Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

AV Receivere Pioneer VSX-abc (seriile noi)

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
xti000

xti000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 11.04.2005
Salutare,

Aveti idee cum e procesat semnalul audio in seriile de AV Receivere Pioneer VSX-abc?
Din ce am studiat in manualul de service al Pioneer VSX-521 (-821, -921) tind sa cred ca semnalul audio analogic de pe intrarile CD, DVR, TAPE e convertit in digital, trecut prin procesarile de VOLUM, TREBLE, BASS si BALANCE (butonul de volum e legat la procesorul M3030RFGPFP), reconvertit in analogic de DAC-ul AK4588 si trimis in finalii audio.
Poate cineva cu experienta sa confirme/infirme acest lucru?
De ce intreb asta?
Detin un Pioneer VSX-528, din pacate fara nici o iesire analogica in afara de cea de subwoofer. As fi vrut sa-i fac o adaptare sa scot semnal din preamplificator (inaintea volumului) pe care sa-l aplic unui amplificator analogic Denon PMA-520. Imi place mai mult cum se aude. Tot ce este conectat la receiver e facut prin cabluri HDMI (semnal digital), deci daca presupunerea mea este corecta, nu prea pot face nici un artificiu de scoate semnalul analogic decat de dupa DAC unde e prea tarziu.

manualul de service l-am luat de pe http://elektrotanya....f/download.html

Multumesc pentru ajutor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate