Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

caut instructor auto serios

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
e_spidi

e_spidi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2005
cunoaste cineva un instructor serios care sa posede solenza?
prietena mea e in scoala de soferi si a picat de doua ori din cauza unui cretin de instructor care nu stia decat cum s o jecmaneasca de bani.

#2
gix@george

gix@george

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 23.08.2005
in ce oras?!?!

#3
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 e_spidi, on Jan 12 2006, 21:09, said:

cunoaste cineva un instructor serios care sa posede solenza?
prietena mea e in scoala de soferi si a picat de doua ori din cauza unui cretin de instructor care nu stia decat cum s o jecmaneasca de bani.

Bine ca nu a incercat si altceva.

#4
e_spidi

e_spidi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2005

 gix@george, on Jan 12 2006, 22:02, said:

in ce oras?!?!


bucuresti

#5
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
Am eu un prieten, e bun ca instructor, daca poti sa faci abstractie de glumele lui gen " Daca iti apare ceva in fata brusc, nu tragi de volan stanga fiindca  poate veni o masina, tragi tare in dreapta si faci frana cu pomu' ..."

#6
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
Cretini sunt unii instructori. Nevasta-mea cand a dat examenul nu facuse plecare in rampa, ca instructorul a considerat ca nu-i trebuie... nu stia la ce foloseste ambreiajul, ci doar cum se foloseste (evident, numai in situatiile normale, plecare de pe loc+schimbat viteza).
BTW, instructorul cu care am facut eu scoala acum 3 ani se numeste Jean Popescu (un tip in varsta, calm, excelent instructor). Era la auto general, dar nu mai e. Daca il stie cineva, anuntati-ma si pe mine...

#7
e_spidi

e_spidi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2005

 dragos_avram, on Jan 13 2006, 12:57, said:

Cretini sunt unii instructori. Nevasta-mea cand a dat examenul nu facuse plecare in rampa, ca instructorul a considerat ca nu-i trebuie... nu stia la ce foloseste ambreiajul, ci doar cum se foloseste (evident, numai in situatiile normale, plecare de pe loc+schimbat viteza).
BTW, instructorul cu care am facut eu scoala acum 3 ani se numeste Jean Popescu (un tip in varsta, calm, excelent instructor). Era la auto general, dar nu mai e. Daca il stie cineva, anuntati-ma si pe mine...
  

asta nu i nimik, dragos...
pe prietena mea a plimat o toata scoala pe acelasi traseu, unde nu existau decat vreo doua curbe, si alea foarte largi :cursing:
asa ca dc cunoaste cineva un instructor SERIOS cu solenza i as fi recunoscator.  :worthy:

#8
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Dar iti dai seama ce bine stia curbele alea...

#9
e_spidi

e_spidi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2005

 Ion_de_la_Raion, on Jan 13 2006, 22:18, said:

Dar iti dai seama ce bine stia curbele alea...

da...



revin:cunoaste cineva un astfel de instructor sau nu mai sunt d'astia seriosi?

#10
diesel

diesel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.07.2003
daca erai in GALATI te-as fi ajutat eu... :)

#11
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006
Eu am avut un instructor foarte bun, dar nu avea Solenza. :) Cand m-am apucat de scoala de soferi stiam ca masina are 4 roti, volan, faruri etc. Credeam ca nu o sa reusesc niciodata sa plec de pe loc. Dar cu un instructor bun si CALM reusesti.

#12
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
poate nu zic nimic nou insa ajuta sa ai o ruda sau o cunostinta cu o masina dispusa sa te invete pe un drum necirculat sau care nu e public. Sunt sigur ca acea persoana poate prinde mult mai usor asa..

#13
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 19.08.2005

 romaximusro, on Jan 15 2006, 22:32, said:

poate nu zic nimic nou insa ajuta sa ai o ruda sau o cunostinta cu o masina dispusa sa te invete pe un drum necirculat sau care nu e public. Sunt sigur ca acea persoana poate prinde mult mai usor asa..

Eu nu sunt de acord cu asta.
Trebuie sa stii ca fiecare conduce in stilul sau care nu intotdeauna este cel corect. Un cursant care a invatat un lucru gresit o sa piarda mai mult timp cu dezvatarea obiceiului gresit si reinvatarea lui in mod corect decat unul care nu stie nimic si invata totul corect de la inceput cu ajutorul instructorului.
Sigur, nu intotdeauna se intampla asa dar astea sunt cele mai multe cazuri.

#14
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

 ghevasalie, on Jan 15 2006, 22:57, said:

Eu nu sunt de acord cu asta.
Trebuie sa stii ca fiecare conduce in stilul sau care nu intotdeauna este cel corect. Un cursant care a invatat un lucru gresit o sa piarda mai mult timp cu dezvatarea obiceiului gresit si reinvatarea lui in mod corect decat unul care nu stie nimic si invata totul corect de la inceput cu ajutorul instructorului.
Sigur, nu intotdeauna se intampla asa dar astea sunt cele mai multe cazuri.
In cazul ideal invata bine... :) Cum s-a mai spus, exista si instructori imbecili...

Legat de subiect:
Vrei neaparat pe solenza?

Putin legat de subiect: Iarna se ia mai usor permisul? Sunt politistii mai ingaduitori?

Multam.

#15
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
eu am facut cu un instructor pe solenza
iti pot da numarul lui daca vrei, numai ca este solenza DIESEL, teoretic se conduce mult mai usor un Diesel, dar acum depinde si ce deprinderi tragi de la el. eu de exemplu schimb cam repede vitezele, pe la 2 mii jumate -700, pe o dacia berlina, probabil din cauza instinctului pe care l-am format pe diesel. dar masina este noua, instructoru isi face treaba bine, te ia si te lasa acasa, in  general. dar nu stiu daca profeseaza. ca ultima oara cand l-am vazut era la tratament psihiatric luand pilule :w00t:

#16
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
shumilica.. zi drept omu o terminat cu tine , o crezut ca o scapat da cand colo o nimerit-o pe gagicuta aia cu mini de la spaima soselelor :) de acolo cred ca i se trage

/end offtopic

#17
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 19.08.2005

 crz, on Jan 18 2006, 01:46, said:

In cazul ideal invata bine... :) Cum s-a mai spus, exista si instructori imbecili...

Legat de subiect:
Vrei neaparat pe solenza?

Putin legat de subiect: Iarna se ia mai usor permisul? Sunt politistii mai ingaduitori?

Multam.

Nu se poate spune ca se ia mai usor sau mai greu permisul iarna. Se poate spune insa ca cei care au facut scoala iarna vor fi mai bine pregatiti decat cei care au facut-o vara si asta pentru ca vor sti cum se conduce in conditii de iarna; cei care fac vara cursul vor avea doar cunostinte teoretice despre condusul in conditii de iarna.
In legatura cu postul meu anterior, gandeste-te ca sunt mult mai multi soferi idioti decat instructori la fel de idioti !

#18
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
eu am facut scoala in toate cele 4 anotimpuri si tot nu stiu sa conduc.
instructorul si masina lui sunt de vina... evident  :lol:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate