Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Postul Universal Channel s-a retras din România.

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#19
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
Am vazut Sci Fi si Universal la cineva care le receptioneaza la Akta insa pe langa faptul ca au 100 de tone de reclame , filmele si serialele de acolo au rulat chiar si acum 7-8 ani la alte canale de televiziune

#20
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Universal chiar imi place. Au seriale mai vechi dar bune (Districtul, Nash Bridges, Diagnostic: crima, care nu cred ca a mai fost dat la noi) iar din cele noi imi place Castle. Sunt curios cum va fi Sora Jackie, am auzit de bine despre acest serial. Si sper (desi nu prea mult) ca pe viitor vor da si Jay Leno Show :D

#21
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 22.02.2010

 pufonel, on 8th May 2010, 01:23, said:

Universal chiar imi place. Au seriale mai vechi dar bune (Districtul, Nash Bridges, Diagnostic: crima, care nu cred ca a mai fost dat la noi) iar din cele noi imi place Castle. Sunt curios cum va fi Sora Jackie, am auzit de bine despre acest serial. Si sper (desi nu prea mult) ca pe viitor vor da si Jay Leno Show :D
Diagnostic: Crima era tradus Verdict:Crima si era difuzat pe protv evident in perioada de glorie

#22
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

 Florin64x, on 7th May 2010, 20:49, said:

poate cu rebrandul sa  negocieze si cu upc.
:) Ai înțeles la ce mă refeream... ;)

Edited by megafanro, 08 May 2010 - 18:09.


#23
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

 estropy, on 8th May 2010, 10:38, said:

Diagnostic: Crima era tradus Verdict:Crima si era difuzat pe protv evident in perioada de glorie
Te contrazic. Verdict: crima (in original: Murder she wrote) avea ca eroina principala o scriitoare de romane politiste interpretata de Angela Lansbury. A fost dat de Pro TV si de TVR 2. Si n-are legatura cu Diagnostic: crima de pe Universal.

#24
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005
De 5 minute au intrat noua sigla si genericele noi.

S-a relansat si siteul www.universalchannel.ro

Edited by Lucian M, 12 May 2010 - 21:18.


#25
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008

 pufonel, on 8th May 2010, 22:50, said:

Te contrazic. Verdict: crima (in original: Murder she wrote) avea ca eroina principala o scriitoare de romane politiste interpretata de Angela Lansbury. A fost dat de Pro TV si de TVR 2. Si n-are legatura cu Diagnostic: crima de pe Universal.

pe protv a fost si diagnostic:murder, tradus exact verdict:crima...

era zilnic, dupa stirile de la ora 13

#26
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

Universal Channel difuzează serialele Royal Pains și NurseJackie.

Începând cu luna mai, Universal Channel prezintă două seriale în premieră, Pacienti de lux (Royal Pains) și Sora Jackie (Nurse Jackie), producții de ultimă oră având premiera la televiziunile de peste Ocean anul trecut.

Sursa: "MEDIA EXPRES".

Edited by megafanro, 13 May 2010 - 12:53.


#27
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014

TOAMNA ACEASTA, LA UNIVERSAL CHANNEL NE REÎNTÂLNIM CU ARCAȘUL, DEXTER, HORATIO CAINE, DR. PIERCE ȘI CUNOAȘTEM ȘI MULTE ALTE PERSONAJE NOI!

    
Premiera exclusivă a serialului Aproape oameni (Almost Human), sezoane noi, în premieră, din CSI: Miami, Hawaii 5.0, Capcana minții și ultimele episoade din Dexter sunt noutățile de neratat ale lunii septembrie, la Universal Channel! Octombrie aduce și mai multă acțiune pe micul ecran, o dată cu premiera sezonului 3 al producției Arcașul și lansarea exclusivă a serialului Spionul cibernetic (Intelligence).
Aproape oameni, sezonul 1, care debutează exclusiv la Universal Channel cu două episoade difuzate pe 2 septembrie, la ora 22:00, este un serial plin de acțiune, plasat într-un viitor nu foarte îndepărtat, în care polițiștii și androizii sunt parteneri în lupta împotriva criminalității. Aproape oameni îi are în distribuție pe Karl Urban (Star Trek, Stăpânul inelelor), Michael Ealy (Celula teroristă, Parteneri cu bucluc), Minka Kelly (Friday Night Lights), Mackenzie Crook (Urzeala tronurilor, Piraţii din Caraibe), Michael Irby (Motivat să ucidă) şi actriţa nominalizată la Emmy Lili Taylor (Sub pământ S.R.L., Trăind printre demoni) și îl are ca producător executiv pe laureatul cu Emmy J.J. Abrams (Fringe, Lost, Revolution, Person of Interest, Star Trek).


Rămânând tot în zona științifico-fantastică și a înaltei tehnologii, Universal Channel aduce, în exclusivitate, încă un titlu de succes: Spionul cibernetic (Intelligence). Un serial de acțiune SF cu Josh Holloway, care va avea premiera marți, 21 octombrie, la Universal Channel. Spionul cibernetic îl urmărește pe agentul Gabriel Vaughn (Josh Holloway), care stochează toate cunoștințele din ciberspațiu pe microcipul implantat în creierul lui. Datorită acestui microcip, Gabriel este prima ființă umană care se poate conecta la rețeaua globală de informații: el poate pătrunde în interiorul oricărui centru de date (data center) și poate accesa orice fișier strict secret al serviciilor de informații, în misiunea sa de apărare a Statelor Unite de orice fel de dușmani.
Dacă vă era dor de Stephen Amell și de săgețile sale, Arcașul se întoarce, toamna aceasta, cu episoade nou-nouțe la Universal Channel! Urmăriți-l pe eroul cu glugă verde în sezonul 3 al serialului Arcașul, care va avea premiera marți, 21 octombrie, la ora 23:00, exclusiv la Universal Channel.

Sezonul 8 al serialului CSI: Miami, care debutează, în premieră la Universal Channel, cu două episoade difuzate vineri, 5 septembrie, de la ora 22:00, începe cu o situaţie tensionată pentru detectivul Eric Delko (Adam Rodriguez). După ce a fost împuşcat şi a dispărut la finele seriei anterioare, acum aflăm ce a păţit. În plus, în acest sezon, serialul va analiza relaţia dintre Calleigh (Emily Procter) şi Delko, viaţa personală a lui Horatio (David Caruso) şi poate va găsi şi un înlocuitor pentru Tara (Megalyn Echikunwoke) – odată cu debutul lui Eddie Cibrian în serial.

Sezonul opt al serialului Dexter începe, în premieră la Universal Channel, cu două episoade difuzate vineri, 12 septembrie, la ora 00:00, iar seria a patra din Hawaii 5.0 va avea premiera duminică, 14 septembrie, la ora 22:00.

În cel de al doilea sezon al producției Capcana minții, care începe luni, 15 septembrie, la ora 22:00, numai la Universal Channel, excentricul Dr. Daniel Pierce (Eric McCormack) și agenta FBI Kate Moretti (Rachael Leigh Cook) continuă să-și folosească abilitățile pentru a dezlega noi cazuri complexe.
Urmăriți, așadar, noi sezoane ale acestor seriale de succes, pline de acțiune, suspans și adrenalină, și însoțiți-vă personajele preferate pe parcursul noilor episoade, numai la Universal Channel!



sursa http://www.tvblog.ro...versal-channel/

Edited by VH1, 26 August 2014 - 15:27.


#28
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
E destul de aiurea să iei drepturile unui serial care rămâne în aer după 13 episoade. Păcat că nu s-a semnat pentru un nou sezon din Intelligence, pentru că la mine a prins, iar Josh Holloway are un acting aproape la fel de bun ca în Lost.

#29
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 30.08.2003
Acest canal ar merita o versiune HD ...

#30
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,332
  • Înscris: 21.11.2008
Pt. mine, de cand cu "100 % Personaje", UNIVERSAL Channel a luat-o la vale, Filmele bune sunt tot mai Putine,
..iar pt. Seriale eu chiar Nu mai am nici vreme, nici pasiune.

Edited by Lopatar, 30 August 2014 - 03:36.


#31
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012

 MrMxyzptlk, on 28 august 2014 - 18:09, said:

Acest canal ar merita o versiune HD ...

Nu ştiu dacă ar merita... poate s-ar vrea.

Adică am ajuns să cred că reclamele sunt întrerupte de filme sau seriale şi nu invers aşa cum este normal. Dacă ar fi să vorbesc şi despre conţinut, nu pot să spun decât că este un canal slab. În prime-time retransmit pentru a 3-a sau a 4-a oară "Arrow", iar zilnic există câte un film slab cu diverse catastrofe ale naturii. Nu mă atrage cu nimic, prefer să pierd vremea pe Paramount.

#32
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Pai romani nu se uita daca nu scrie pro tv, filmele alea slabe au fost preluate si de pro.

#33
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
"După 7 ani în România, a sosit timpul să ne luăm rămas bun de la Universal Channel." Din 30 aprilie rămânem doar cu Diva. Sursa: promo pe Universal Channel, astăzi, 30 martie 2015, ora 19:00.

#34
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 15.04.2007

 costi_ionita79, on 30 martie 2015 - 18:05, said:

"După 7 ani în România, a sosit timpul să ne luăm rămas bun de la Universal Channel." Din 30 aprilie rămânem doar cu Diva. Sursa: promo pe Universal Channel, astăzi, 30 martie 2015, ora 19:00.

Sigur nu e o pacalea, chiar si de la cei de la Universal ? Nu de alta dar vine 1 aprilie.

#35
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 17.06.2007
Am o nelamurire: sci-fi mai exista in Romania? Din cate stiu a fost retras de pe piata. Poate va referiti la AXN SC-FI. Cat despre universal, rcs, upc si telekom ar face bine sa negocieze sa il avem din nou in grila.

#36
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Posted Image Posted Image Posted Image TELEKOM TV: Poziția 204 - UNIVERSAL-  Satelit & Interactiv - conform www.telekom.ro

Edited by megafanro, 30 March 2015 - 23:05.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate