Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Gearbest.com - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3814 replies to this topic

#1855
mariustotel

mariustotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 11.12.2009
Colegilor, stire buna de pe alt topic. De ieri, comenzile pana in 10 euro sunt si vor fi distribuite, dupa evaluarea vamala, de oficiile postale de cartier. Exact ce mi-am racit eu si alti colegi gura pe aici de cateva ori...

#1856
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 04.05.2007

View Postmariustotel, on 28 martie 2017 - 22:06, said:

Colegilor, stire buna de pe alt topic. De ieri, comenzile pana in 10 euro sunt si vor fi distribuite, dupa evaluarea vamala, de oficiile postale de cartier. Exact ce mi-am racit eu si alti colegi gura pe aici de cateva ori...
adica gata cu statul la coada la posta vamala? wow

View PostRedLabel1, on 27 martie 2017 - 14:19, said:

Poti sa-l intrebi si sa ne zici si noua de ce naiba Hungary Post a intrerupt transportul la Gearbest pt comenzile venite direct din China si nu din EU warehouse ?

Merci.

Mi-a raspuns altcineva acum...

Please note that the shipments coming from gear best china are given to us in the UK.
We then give your seller a variety of couriers and they choose which one they want.

#1857
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
@mariustotel
Se vor lua dupa valoarea trecuta pe colet? Ca pana acum ignorau ce era trecut acolo si solicitau extrasul paypal....

Edited by alexmanu, 28 March 2017 - 22:34.


#1858
mariustotel

mariustotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 11.12.2009

View PostDjSmurfy, on 28 martie 2017 - 22:33, said:

adica gata cu statul la coada la posta vamala? wow



Mi-a raspuns altcineva acum...

Please note that the shipments coming from gear best china are given to us in the UK.
We then give your seller a variety of couriers and they choose which one they want.
Da, pentru chestiile marunte. Iti dai seama ca nu va merge cu telefon de 100 euro scris de chinez ca e 10. Coletele vor fi evaluate vamal la BSI si daca se va considera ca valoarea e corecta, pana sau egal cu 10 euro, vor pleca catre oficiile de cartier. Dar e foarte bun si asa.

View Postalexmanu, on 28 martie 2017 - 22:33, said:

@mariustotel
Se vor lua dupa valoarea trecuta pe colet? Ca pana acum ignorau ce era trecut acolo si solicitau extrasul paypal....
Nu, am explicat mai sus...

#1859
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013

View Postmariustotel, on 28 martie 2017 - 22:06, said:

Colegilor, stire buna de pe alt topic. De ieri, comenzile pana in 10 euro sunt si vor fi distribuite, dupa evaluarea vamala, de oficiile postale de cartier. Exact ce mi-am racit eu si alti colegi gura pe aici de cateva ori...
Confirm.
Am vorbit, azi, cu vamesul si a spus ca asa s-a hotarat, insa, nu stie de cand se va pune in aplicare.

#1860
mariustotel

mariustotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 11.12.2009

View Postvalid09, on 29 martie 2017 - 07:55, said:

Confirm.
Am vorbit, azi, cu vamesul si a spus ca asa s-a hotarat, insa, nu stie de cand se va pune in aplicare.
De pe 27.03

#1861
madalin8

madalin8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 10.08.2009
De unde aveti informatia asta? Eu am cautat pe internet dar nu am gasit nimic concret. Daca e doar o vorba nu prea sunt 100% convins ca asa va fi. :)

#1862
mariustotel

mariustotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 11.12.2009
Este. Fiind o nota cu caracter intern nu se face publica.

#1863
madalin8

madalin8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 10.08.2009

View Postmariustotel, on 28 martie 2017 - 22:06, said:

Colegilor, stire buna de pe alt topic. De ieri, comenzile pana in 10 euro sunt si vor fi distribuite, dupa evaluarea vamala, de oficiile postale de cartier. Exact ce mi-am racit eu si alti colegi gura pe aici de cateva ori...

Oricum, sigur nu se aplica de ieri. Am ridicat ieri un pachet cu valoare de 6$ de la posta vamala, nu mi-a fost adus acasa.

Edited by madalin8, 29 March 2017 - 09:11.


#1864
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013
pai sigur nu a intrat cu data de ieri la BSI. Sa speram ca macar coletele care intra cu 27.03 in tara vor ajunde la posta de cartier

#1865
madalin8

madalin8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 10.08.2009
Cred ca era mai ok daca puteam ridica personal produsele sub 10 euro, de la posta, fara sa mai intram la vama, in orice zi a saptamanii. Daca o sa le aduca postasul cred ca o sa asteptam mai mult dupa ele. :)

#1866
mariustotel

mariustotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 11.12.2009

View Postmariustotel, on 28 martie 2017 - 09:36, said:

Oricum cred ca e stricata treaba si cu asta, de pe 23 a intepenit la "export hub".
Belgium post tot Belgium post... 9 zile, cu tot cu sambata si duminica la mijloc, adus de postas. Valoare mica.

Edited by mariustotel, 29 March 2017 - 10:59.


#1867
madalin8

madalin8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 10.08.2009
Asa este. :)

Nu sunt nemultumit, am spus doar ca postasul poate aduce un numar limitat de pachete iar cand se vor strange 400 de pachete vei astepta sa vina si cu al tau. Sta 2 saptamani la BSI plus inca 2 la postas. :D

#1868
mariustotel

mariustotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 11.12.2009

View Postmadalin8, on 29 martie 2017 - 10:37, said:

Asa este. Posted Image

Nu sunt nemultumit, am spus doar ca postasul poate aduce un numar limitat de pachete iar cand se vor strange 400 de pachete vei astepta sa vina si cu al tau. Sta 2 saptamani la BSI plus inca 2 la postas. Posted Image
400 pachete x sa zicem, 6 postasi = 2400 pachete la un singur oficiu, vamal, pe vechea formula; eu zic ca e mai bine asa.

Edited by mariustotel, 29 March 2017 - 11:27.


#1869
bekxy

bekxy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 21.11.2006

View Postmadalin8, on 29 martie 2017 - 08:35, said:

De unde aveti informatia asta? Eu am cautat pe internet dar nu am gasit nimic concret. Daca e doar o vorba nu prea sunt 100% convins ca asa va fi. :)

https://forum.softpe...8#entry20920212

#1870
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 04.03.2013
Am primit un colet (din depozit China) în 14 zile, la Poșta de cartier, cu Nederlanden Post. Valoare sub 10 eur, trecută pe eticheta.
Nu avea eticheta galbena.

Vad ca din cele spuse anterior de alti forumisti, ar putea sa nu fie doar o intamplare....

#1871
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 22.09.2007
Putin offtopic: comanda de pe Banggood.com , UK warehouse. Am facut comanda pe 18 martie, pe 19 martie a fost trimisa si astazi am ridicat-o de la posta de cartier. p.s A venit prin DHL. Mi se pare foarte rapid. P.p.s: inca astept o comanda facuta pe 16 decembrie :(

View Postmariustotel, on 28 martie 2017 - 22:06, said:

Colegilor, stire buna de pe alt topic. De ieri, comenzile pana in 10 euro sunt si vor fi distribuite, dupa evaluarea vamala, de oficiile postale de cartier. Exact ce mi-am racit eu si alti colegi gura pe aici de cateva ori...

As vrea sa fie asa, dar nu stiu daca se va face asta, deoarece pe majoritatea coletelor valoarea este trecuta ca fiind sub 10 Euro, deci nu ar mai ajunge aproape nimic la vama. La posta vamala trebuie sa deschizi coletul in fata lor (persoana de la vama), la posta de cartier nu.

#1872
mariustotel

mariustotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 11.12.2009

View Postcrazykiller, on 29 martie 2017 - 12:34, said:

Putin offtopic: comanda de pe Banggood.com , UK warehouse. Am facut comanda pe 18 martie, pe 19 martie a fost trimisa si astazi am ridicat-o de la posta de cartier. p.s A venit prin DHL. Mi se pare foarte rapid. P.p.s: inca astept o comanda facuta pe 16 decembrie Posted Image



As vrea sa fie asa, dar nu stiu daca se va face asta, deoarece pe majoritatea coletelor valoarea este trecuta ca fiind sub 10 Euro, deci nu ar mai ajunge aproape nimic la vama. La posta vamala trebuie sa deschizi coletul in fata lor (persoana de la vama), la posta de cartier nu.
Dupa cum am spus mai sus, vama se va face in continuare, doar ca nu la oficiul vamal de cartier, ci la BSI. Dupa evaluarea vamala, care e pe bune pana in 10 euro va ajunge la postas. Nu uitati ca vamesii au vazut ceva colete la viata lor, nu ii intereseaza ce scrie pe pachet, deci telefon cu 11 euro nu va trece.
Si ca s-o scurtam, aici este postata copie dupa decizia despre care vorbim:
https://forum.softpe.../page__st__2988

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate