Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Gearbest.com - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3814 replies to this topic

#37
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Au, da' l-a troznit serios curierul.

#38
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Nu stiu, pe ambalaj nu s-a vazut urma vreunui astfel de soc. Ceasul era dat printr-o folie cu bule si bagat intr-un plic tot cu bule, deci destul de bine ambalat desi o cutie ar fi fost si mai bine.

#39
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Ce ceasuri am primit prin curier, toate erau in cutii, si destul de rezistente cutiile. Acum vei si tu, ori le ceri refund, ori le ceri sa iti retrimita comanda + bonus puncte GB Wallet pentru produs defect (da, daca te iei cu ei in coarne mai obtii ceva in plus :D )

#40
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Au zis ca-mi trimit altul.
Since you are valuable customer for us we can resend a new parcel with the same item for free to you.

#41
HarMeggidon

HarMeggidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 07.01.2016
baieti seriosi ... si eu mi-am primit coletul in regula pana la urma.

#42
adryyy2

adryyy2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 09.11.2008
Am primit si eu ultimele doua colete, un tank din Europa si niste baterii (18650) din China. Se pare ca produsul din Europa a ajuns mai greu decat bateriile. 20 de zile au facut bateriile de cand am dat comanda pana la oficiu (nu cel vamal) prin Belgium Post. Mentionez ca la baterii am cumparat asigurare. Toate bune!

#43
SSRO

SSRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 01.04.2006

View Postcatalinc211, on 13 aprilie 2016 - 13:45, said:

Cel de-al doilea colet care are ultimul status:
2016-04-01 10:54 BRUSSELS – BELGIUM, it will take 2-8 days to complete delivery
se lasa inca asteptat, sper sa primesc vesti in curand.

Ti s-a mai schimbat statusu la coletu cu BRUSSELS - BELGIUM ?
Am si eu unu si inca nimic ... numai ca al tau e mai vechi decat al meu ...
Ti-a ajuns ? Posta de cartier sau la vama ?

#44
catalinc211

catalinc211

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.03.2015

View PostSSRO, on 16 aprilie 2016 - 20:40, said:


Ti s-a mai schimbat statusu la coletu cu BRUSSELS - BELGIUM ?
Am si eu unu si inca nimic ... numai ca al tau e mai vechi decat al meu ...
Ti-a ajuns ? Posta de cartier sau la vama ?

Nu am nimic nou despre coletul asta. Nu s-a updatat nici statusul, nici nu am primit aviz, nimic ... nu stiu ce sa zic ... mai astept un pic.
Tu, la fel ?

#45
SSRO

SSRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 01.04.2006

View Postcatalinc211, on 18 aprilie 2016 - 10:21, said:

Nu am nimic nou despre coletul asta. Nu s-a updatat nici statusul, nici nu am primit aviz, nimic ... nu stiu ce sa zic ... mai astept un pic.
Tu, la fel ?

Da.
Am contactat pe facebook bpost-ul dar sunt inutili, i-am intrebat de parcela iar raspunsul a fost:

Quote

this is a mail parcel from a company who has a contract with our branch in China or Hong Kong. That's why you are able to track this parcel on our website. This mail parcel, however, was never in Belgium. When this mail parcel arrives in your country, it will be sent to you as regular mail without a tracking number.

si cand le-am spus ca eu pe tracking am clar: Arrived at BRU airport, mi-au raspuns sec:

Quote

we can't give you further information. You must contact the consignor for more information.

Mda. M-au suparat gearbestul rau de tot mai ales ca am platit pentru tracking tinand cont ca, comanda era sub 40 de dolari. Urmeaza sa deschid ticket.

#46
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Aici ai incercat sa vezi ce spune de AWB?

#47
SSRO

SSRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 01.04.2006

View PostRealThing, on 18 aprilie 2016 - 11:12, said:

Aici ai incercat sa vezi ce spune de AWB?

Da. Stiam si de oneworldexpress ...
am incercat pe vreo 4 site-uri, inclusiv 17tracku ...

oricum e awb ciudat ... doar 17tracku il vede ... oneworld nici nu il vede ...
awb e de forma YT urmat de 16 cifre ... presupun ca si catalinc211 are aceeasi forma de awb ...

#48
catalinc211

catalinc211

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.03.2015

View PostSSRO, on 18 aprilie 2016 - 11:19, said:

awb e de forma YT urmat de 16 cifre ... presupun ca si catalinc211 are aceeasi forma de awb ...

Ai dreptate, asta e numarul YT1608511077406511 . Zice pe 17Track ca ar fi de la YunExpress.
Si inca nici o urma de el :) dar mai am rabdare ...

#49
SSRO

SSRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 01.04.2006

View Postcatalinc211, on 18 aprilie 2016 - 15:20, said:

Ai dreptate, asta e numarul YT1608511077406511 . Zice pe 17Track ca ar fi de la YunExpress.
Si inca nici o urma de el Posted Image dar mai am rabdare ...

La mine tocmai cred ca a ajuns deoarece am primit aviz in posta pentru maine...
Am 2 colete in drum cei drept ... unu este acesta cu YT trimis din China ... si inca unu din warehouse-ul de EU dar ala vad ca nu a ajuns nici macar in Ungaria inca ... deci e posibil sa fie asta de YT ...

Mie in 14.04 mi-a dat statusu asta: BRUSSELS - BELGIUM, it will take 2-8 days to complete delivery
Va anunt maine ... daca chiar a ajuns asta ... atunci tot respectu pentru Belgium Post ... chiar daca nu ii poti face tracking din belgia ... ajunge intr-un timp foarte scurt direct la posta de cartier.

#50
adryyy2

adryyy2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 09.11.2008
A ajuns in vreo 3-4 zile din Belgia la posta de cartier, coletul de care vorbeam mai sus. Am ramas placut surprins, caci nici macar nu locuiesc in capitala.
Ca site de tracking http://www.trackitonline.ru/ , dar nu furnizeaza date decat pana in Belgia, mai departe .. . Recomand asigurarea de pe Gearbest, se pare ca prioritizeaza pachetele oarecum.

#51
SSRO

SSRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 01.04.2006
Da. Pachetu de Belgia a fost si la mine. A ajuns la posta de cartier, in 4 zile de la plecare din Belgia. Intradevar, se misca mult mai repede fata de ce era inainte numai ca acuma nu mai ai tracking decat pana in Belgia deoarece de acolo se trimita ca si colet normal.

#52
vrock92

vrock92

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.04.2016
Experienta mea cu Gearbest.
Va spuneam acum vreo 2 saptamani ca nu mi-a ajuns pachetul, si dupa lungi conversatii cu cei  de la Gearbest, se pare ca s-a pierdut.
Prima greseala a fost faptul ca am luat direct dupa card bancar, iar a doua greseala faptul ca nu mi-am facut asigurare la item.
Cei de la gearbest mi-au zis ca imi pot da doar 30% din suma inapoi, ceea ce nu ma multumeste deloc.Si pe langa mi da in puncte de cumparaturi.
Acum incerc sa negociez cu ei sa mi trimita pe card, macar imi recuperez ceva din suma.
Vreau sa stiu daca a mai patit cinea ceva de genul, si cum a actionat

Multumesc

#53
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Doar cei care cumpără DUPĂ CARD ar fi-n măsură ca să-ți explice exact.

#54
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Cate puncte de cumparaturi iti da, restul 70%? Comanzi din nou telefonul si gata.

Sau te multumesti cu 30% si restul treci la pierderi. Iti asumi un risc cand cumperi din China.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate