Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Acoperire internet fibra in satul Paun, comuna Barnova, judetul Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014

 DIGI_Helper, on 07 aprilie 2015 - 08:35, said:

@Leca - In comuna Barnova nu se pot contracta in momentul de fata servicii fixe de la RCS RDS. De indata ce vor fi noutati se va interveni in comuna cu agenti de teren, se vor insera si flyere in cutia postala, etc.
In momentul de fata inseamna 10 ani de acum in colo, adica vom vedea agenti de teren in 2025! Oare cine va mai vrea fibra in 2025 ? Va exista 5G+ cu 10 gbps pe calea undelor!

#20
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,809
  • Înscris: 14.10.2008
Visul lui LunaCrystal. Dar eu zic ca fibra va fi mereu mai buna ca mobilul. Si mobilul tot din fibra se trage.

#21
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

 Neaceasca85, on 22 iunie 2017 - 09:09, said:

Visul lui LunaCrystal. Dar eu zic ca fibra va fi mereu mai buna ca mobilul. Si mobilul tot din fibra se trage.
Viitorul e wired. Cândva în viitor chiar și fibra optică va fi un fel de ADSL de care o să se debaraseze lumea. Dar mai e destul timp până atunci. Încă mai sunt sate fără curent electric în România, d-apăi cu internet.

#22
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014
Barnova e cam singura comuna de la periferia Iasului in care nu exista fibra de la niciun operator. Nici antenele 4G nu fac fata, eu aseara am vazut un episod pe Netflix la 144p.

Edited by vafro, 25 October 2017 - 04:58.


#23
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,809
  • Înscris: 14.10.2008
Cine vrea infrastructura, trebuie sa stea in oras, in Romania comuna-sat=ev mediu.

#24
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014

 Neaceasca85, on 25 octombrie 2017 - 19:11, said:

Cine vrea infrastructura, trebuie sa stea in oras, in Romania comuna-sat=ev mediu.
Chiar si cartierele rezidentiale de la periferia marilor orase tot evul mediu se cheama, iar orasele sunt jungle, soferii se cred bizoni ( unori se transforma in texani scot pistolul pe geamul masinii daca nu-i dai prioritate de smecher), pietonii se cred zebre pe toata strada, etc. Posted Image Posted Image Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate