Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Cod dezactivare volum sunet(tv) telecomanda mediabox UPC.

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

 digital67, on 16 aprilie 2015 - 17:27, said:

Asa face si la mine.Se opreste imaginea de pe mediabox si afiseaza pe tv ,,fara semnal''.Am mediabox hdmi cu dvr.
Pentru ca in momentul in care apesi pe TV, TV-ul tau trece din modul AV in modul Cablu, drept urmare nu mai receptionezi imaginea furnizata de stb ci imaginea pe care ai vedea-o daca ai avea cablul pus in TV. Ideea este ca nu trebuie sa apesi TV ca sa controlezi volumul...

#20
83ked

83ked

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.03.2008
Multumesc Iulian ! Varianta ta a mers la mine pentru controlul volumului la televizor din telecomanda upc model nou. Doar volumul nu functiona restul era normal.

#21
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003
Salut,

am nevoie de ajutorul vostru legat de subiectul acestui topic.
Am mediabox hd dvr cu telecomanda neagra.
Pentu ca mediaboxul a ramas neconectat la niciunul din tv-uri (unde folosesc ci+), am decis sa il folosesc cu un monitor pc.
Pentru asta am nevoie de acelasi lucru precum colegul care a initiat acest topic.
Am urmat si eu procedura din primele posturi, numai ca, combinatia Ok + power nu face ca tasta UPC sa se aprinda de niciun fel.

Exista o alta procedura pentru controlul sunetului din mediabox? (pana acum era setat pe un tv sony)

multumesc anticipat

#22
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003

 zippo123, on 01 noiembrie 2020 - 21:52, said:

Salut,

am nevoie de ajutorul vostru legat de subiectul acestui topic.
Am mediabox hd dvr cu telecomanda neagra.
Pentu ca mediaboxul a ramas neconectat la niciunul din tv-uri (unde folosesc ci+), am decis sa il folosesc cu un monitor pc.
Pentru asta am nevoie de acelasi lucru precum colegul care a initiat acest topic.
Am urmat si eu procedura din primele posturi, numai ca, combinatia Ok + power nu face ca tasta UPC sa se aprinda de niciun fel.

Exista o alta procedura pentru controlul sunetului din mediabox? (pana acum era setat pe un tv sony)

multumesc anticipat


imi cer scuze...
am citit prost posturile initiale. pt mine tasta rosie era tasta power.

am rezolvat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate