Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Samsung Galaxy S4 Value Edition GT-I9515

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#37
bogdan109

bogdan109

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 21.02.2007

View Postan_tonica, on 02 septembrie 2015 - 07:47, said:

Tocmai mi-am obtinut cei 50GB free pe Dropbox. Intrebarea este: Stie cineva daca se pot rula fisiere audio-video direct din dropbox fara a face download?
Da, se poate.

#38
an_tonica

an_tonica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 07.12.2009
A rootat cineva i9515 VE si cu ce? Un link?
cf auto root declanseaza knox?

#39
nimeni_altci

nimeni_altci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 16.05.2007

View Postanyidyoulike, on 06 aprilie 2015 - 13:24, said:

Multumesc...legat de 5.0.1, nu am scapt de problema nici prin reinstalarea acestui fiirmware si anume reducerea automata a volumului soneriei. Acum suna tare, peste ceva timp sesizez apeluri nepreluate si volumul soneriei la minim...

Si eu am avut aceeasi problema cu reducerea aleatoare a volumului soneriei si nu mai stiam cand suna. Telefonul e luat de la Flanco si a venit cu Android 5.0.1. Am rezolvat problema prin inlocuirea romului cu cel de Marea Britanie (ultimul, tot oficial), care se pare ca e acelasi cu cel de Germania. Cu romul asta merge ceas, nu mai face nici o problema.

#40
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Va salut, stie cineva cum se poate debloca reteaua?

#41
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
As dori sa pun navigatie pe s4 dar se pare ca igo nu se poate din cauza ca nu se gaseste pentru rezolutia lui.

#42
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Pune garmin,  gpszone.ro

#43
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
O sa incerc garmin dar stiam ca este mai mult pentru symbian.Mai am 2 probleme,1.cum setez sa fie 4g ca nu apare in colt decat h+ si 2.as vrea o aplicatie sa raspund la s4 doar prin inclinarea lui la ureche sau prin atingerea fetei.

#44
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
Nu este garmin pentru s4.As vrea sa pot raspunde la s4 fara sa ating display,doar prin ducerea lui la ureche,stiti vreo aplicatie?

#45
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Este garmin pt android, dar de lene sa te chinui un pic și sa pui cerebelu la contribuție... Majoritatea vreți, dacă s-ar putea sa vina altu acasă la voi și sa va facă!

Este și Igo, și Tom-tom, dar lenea este mare.

#46
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011

View Postwb626ek, on 19 decembrie 2015 - 08:06, said:

Este garmin pt android, dar de lene sa te chinui un pic și sa pui cerebelu la contribuție... Majoritatea vreți, dacă s-ar putea sa vina altu acasă la voi și sa va facă!

Este și Igo, și Tom-tom, dar lenea este mare.

Bine bai nervosule.

As vrea sa pun un custom rom pe samsung s4,voi pe care recomandati?

#47
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
Am o nelamurire,toti se vaita ca li se ia cromul de pe rama la s4.Am vazut ca rama aia este metalica la s4 din magazin si nu este crom aplicat pe plastic cum se vaita toti.Deci ce sa inteleg, ca cele cu plastic sunt clone???

#48
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
Poate sa-mi explice si mie cineva ce inseamna asta?
Deblocare automată

: Setaţi dispozitivul să se deblocheze automat atunci când capacul este

deschis
Nu functioneaza aplicatii din google play simple cum ar fi:SpeakerPhoneEx,missed call alert,la calendar nu vrea sa mai sune la un eveniment,doar notificare poate.Nu pot sa pricep de ce,poate se crede prea destept pentru a mai face lucruri simple.

#49
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
Se poate reinstala softul oficial din smart switch???Parca asa am vazut acolo la more,din recovery mode dar nu am incercat inca.

#50
bogdan109

bogdan109

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 21.02.2007
Salut,

Da, iti rescrie ultimul soft aparut, aferent modelului si a CSC-ului telefonului tau.

#51
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
Eu nu inteleg ce mama masii au bagat pe el atatia sensori daca sunt defectosi, si air gesture care cred ca nu-i foloseste nimeni.Sa-mi spuna si mie cineva care-i merg toate pe el:comanda vocala senzori etc,etc.

View Postbogdan109, on 02 septembrie 2015 - 17:32, said:

Da, se poate.
Problema este ca cere un recovery code,ce-o mai fi si ala?

#52
bogdan109

bogdan109

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 21.02.2007
Foloseste Odin. Poti rescrie in siguranta softul si cu el. Tutoriale gasesti o sumedie pe net, in cazul in care esti novice.

#53
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011

View Postbogdan109, on 25 decembrie 2015 - 08:53, said:

Foloseste Odin. Poti rescrie in siguranta softul si cu el. Tutoriale gasesti o sumedie pe net, in cazul in care esti novice.
Am folosit si astia de lene sa mai scrie langa soft black sau lte le dau acolo ca pe carpe.Si am luat unu care scria gt-i9505 si cand l-am instalat era pentru black.Altu dupa instalare cand incercam sa activez wi-fi cursorul aluneca usor inapoi pe of.De aceea va intreb pe voi ce soft merge bine pe toti senzorii.

#54
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
Mda,m-am convins despre acest smart.Dupa ce am testat vreo 2 saptamani 2 s4 diferite pot sa va spun ca sunt cele mai idioate smartphonuri posibile.Problema lor nu este din soft caci am pus vreo 5  si problemele persista.Comanda vocala cand merge cand nu merge,si daca merge se activeaza speaker.Sa raspunzi cu palma pe deasupra merge dar pe speaker.Va dau un sfat,nu cumparati mai sus de samsung s3 caci sunt o mare porcarie de senzori pe care nimeni nu-i poate face sa functioneze.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate