Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Gearbest.com - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3814 replies to this topic

#2665
mariustotel

mariustotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 11.12.2009
Nu mai este nici BP ce a fost. In sase zile de la comanda inca nu au inregistrat comanda in sistemul lor, "packed for picking-up".

Edited by mariustotel, 22 November 2017 - 13:17.


#2666
giancarlo2

giancarlo2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 14.07.2008
mda.. am vazut si eu asta, se misca greu cu Belgian Post in ultimul timp.. black friday sa fie de vina?

Edited by giancarlo2, 22 November 2017 - 14:34.


#2667
cucuruc

cucuruc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.11.2012
Eu aleg unregistered pe urmã las mesaj sa expedieze cu BP.nr de urmãrire de tipul LVSxxx..pachetul ajunge in 10 zile la posta.cele registered de tipul RGxxxx.ajung cam într-o luna

#2668
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
Tocmai ce mi-a ajuns un Roidmi 3S de pe GearBest (7euro) la posta vamala.
Am intrebat de ce ajuns la posta vamala iar raspunsul a fost urmatorul: exista niste factori de risc si cica coletul meu nu indeplinea toti factorii respectivi...
Nici ele nu stiau sa zica de ce vin unele colete acolo dar cica asta este...

(s-a prelungit programul de la OP5 Ghiseul 4: 08-20 zilnic).

#2669
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Aveti idee de AWB-urile cu RU in fata ? Nu reusesc sa ii dau de urma nici pe NL Poste nici pe 17tracker.

#2670
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

 CoBr4, on 22 noiembrie 2017 - 18:51, said:

Aveti idee de AWB-urile cu RU in fata ? Nu reusesc sa ii dau de urma nici pe NL Poste nici pe 17tracker.
Incearca pe sky56.

#2671
nasol2008

nasol2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 06.06.2008

 CoBr4, on 22 noiembrie 2017 - 18:51, said:

Aveti idee de AWB-urile cu RU in fata ? Nu reusesc sa ii dau de urma nici pe NL Poste nici pe 17tracker.
Mie imi apar pe 17TRACK. Dar dureaza cateva zile pana apar.

Attached File  20171123_192506.png   46.53K   43 downloads

#2672
gpopovici

gpopovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 26.08.2009
Am facut si eu comanda de o drona si 3 baterii suplimentare.
Pentru drona am ales Priority Line si din ce citisem pe forumuri, nu se platesc taxe vamele si nici TVA. Am primit Shipping method: DPDUK1
Banuiesc ca e DPD si vine direct acasa

Pentru baterii, singura metoda de livrare in Romania, era Registered Air Mail. Am primit Shipping method: FZRAMYT
Din ce am citit, asta inseamna European Railway. A mai primit cineva colete cu European Railway sau avand Shipping method: FZRAMYT ?

Multumesc frumos

#2673
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 22.07.2004
European Railway e introdus relativ recent, undeva la 2-3 saptamani. Nu cred ca a primit nimeni de la ei nimic. Eu am avut comanda care in 8 zile nu fusese trimisa cu European Railway si am cerut anularea ei.

Pe ce forum ai citit ca Priority Line vine acasa?

Edited by [mc]xtrem, 24 November 2017 - 15:12.


#2674
gpopovici

gpopovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 26.08.2009
Pe MadalinLiviu gearbest / taxe vamale

Aici am citit!

Pentru baterii, singura metoda de livrare in Romania, era Registered Air Mail. Am primit Shipping method: FZRAMYT
Din ce am citit, asta inseamna European Railway. A mai primit cineva colete cu European Railway sau avand Shipping method: FZRAMYT ?

#2675
soare911

soare911

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 10.03.2011

 armag3d0n, on 22 noiembrie 2017 - 15:42, said:

Tocmai ce mi-a ajuns un Roidmi 3S de pe GearBest (7euro) la posta vamala.
Am intrebat de ce ajuns la posta vamala iar raspunsul a fost urmatorul: exista niste factori de risc si cica coletul meu nu indeplinea toti factorii respectivi...
Nici ele nu stiau sa zica de ce vin unele colete acolo dar cica asta este...

(s-a prelungit programul de la OP5 Ghiseul 4: 08-20 zilnic).
Salut
Cu ce posta a venit coletul?

 cucuruc, on 22 noiembrie 2017 - 14:36, said:

Eu aleg unregistered pe urmă las mesaj sa expedieze cu BP.nr de urmărire de tipul LVSxxx..pachetul ajunge in 10 zile la posta.cele registered de tipul RGxxxx.ajung cam într-o luna
Mai exact ,cum faci ...zici ca daca le dai mesaj iti trimit cu track gen LVS....,,Poti sa ne zici si noua mai exact??
Multumesc anticipat.

#2676
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007

 soare911, on 24 noiembrie 2017 - 20:00, said:

Salut
Cu ce posta a venit coletul?


Nu conteaza cu ce posta a venit, orice alt pachet poate sa ajunga la posta cat nu indeplineste anumite conditii. (a venit cu NL)

#2677
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 22.07.2004

 soare911, on 24 noiembrie 2017 - 20:00, said:


Mai exact ,cum faci ...zici ca daca le dai mesaj iti trimit cu track gen LVS....,,Poti sa ne zici si noua mai exact??
Multumesc anticipat.

Poti sa le deschizi ticket sa le spui in engleza. Uneori mai inteleg ideea dar de cele mai multe ori dau niste raspunsuri fara logica. Te pun sa citesti contiile de pe site sau alte minuni.   Am deschis si eu cateva tickete sa imi trimita cu LVS dar fara succes.

#2678
KillBOT

KillBOT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 18.01.2010

 gpopovici, on 24 noiembrie 2017 - 14:33, said:

Am facut si eu comanda de o drona si 3 baterii suplimentare.
Pentru drona am ales Priority Line si din ce citisem pe forumuri, nu se platesc taxe vamele si nici TVA. Am primit Shipping method: DPDUK1
Banuiesc ca e DPD si vine direct acasa

Pentru baterii, singura metoda de livrare in Romania, era Registered Air Mail. Am primit Shipping method: FZRAMYT
Din ce am citit, asta inseamna European Railway. A mai primit cineva colete cu European Railway sau avand Shipping method: FZRAMYT ?

Multumesc frumos

Eu am ales special "Europe Railway Priority Mail" să văd cum e :D, chiar când am plasat comanda îmi apărea ”Shipping method: Sweden surface mail” după care s-a schimbat în ”Shipping method: FZRAMYT”. Totodată cand am plasat comanda mi-au dat și un număr de urmărire RNxxxxxxxxxCN.

#2679
cucuruc

cucuruc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.11.2012

 soare911, on 24 noiembrie 2017 - 20:00, said:

Salut
Cu ce posta a venit coletul?


Mai exact ,cum faci ...zici ca daca le dai mesaj iti trimit cu track gen LVS....,,Poti sa ne zici si noua mai exact??
Multumesc anticipat.
Dupa ce plasezi comanda deschizi ticket pe comanda respectiva la tipul mesajului alegi Edit An Order ,changed the shipping method.si in rubrica respectiva le scri sa expedieze cu Belgium Post.in 24 de ore raspund la mesaj.ceva de genul
Thank you very much for your recent message.
I have changed the shipping method of the order at your request to Belgium Post, and we will arrange shipment in 3 to 5 business days.
However,this change will only be reflected in our system, so you are unable to see any changes in your account at this time. Please rest assured that it is absolutely normal.
A shipping confirmation email with tracking information and estimated delivery time will be sent to you as soon as the order is shipped out.
If any other concerns, please feel free to let me know.

#2680
gpopovici

gpopovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 26.08.2009

 KillBOT, on 25 noiembrie 2017 - 10:42, said:

Eu am ales special "Europe Railway Priority Mail" să văd cum e Posted Image, chiar când am plasat comanda îmi apărea ”Shipping method: Sweden surface mail” după care s-a schimbat în ”Shipping method: FZRAMYT”. Totodată cand am plasat comanda mi-au dat și un număr de urmărire RNxxxxxxxxxCN.

Din ce am inteles, tot ce e priority line vine direct acasa! Eu am ales registered air mail si am Shipping method: FZRAMYT”, si codul de urmarire. Ar fi fain sa vina direct acasa. Oricum, au fost de treaba chinezii de la GearBest. Au pus pe invoice jumatate din suma platita pentru baterii, desi la tichetul deschis, in care le ceream acest lucru au spus ca nu se poate!

Voi ce parere aveti legat de aspectul asta cu scutirea taxelor vamale?

 cucuruc, on 25 noiembrie 2017 - 11:15, said:

Dupa ce plasezi comanda deschizi ticket pe comanda respectiva la tipul mesajului alegi Edit An Order ,changed the shipping method.si in rubrica respectiva le scri sa expedieze cu Belgium Post.in 24 de ore raspund la mesaj.ceva de genul
Thank you very much for your recent message.
I have changed the shipping method of the order at your request to Belgium Post, and we will arrange shipment in 3 to 5 business days.
However,this change will only be reflected in our system, so you are unable to see any changes in your account at this time. Please rest assured that it is absolutely normal.
A shipping confirmation email with tracking information and estimated delivery time will be sent to you as soon as the order is shipped out.
If any other concerns, please feel free to let me know.

Nu imi e foarte clar. La orice colet, poti sa schimbi ulterior metoda de livrare si sa-i rogi sa iti puna firma de curierat care aiti aduce direct acasa? Din ce am aflat coletele pt care ai ales Priority Line, ca metoda de livrare, vin prin ceva firma de curierat direct acasa, fara vama. Am acum, primul colect cu Priority Line si apare ca vine cu DPD. Coletul nu a fost inca trimis, dar va dau detalii dupa.

PS: Nu imi e foarte clar, cu posta belgiana sau olandeza, veneau din nou coletele acasa?

Edited by gpopovici, 25 November 2017 - 23:37.


#2681
cucuruc

cucuruc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.11.2012
Depinde de valoarea coletului.pt sume mici e mai avantajos cu belgium post.pt valori mai mari priority line ,vine cu DPD.de evitat DHL și posta olandeza.

#2682
gbirotica

gbirotica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 08.04.2011
Cat dureaza transportul prin "priority line" ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate