Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Rog informatii despre fisa detinatorului permisului auto

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Salut tuturor,

As dori si eu o informatie referitoare la fisa detinatorului permisului auto pe care trebuie sa o completeze sotia mea. Si-a schimbat numele si ca atare trebuie sa-si schimbe permisul de conducere.

Am descarcat de pe internet fisa detinatorului permisului (am atasat-o si aici) pentru a o completa. Am vazut ca trebuie sa ii puna si o poza. Pe internet scrie ca dupa ce lipim poza pe fisa ar trebui sa ii punem pe spate si un timbru dar nu specifica nimeni ce fel de timbru si daca intradevar este nevoie de acest timbru. Este destul de neclar pt. noi. si ma gandeam poate ne ajuta cineva care a mai trecut prin asta.

Multumesc frumos.

Attached Files


Edited by ravy21, 07 April 2015 - 16:59.


#2
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014
Fara poze .
formularul este invechit . Spatiul rezervat fotografiei nu mai este necesar .

#3
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Deci formularul acesta pe care l-am atasat nu este bun? Sau doar spatiul pentru poza nu mai este valabil si trebuie sa-l ignoram? Nu mai este nevoie nici sa-si faca ea poze la un centru specializat (eu stiam ca iti fac ei acolo la permise auto)?

Si as dori sa stiu daca fisa trebuie obligatoriu completata prin dactilografiere? Multumesc inca o data.

Edited by ravy21, 07 April 2015 - 17:03.


#4
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Eu mi-am preschimbat permisul asta vara si pe fisa detinatorului a trebuit sa pun poza, si imi aduc aminte ca a trebuit dactilografiata.
Nu m-ar mira ca in alte judete sa fie altfel. Se practica...

#5
romulus69ro

romulus69ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.08.2012
Nu mai este nevoie de foto si fisa, lucratorul de le ghiseu completeaza el fisa electronica direct in calculator dupa documentele necesare eliberari permisului in functie de motiv, schimbare nume, adresa sau alte motive.Deci mergeti direct la ghiseu cu documentele necesare si copii si in 2 ore ptr Bucuresti si Ilfov se elibereaza permisul.
P.S Ptr a ajuta lucratorul de la ghiseu, puteti descarca fisa de pe site-ul politiei rutiere si completata olograf.

Acte necesare pentru eliberarea unui permis de conducere, cu nume schimbat, în urma căsătoriei
a) permis conducere (dovada) + copie;
Posted Image fişa conducătorului dactilografiată;
c) viza medicală (să nu aibă vechime mai mare de un an) + timbru fiscal;
d) act schimbare nume + copie (dacă e cazul);
e) Dosar plic;
f) Chitanţa C.E.C. reprezentând contravaloare permis;
g) Copie după buletin sau carte de identitate;

Sursa:
http://www.politiaru...=6258&Itemid=70

Edited by romulus69ro, 07 April 2015 - 17:38.


#6
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Daca iti schimbi numele, sexul, preschimbi un permis care a fost emis de un alt stat iti trebuie fisa detinatorului.

#7
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005

 ravy21, on 07 aprilie 2015 - 16:40, said:

Salut tuturor,

As dori si eu o informatie referitoare la fisa detinatorului permisului auto pe care trebuie sa o completeze sotia mea. Si-a schimbat numele si ca atare trebuie sa-si schimbe permisul de conducere.

Am descarcat de pe internet fisa detinatorului permisului (am atasat-o si aici) pentru a o completa. Am vazut ca trebuie sa ii puna si o poza. Pe internet scrie ca dupa ce lipim poza pe fisa ar trebui sa ii punem pe spate si un timbru dar nu specifica nimeni ce fel de timbru si daca intradevar este nevoie de acest timbru. Este destul de neclar pt. noi. si ma gandeam poate ne ajuta cineva care a mai trecut prin asta.

Multumesc frumos.
de ce a facut asta  ? aprobare, ceva ?

#8
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Aprobare pt ce, sa te mariti?

#9
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
De ce a facut ce anume? De ce si-a schimbat numele? Pentru ca s-a maritat cu mine. Posted Image

Pe fisa medicala nu are nici un timbru fiscal din ce am vazut. Ce fel de timbru ar trebui sa cumpar? Il aplic eu pe fisa medicala sau cum se procedeaza?



Deci fisa detinatorului pe care am atasat-o eu aici este buna?

Edited by ravy21, 07 April 2015 - 18:22.


#10
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014
Nu era mai simplu daca ea isi pastra numele de " fata " ?
Eventual il schimbai tu pe al tau daca neaparat trebuie sa va cheme pe amandoi la fel .

#11
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Nu cred ca are sens sa dezbatem aici de ce si-a schimbat ea numele sau nu. Si-a schimbat numele pentru ca ni s-a parut ceva normal. Si nu este singura, au mai facut si vor mai face asta milioane de femei. Posted Image Este ceva normal consider eu, dar nu cred ca asta este subiectul. Multumesc pentru intelegere.

Revin cu cele 2 intrebari de mai sus si anume:

Pe fisa medicala nu are nici un timbru fiscal din ce am vazut. Ce fel de timbru ar trebui sa cumpar? Il aplic eu pe fisa medicala sau cum se procedeaza?

Deci fisa detinatorului pe care am atasat-o eu aici este buna?


Multumesc inca o data.

Edited by ravy21, 07 April 2015 - 18:33.


#12
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 tiopedi, on 07 aprilie 2015 - 18:30, said:

Nu era mai simplu daca ea isi pastra numele de " fata " ?
Eventual il schimbai tu pe al tau daca neaparat trebuie sa va cheme pe amandoi la fel .

Ai postat asa...de plictiseala?

 ravy21, on 07 aprilie 2015 - 18:32, said:

.
Revin cu cele 2 intrebari de mai sus si anume:

Pe fisa medicala nu are nici un timbru fiscal din ce am vazut. Ce fel de timbru ar trebui sa cumpar? Il aplic eu pe fisa medicala sau cum se procedeaza?

Deci fisa detinatorului pe care am atasat-o eu aici este buna?


Multumesc inca o data.
postul #5.

#13
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Ericmario in postul 5 nu scrie nimic despre ce timbru fiscal sa cumpar sau ma insel eu?

Ok fisa detinatorului o vom lasa deoparte. Multumesc

#14
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014
Nu este nevoie de timbru fiscal .

#15
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Am rezolvat.

Se poate inchide. Multumesc tuturor.

#16
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003
Care mai este regimul la preschimbare permis in ziua de azi, avand in vedere ca topicul este mai vechi de 2 ani... ?

Ce se mai cere, mai e nevoie de fisa ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate