Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Transferuri instant intre bancile...

player video

Carefur Act for good

Parcare gratis in Bucuresti pentr...
 Rovinieta prin SMS pentru masina ...

Viteza mica Usb 3.2 gen.1 header

Cerificat atestare fiscala pentru...

Schimbare destinatie imobil din l...
 Dorsalgie

Recomandare brand cheie dinamomet...

Divorț la notar

Vechime vs km reali
 Android 12 : "Yahoo Mail s-a ...

Bloc Favorit cu RS2

Ce extractor audio (analogic) pen...

Cine suporta cheltuielile de jude...

Mouse "gaming" ?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

ionut3107

ionut3107

Member

• Grup: Members
In ultimi 3 ani am cumparat nu mai putin de 12 mousi pentru simplu fapt ca odata la cateva luni ma plctiseam de ce-l care il aveam si imi cumparam altul.
Pot spune ca am avut mousi si sub 100lei, si peste 250lei, si concluzia este cat dai atata face, cu unele exceptii ca sunt si cateva exemple de mousi care au preturi umflate cu pompa. De ex sa nu te astepti la prea multe de la un mouse de 50lei, abia de la 100+ gasesti ceva bunicel si de calitate.
Eu zic sa faci un efort pana la acesta ''Mouse gaming A4Tech Bloody V7MA black'' si o sa ai de castigat si pe viitor, deoarece degeaba dai 50 lei pe unu care se strica in o luna de zile, mai ales daca vrei pentru gaming...
Este c-am singurul care mi-a placut din ce-i ''ieftini'' care i-am avut.
Eu momentam mi-am achizitionat ''Mouse gaming MAD CATZ RAT 5 Black'' pot spune ca sunt destul de multumit.

Edited by ionut3107, 03 April 2015 - 22:36.

MooF2010

MooF2010

Senior Member

• Grup: Senior Members
Eu am un akyta wireless la 14.5 lei  Daca cumperi un mouse nu inseamna ca o sa fii mai bun la jocuri:D

diZy

diZy

Senior Member

View PostKroghy, on 03 aprilie 2015 - 22:26, said:

140 de comentarii de la zgarciti care au dat banii pe o ieftineala proasta si acum au nevoia sa isi confirme alegerea

nu am avut mouse zalman pana acum dar am avut si inca am cateva produse zalman si toate sunt de nota 10

Am eu o ieftineala d-asta proasta, dar a dracu ce bine merge ca il recomand si eu,

ionut3107

ionut3107

Member

View PostdiZy, on 04 aprilie 2015 - 08:41, said:

Am eu o ieftineala d-asta proasta, dar a dracu ce bine merge ca il recomand si eu,
Pai recomandati acele chinezarii ieftine deoarece nu ati pus mana niciodata pe un mouse de calitate, daca ati fi facuto sigur v-ati fi schimbat parerea.
Majoritatea care au mousi ieftini si colorati cu beculete, poate este primul pe care il au de genu si de aceea zic wooow, si da se joaca mult mai bine orice joc cu un mouse de calitate, incepand de la precizie, viteza si confortul cu care il tii in mana.

Edited by ionut3107, 04 April 2015 - 09:05.

driftking91

driftking91

Freak on a leash

Noţiunea ''DE BUGET'' vă spune ceva? Nu zic că un mouse mai scump nu ar fi bun, ce naiba, însă nu toată lumea se c**ă pur şi simplu 3-400 lei.

Recomandarea mea de pe pagina trecută (asta), este întemeiată, sunt şi mai mulţi colegi de forum care pot confirma că este un mouse fiabil, îi pot aduce aici dacă vreţi. Dar lasă că voi ştiţi mai bine, de parcă modele de la firme cu pretenţii nu au avut probleme niciodată, sigur că nu....

Vyrgyl93

Vyrgyl93

Member

View PostMooF2010, on 04 aprilie 2015 - 08:30, said:

Eu am un akyta wireless la 14.5 lei  Daca cumperi un mouse nu inseamna ca o sa fii mai bun la jocuri:D
Zici tu?
Am avut si eu peste 20 de "soareci" la 5-15 lei care s-au dus in maxim 2-3 luni. Ba imi dadeau dublu-click in loc de simplu, ba nu mergea deloc click-ul

Eu am un DragonWar Unicorn de vre-o jumatate de an si se comporta foarte bine. Butoanele silentioase (nu se aude click-ul) si se incadreaza si in bugetul impus de initiator

Edited by Vyrgyl93, 04 April 2015 - 10:44.

diZy

diZy

Senior Member

View Postionut3107, on 04 aprilie 2015 - 09:04, said:

Pai recomandati acele chinezarii ieftine deoarece nu ati pus mana niciodata pe un mouse de calitate, daca ati fi facuto sigur v-ati fi schimbat parerea.
Majoritatea care au mousi ieftini si colorati cu beculete, poate este primul pe care il au de genu si de aceea zic wooow, si da se joaca mult mai bine orice joc cu un mouse de calitate, incepand de la precizie, viteza si confortul cu care il tii in mana.
Am avut Razer Diamondback,aceeasi mancare de peste. Puneti voi mana pe acesti mouse ieftini si buni si poate va schimbati parerea. Omul a zis oricum de buget, dar pe aici vad ca sunt numai gameri profesionisti.

Edited by diZy, 04 April 2015 - 11:45.

Lolopoco

Lolopoco

Senior Member

Cyborg RAT 5 am avut si eu. Este cel mai prost mouse pe care am pus mana. Este proiectat gresit, in sensul ca baza, cu toate ca este din metal, jumatate din ea nu este sustinuta de nimic, sta in aer. Daca apesi putin mai tare pe el (sau il muti mai repede, prin ridicare, si il trantesti usor cand il pui iar jos. Ca, deh, la fps-uri mp nu stai sa pierzi timpul), in timp se stramba si cand dai click, cum joaca mouse-ul si astfel se misca si si senzorul/tinta. L-am indreptat de x ori cu patentul dar tot se stramba.
Acum am un Razer (nu Razor) DeathAdder 3.5G si sunt foarte muktumit de el. Il folosesc de mai bine de doi ani.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MbinkRoWrRY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ionut3107

ionut3107

Member

View PostdiZy, on 04 aprilie 2015 - 11:41, said:

Am avut Razer Diamondback,aceeasi mancare de peste. Puneti voi mana pe acesti mouse ieftini si buni si poate va schimbati parerea. Omul a zis oricum de buget, dar pe aici vad ca sunt numai gameri profesionisti.

View PostdiZy, on 04 aprilie 2015 - 11:41, said:

Stai linistit ca am avut si mousi ieftini si m-am lamurit, de ex acum vreo 4 luni am vazut un mouse Dragon War pe site-ul pcgarage, la prima vedere arata bestial, si la un pret modest de 70 lei, cu toate ca mai avem vreo 7 mousi in stare perfecta de functionare l-am luat si pe acesta sa il adaug la colectie si am dat comanda.
Si ce crezi?! A fost un esec total, cum am l-am scos din ambalaj mi-am dat seama ca e o chinezarie frumos colorata, cand il miscam se auzeau piesele in el ziceai ca sunt clopotei, nu este deloc precis si altele. Apoi l-am aruncat intrun dulap si nici ca nu l-am mai folosit.
Poate ca alti care nu au mai avut un mouse de calitate cand il vedeu pe asta probabil pentru ei era ceva fantastic, dar este doar un plastic ieftin.
Uite si mouse-ul la care ma refeream

Attached Files

Edited by ionut3107, 04 April 2015 - 12:26.

diZy

diZy

Senior Member

Pai eu aveam de ales intre Dragunov si A4tech 718Bk, dar citind review-urile de pe site-ul mentionat de tine, am decis ca Dragunov-ul se strica cand te astepti mai putin, iar A4TECH am mai avut dar nu de gaming si au mers bine. Deci am ales si nu regret.
Si nu zdrangane nimic, e la fel de precis ca Razer, click-urile la fel. Iar la Razer ma plang de butoane care s-au  stricat dupa 2 ani si le-am inlocuit cu altele.

mucormucedo

mucormucedo

Junior Member

Caut un mouse pentru CS:GO, cu restul jocurilor nu cred ca o sa am probleme. Ma gandeam la http://www.pcgarage....ody-v5-black-1/ sau http://www.pcgarage....oody-v3m-black/ . Pretul a fost redus luna aceasta de la 115 la 74 lei. De Bloody V7 nu am bani dar nu stiu intre V3M si V5 pe care sa il aleg. Ca si criterii dupa care am ales: au soft bun ambele, polling rate 1000 Hz (ceea ce ma intereseaza pentru CS:GO) DPI irelevant deoarece o sa folosesc 400-800 DPI (am mouse pad de 45cm). V5 "pare" mai inalt si eu prefer "claw grip". Este diferenta intre ele si nu stiu eu?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate