Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Mascara ochi sensibili

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ioana90

ioana90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 06.07.2008
Buna seara! Ati putea sa-mi recomandati ce marci de mascara pentru ochi sensibli folositi/ ati folosit de-a lungul timpului? Multumesc anticipat!

#2
Clarra

Clarra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 29.12.2014
Ce mascara ai folosit si ti-a daunat ochilor? Ca in general ochii sensibili au o problema cu demachiantul, nu cu mascara.

#3
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,679
  • Înscris: 09.11.2010
Ce-a zis Clarra. La tine problema vine cand te demachiezi nu cand folosesti mascara.

#4
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Mascara transparentă. Cea mai bună era făcută de Collection 2000, dar nu se mai importă, din păcate.
Am găsit la Sephora, dar avea o periuță foarte nepotrivită cu recipientul (periuța era foarte mare, gura sticlei foarte mică; când scoteam periuța, nu mai rămânea nimic pe periuță). În afară de acest neajuns, compoziția chimică m-a mulțumit aproape la fel de mult ca cea de la Collection 2000

#5
Clarra

Clarra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 29.12.2014
Pai cu mascara transparenta pierzi din farmec... bine, depinde si ce culoare au genele tale - daca sunt deschise la culoare, n-ai facut nicio afacere. Posted Image

#6
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

 Clarra, on 26 martie 2015 - 21:26, said:

Pai cu mascara transparenta pierzi din farmec... bine, depinde si ce culoare au genele tale - daca sunt deschise la culoare, n-ai facut nicio afacere. Posted Image

Nu știu ce să zic, eu am genele destul de negre, iar rimelul negru mi se pare că mi le face ca de păpușă, adică au un aspect foarte fals. În contrast, mascara incoloră dă un aer natural, dar le ondulează, amplificând frumusețea naturală a genelor, iar aplicarea ei este insesizabilă. Cu alte cuvinte, cine mă vede nu crede că am aplicat vreo mascara.

Desigur, e și chestie de gust și preferințe. Eu recunosc că prefer machiajul „natural”, care să amplifice calitățile și să ascundă defectele, fără să strige „sunt machiată”.

#7
Clarra

Clarra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 29.12.2014

 Cazimi, on 27 martie 2015 - 18:28, said:

Nu știu ce să zic, eu am genele destul de negre, iar rimelul negru mi se pare că mi le face ca de păpușă, adică au un aspect foarte fals. În contrast, mascara incoloră dă un aer natural, dar le ondulează, amplificând frumusețea naturală a genelor, iar aplicarea ei este insesizabilă. Cu alte cuvinte, cine mă vede nu crede că am aplicat vreo mascara.

Desigur, e și chestie de gust și preferințe. Eu recunosc că prefer machiajul „natural”, care să amplifice calitățile și să ascundă defectele, fără să strige „sunt machiată”.

Esti norocoasa. Eu am genele aproape blonde si firul este subtire, asa ca rimelul incolor nu ma ajuta cu nimic. Si eu prefer machiajul natural, motiv pentru care folosesc rimel maro.

#8
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

 Clarra, on 27 martie 2015 - 18:46, said:

Esti norocoasa. Eu am genele aproape blonde si firul este subtire, asa ca rimelul incolor nu ma ajuta cu nimic. Si eu prefer machiajul natural, motiv pentru care folosesc rimel maro.

 Clarra, on 27 martie 2015 - 18:46, said:

Esti norocoasa.

Oarecum.Asta vine cu un preț. Posted Image ...

Edited by Cazimi, 27 March 2015 - 19:08.


#9
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
@ioana90: Le poti incerca pe cele de la Clinique.
Nu numai ca sunt potrivite pentru ochii sensibili, dar au si un efect cosmetic deloc de neglijat.

High Impact Mascara e pentru mine zeul rimelurilor.

#10
ioana90

ioana90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 06.07.2008
Multumesc mult pentru raspunsuri! Nu, problema nu era demachiantul. Am ales sa folosesc mascara din gama Couvrance de la Avene si pot spune ca sunt destul de multumita, n-am mai avut nici o problema :)

#11
mihapaulina

mihapaulina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.04.2015
Eu ma dau cu mascara de la Realash, dar nu pot sa spun  ca e extraordinara. E cam uscata:)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate