Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Mormântul lui Arsenie Boca

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011
Maine am de gând sa merg pana acolo si sunt putin in dubiu in ceea ce privește traseul.pe unde este cel mai bine sa o iau?

#2
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,877
  • Înscris: 22.12.2005
ia-o pe sibiu. ai autostrada pana la DEva. - apoi hunedoara - si te duce drumul .e cea mai rapida varianta

sugerez sa nu te duci in weekend . Este ...pur si simplu..imposibil . mii de oameni.

daca reusesti ,  pune si pentru mine o floare ( si ti dau eu banii ) la Sfantul Mormant.

Drum bun si Doamne ajuta.

#3
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Pe la banca (cruce inainte de a intra, cruce la iesire) si apoi la mormant.

#4
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Pe altundeva? Dacă chiar vrei să mergi la circul de acolo, cele mai ok rute de acces dinspre București sunt A1 - ieșire nod Simeria și sau mergi prin Simeria - Hunedoara (treci prin cartierul Monte Carlo) și faci dreapta spre Prislop sau dacă vrei mai simplu, de la ieșire mergi pe Călan - Hășdat și vii din partea opusă. Drumul e destul de rău pe partea asta, grijă mare. Ia-ți de toate cu tine și pregătește-te de așteptat, weekendul trecut se lăuda presa locală că au fost numărați 35000 oameni. Pe weekend. Pe un drum care pe ultimii km are 1 singură bandă.

Edited by AlexIP, 27 March 2015 - 18:38.


#5
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011

View PostEdwin6000, on 27 martie 2015 - 18:27, said:

Maine am de gând sa merg pana acolo si sunt putin in dubiu in ceea ce privește traseul.pe unde este cel mai bine sa o iau?

Simplu. Vii cu trenul pana la Subcetate. De acolo te duci cu taxiul pana M.Prislop (30 ron). Si totul e ok.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De ce ai vrea sa mergi pana acolo?

#7
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
Caută și tu cu Google

Attached Files


Edited by Mircel, 27 March 2015 - 18:48.


#8
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Pe aici: https://goo.gl/maps/cw5ht

#9
shinshy

shinshy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.01.2014

View PostEdwin6000, on 27 martie 2015 - 18:27, said:

Maine am de gând sa merg pana acolo si sunt putin in dubiu in ceea ce privește traseul.pe unde este cel mai bine sa o iau?
Ai doua variante:
1. Cea amintita de foxbat - prin sibiu ... simeria etc. ..pe aici ai 419 Km din Bucuresti pana in Silvasu de Sus, de unde se urca spre Manastirea Prislop.
2. Pitesti-Valcea-Tg.Jiu-Petrosani-Hateg. Pe aici ai 376 Km. Drumul e ok cu exceptia a aprox. 35 Km, intre Bumbesti Jiu si Petrosani, drum inchis in cursul saptamanii in timpul zilei (cu o pauza intre 12:00-14:00 si liber dupa 19:00), insa deschis in weekend. Sunt lucrari, insa se circula rezonabil in toamna ...

#10
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Este aproape de Hateg , comuna Silvasul de sus . Sau din Hunedoara . Trebuie s ai insa mare rabdare , e omor de lume acolo .E bine sa participi si la activitatile de acolo gospodaresti , uni o fac , cara apa la bucatarii , sparg lemne , si ai sa ma vezi tu acolo . Se zice ca asta ajuta .

Edited by gingisKHAN2015, 27 March 2015 - 19:01.


#11
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010

View PostgingisKHAN2015, on 27 martie 2015 - 19:00, said:

Este aproape de Hateg , comuna Silvasul de sus . Sau din Hunedoara . Trebuie s ai insa mare rabdare , e omor de lume acolo .E bine sa participi si la activitatile de acolo gospodaresti , uni o fac , cara apa la bucatarii , sparg lemne , si ai sa ma vezi tu acolo . Se zice ca asta ajuta .
Ajuta la ce?

#12
shinshy

shinshy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.01.2014

View PostgingisKHAN2015, on 27 martie 2015 - 19:00, said:

Este aproape de Hateg , comuna Silvasul de sus . Sau din Hunedoara . Trebuie s ai insa mare rabdare , e omor de lume acolo .E bine sa participi si la activitatile de acolo gospodaresti , uni o fac , cara apa la bucatarii , sparg lemne , si ai sa ma vezi tu acolo . Se zice ca asta ajuta .
Eu am fost de cateva ori, insa nu am auzit de asa ceva ...
Este foarte aglomerat, insa ultima data, in toamna, a fost chiar ok. Insa am ajuns acolo mai dimineata .. pe la 9,30.

#13
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Ajuta la nu stiu ce , m-or fi vazut pe mine mai marisor , pe semne . Eu am fost la partea cu lemnele , damele la bucatarii. Cica te mantuiesti  , si ajungi in rai .Posted Image

#14
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
Si eu vreau sa ajung sa ma rog dar atat. Nu ma intereseaza altceva

#15
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 05.06.2006

View PostgingisKHAN2015, on 27 martie 2015 - 19:06, said:

Ajuta la nu stiu ce , m-or fi vazut pe mine mai marisor , pe semne . Eu am fost la partea cu lemnele , damele la bucatarii. Cica te mantuiesti  , si ajungi in rai .Posted Image
Da, cică.

#16
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View PostRhini, on 27 martie 2015 - 19:07, said:

Si eu vreau sa ajung sa ma rog dar atat. Nu ma intereseaza altceva

Fără un pic de ascultare,   te rogi în van.Posted Image
”Credința fără fapte e moartă.” etc s.a.m.d.Posted Image

#17
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Pai ne-or pus oamenii aia la masa , o multime de lume , fara 5 bani , nu cade nimanui galoanele daca drept multumire bati un covor , crapi niste lemne , ajuti la bucatarie , eu asa am gandit atunci . S i nu m-o pus nimeni expre , vazui unii ca se chinuiau acolo , intrebai , si imi dadura un topor . normal ca daca treci ca voda prin loboda pe  acolo sa bifezi numa pe facebook ca  ai mers nu vezi asta .

Edited by gingisKHAN2015, 27 March 2015 - 19:26.


#18
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010

View PostgingisKHAN2015, on 27 martie 2015 - 19:25, said:

Pai ne-or pus oamenii aia la masa , o multime de lume , fara 5 bani , nu cade nimanui galoanele daca drept multumire bati un covor , crapi niste lemne , ajuti la bucatarie , eu asa am gandit atunci . S i nu m-o pus nimeni expre , vazui unii ca se chinuiau acolo , intrebai , si imi dadura un topor . normal ca daca treci ca voda prin loboda pe  acolo sa bifezi numa pe facebook ca  ai mers nu vezi asta .

Ah..... asta e alta situatie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate