Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Gearbest.com - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3814 replies to this topic

#3673
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008
Salut,

Am cumparat ceva de pe gearbest din depozitul Fast08.
Am primit tracking number cu CK.....
Ce transportator este?
Merci.

#3674
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
De pe gearbest  cu ,EU priority line .cu ce transport vine ,cu posta de cartier?

Edited by remus2509, 22 June 2019 - 09:21.


#3675
cris z

cris z

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,815
  • Înscris: 14.03.2007
Depozitul Fast08  este din Polonia.
Uite aici o lista cu depozitele Gearbest.

#3676
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
salut am o comanda care arata asa de o saptamana  .The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically   ce inseamna?

#3677
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007

View Postremus2509, on 22 iunie 2019 - 09:20, said:

De pe gearbest  cu ,EU priority line .cu ce transport vine ,cu posta de cartier?
Nu, curier.

#3678
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008

View Postremus2509, on 02 iulie 2019 - 05:47, said:

salut am o comanda care arata asa de o saptamana  .The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically   ce inseamna?
Inseamna ca Deutsche Post DHL a fost informata ca trebuie sa preia curand un colet. Coletul probabil a fost trimis din China spre Germania, iar cand ajunge acolo atunci va fi preluat si se va schimba statusul.

#3679
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007

View Posttigerheart, on 04 iulie 2019 - 14:09, said:


Inseamna ca Deutsche Post DHL a fost informata ca trebuie sa preia curand un colet. Coletul probabil a fost trimis din China spre Germania, iar cand ajunge acolo atunci va fi preluat si se va schimba statusul.

Mulțumesc pentru atenție și răspunsuri


#3680
jepetoz

jepetoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 22.02.2018
Nu prea am inteles de aici daca comand un smartwatch cu EU priority line shipping platesc vama sau vine direct acasa/of postal de care apartin? Ms.

#3681
Grasu43

Grasu43

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.06.2019
The international shipment has been processed in the export parcel center''..comanda facuta pe 26 iunie...e 16 iul;ie azi si cucu...nu mai imi trebuie gearbest cat traiesc..

#3682
attifko

attifko

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.07.2019

View PostGrasu43, on 16 iulie 2019 - 13:08, said:

The international shipment has been processed in the export parcel center''..comanda facuta pe 26 iunie...e 16 iul;ie azi si cucu...nu mai imi trebuie gearbest cat traiesc..

Si eu am o comanda din 24 iunie. Pe 10 iulie a ajuns in ungaria, si pe 15 in germania, unde l-au "reimpachetat" ca sa fie trecut pe el doar germania-Romania, ca sa nu platesc vama. Tot prin priority express am comandat, si transportul va depasii chiar 30 zile dupa cum mi-a comunicat DHL. (va ajunge intre 24iulie-13august). Priority line platit degeaba. Coletele de pe alie au ajuns in 15 zile. le-am comandat dupa comanda de pe gearbest. (trackingul are lag mare.  dupa 20 zile cand coletul a ajuns in ungaria  au pus o pagina intreaga unde a trecut coletul si bla bla, pana atunci statea pe loc)

View Postjepetoz, on 16 iulie 2019 - 10:20, said:

Nu prea am inteles de aici daca comand un smartwatch cu EU priority line shipping platesc vama sau vine direct acasa/of postal de care apartin? Ms.
Teoretic vine fara vama.... dar va dura cam mult transportul, ar trebui sa aduca cargusul. Practic nu se stie niciodata. ruta: china-germaniadhl-romaniacargus

#3683
mchereja

mchereja

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 16.07.2007

View Postjepetoz, on 16 iulie 2019 - 10:20, said:

Nu prea am inteles de aici daca comand un smartwatch cu EU priority line shipping platesc vama sau vine direct acasa/of postal de care apartin? Ms.

La mine a durat cam 3 săptămâni, comanda făcută în 19 mai și primit cu Cargus in 10 iunie.

#3684
livium1966

livium1966

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.02.2006
Buna ziua,
Dati-mi va rog un sfat. Pe 10 iunie am facut o comanda, pe Gearbest, pentru o drona Hubsan Zino. Desi cand am facut comanda (cu expediere din CN-099), se specifica ca expedierea va fi facuta intre 8 si 10 iulie, iar coletul se estima ca va ajunge la mine pana pe 25 iulie, produsul nu a fost expediat nici pana astazi 18.07.2019. i-am contactat prin facebook pe cei de la Gearbest si mi-au comunicat initial, acum vreo 10 zile, ca expedierea va fi facuta pe 21 iulie, iar acum imi spun ca va fi facuta intre 21 si 31 iulie a.c. Mie imi da impresia ca sunt neseriosi si ca ma tot amana. La data comandarii aveau produsul pe stoc. Chiar se mentiona ca mai au cca. 50 buc. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Care este perioada in care pot cere returnarea banilor, de la data plasarii comenzii? Nu cumva prin aceste amanari, vor sa ma duca astfel incat sa nu mai pot cere returnarea banilor? Si inca o chestie, cand i-am contactat pe messenger de la facebook si i-am intrebat de data expedierii, mi-au oferit 2 variante, ori sa astept produsul comandat, ori sa cumpar altceva si nu returnarea banilor. Ce credeti de asta? Multumesc.

#3685
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Astea's "beneficiile si bucuriile" lucrului cu ieftinaciuni din China. Sau aveati impresia ca serviciile si calitatea sunt la nivel de Europa vestica? :D

Incearca sa ceri banii inapoi, daca nu mai ai chef de asteptat.

#3686
dark_fuhrer

dark_fuhrer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 12.04.2007
De cand au trecut la varanta de "magazine" care sa vanda prin ei, lucrurile s-au imputit, mai ales pe partea de respectare a datelor de trimitere. Sa discuti cu ei nu prea are sens pt ca incep cu tot felul de  scuze si teorii ale chibritului. In plus ii suspectez ca le covine sa tot lungeasca termenele de livrare. Si cred ca e valabil pt toti chinezii. Tu platesti imediat produsul, ei stau linistiti si te tot amana ca doar le ies niste bani in plus din dobanzi, in tot timpul asta. In cazul meu daca vad ca trec 2-3 zile si nu misca nimic, nu mai stau la discutii, cancel order cu returnarea banilor in contul PayPal. Daca nu vor, deschid imediat ticket la PayPal.

#3687
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 31.12.2013
Se poate plăti produsul și la curier? La un moment dat așa înțelesesem. Mulțumesc! Vreau să comand un ceas de la Xiaomi și nu este o valoare mare.

#3688
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Doar anumite produse au optiunea de plata ramburs, de ex.: https://ro.gearbest....ecial-6031.html

#3689
valisor007

valisor007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.11.2011
Cum pot face sa vamuiesc si sa platesc TVA pentru produse livrate din UE pentru a le putea baga in firma pentru revanzare? tine de metoda de livrare? fiindca am dat cateva comenzi si toate au fost livrate de curier acasa si nu le pot introduce in contabilitate cu factura de China. Multumesc anticipat

#3690
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,898
  • Înscris: 16.03.2007
In acest moment in care ne aflam, cum e mai bine sa aleg metoda de livrare pentru un telefon, cu livrare din depozit HK, pentru a nu plati decat taxa de transport ceruta in momentul comenzii?
Cele doua metode de livrare sunt:

Priority Line 10-18 business days $3.77
Expedited Shipping 3-8 business days $5.99

As alege Expedited, avand un timp mai scurt de expediere, dar am mai citit (prin 2018) ca ar veni cu DHL = comisioane + alte taxe.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate