Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Gearbest.com - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3814 replies to this topic

#2359
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004
Gearbest.com, ca despre ei vorbim pe topicul asta.

#2360
madalin8

madalin8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 10.08.2009
In topicul asta s-a mai discutat si despre Posta Romana. :)

#2361
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
De nevoie, ca in Romania e nevoie si de ei ca sa ajunga pachetul acasa sau la vama.

#2362
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
trckingul pentru registred belgian   post  e  valid  pe  trakingul postei  romane?   LVS1376360001213672 asa  rata numarul  .....   am platit ca  registred  ...

Attached Files


Edited by MasterOfDark, 26 July 2017 - 20:47.


#2363
iosfoamea

iosfoamea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 22.01.2007
Cu numarul ala sigur nu

#2364
Demonikuss

Demonikuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 29.06.2016
A comandat cineva de curând prin posta belgiană? Vreau sa știu dacă ajunge și cum arată un traking.

#2365
mchereja

mchereja

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 16.07.2007
Prin Belgium Post nu am mai primit colete de peste un an, de obicei ajungeau în 10 zile la posta de cartier, numărul era ca cel pus de colegul de mai sus, începea cu LVS, nu cred că se poate urmări în țară.

#2366
Demonikuss

Demonikuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 29.06.2016
Deci să rămân la posta olandeza? Cea elvețiană cum e?

#2367
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
culmea  e  ca pe majoritatea   saituirlor de pe care  comand   au  inceput sa  imi  dea traking  numai   de  Belgian  post   ....ciudat  rau,  din   29  de pachete  pe  care le am   in asteptare  18  sunt  date  prin Bpost

Edited by MasterOfDark, 29 July 2017 - 10:03.


#2368
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004
Gearbest a inceput sa imi trimita coletele cu valoare reala trecuta pe ele. Le-am dat mesaj si mi-au spus ca ei nu pot trece alta valoare... wtf? Pana acum imi treceau fix cat le spuneam....

Edited by [mc]xtrem, 29 July 2017 - 17:46.


#2369
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004
"Unfortunately we cannot declare goods at a lower value than what the item is truly worth. We are sorry for this inconvenience.
We regret that we cannot under declare goods due to Customs laws or guarantee that our customers will not have to pay import tax. However, we will always strive to ensure that our customers do not incur further costs and will always choose the best shipping solution possible for the destination country that the customer has chosen.
Please refer to our shipping and handling terms and conditions here: http://www.gearbest....conditions.html
If you have any more questions please feel free to contact us."

#2370
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004
Optiuni noi de trasnport la gearbest:

Registered Air Mail

Netherlands Registered 10 - 25 business days$1.86
Sweden Registered 15 - 30 business days$2.17
Belgium Registered 15 - 20 business days$0.41

#2371
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
belgium se misca f  repede dar nu poate fi urmarit  in Romania

#2372
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004
Nici Registered? Eu nu imi amintesc dar tind sa iti dau dreptate. In vremurile bune am primit colet in 6 zile. Media era undeva la 8-9 zile.

#2373
mariustotel

mariustotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 11.12.2009

View Post[mc]xtrem, on 05 august 2017 - 17:14, said:

Nici Registered? Eu nu imi amintesc dar tind sa iti dau dreptate. In vremurile bune am primit colet in 6 zile. Media era undeva la 8-9 zile.
Am ales eu acum doua zile o comanda cu Belgium si brusc statusul trimiterii, de la send a doua zi se tot prelungeste automat in fiecare zi. Ultima oara cand am patit asa era tot cu Belgium si in final au inceput ca de fapt nu se poate cu Belgium si mi-au trimis cu altceva. Deci pana nu vad ca vine cu posta belgiana nu cred:)

#2374
Demonikuss

Demonikuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 29.06.2016
A comandat cineva de curand? La mine la un colet de 17 dolari sta in pre-advised de pe 01.08, sa mai am rabdare? Este prin posta olandeza, deobicei primeam de la ei in maxim 2 saptamani.

#2375
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004

View Postmariustotel, on 05 august 2017 - 17:34, said:

Am ales eu acum doua zile o comanda cu Belgium si brusc statusul trimiterii, de la send a doua zi se tot prelungeste automat in fiecare zi. Ultima oara cand am patit asa era tot cu Belgium si in final au inceput ca de fapt nu se poate cu Belgium si mi-au trimis cu altceva. Deci pana nu vad ca vine cu posta belgiana nu cred:)

Eu am primit acum 2 luni un colet cu Posta Belgiana tot de la gearbest. Am impresia ca Posta Belgiana are o problema cu Romania.....

Edited by [mc]xtrem, 06 August 2017 - 15:51.


#2376
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
posta romana a luat-o iar razna ,  o parte   din  colete  mi-au   sosit  fara probleme la posta de  cartier   OP24  , si  2  pachete     la OP6  care   nici macar nu  tine de   sector 2 .  posta vamala  sector  2  e OP3 ,  ce  dracu   sa fac  in cazu asta  . ca -mi-au  dat   ca  pot  sa le ridic  dupa  17   luna asta   ... plm .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate