am observat ca face niste partitii de 200 Gb dar lasa la inceputul disk-ului ceva spatiu liber (nu mai tin minte cat) si nu stiu daca e corect ce face sau nu.
Ce sa ii mai fac? are careva un firmare update pe undeva si o procedura de instalare firmware mi-e ca s-a intamplat ceva pe acolo si formatarea nu se intampla cum ar trebui.

Multumesc anticipat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate