Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Antivirus? Are rost sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Am incercat si eu cascadoria acum vreo 2 ani pe windows 7 ca deh domnle is power user...long story short, e nevoie de antivirus.

#38
giv

giv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 16.07.2007

 xmanyacs77, on 08 februarie 2017 - 21:07, said:

Acum am facut update la Avast Free versiunea 17.1.2286 , care functioneaza super ok cu Windows 7 SP2 pe 64 biti.Posted Image
Iata in poza setarile pe care le folosesc...
Windows 7 SP2?
Eu stiam ca nu exista decat SP1.
Pun pariu ca nu detii licenta la Windows.

#39
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
E si un fel de SP2 - vezi ca are topic dedicat pe aria de Windwos - sus la Important, ptr detalii.

#40
giv

giv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 16.07.2007

 eiffel, on 09 februarie 2017 - 13:41, said:

E si un fel de SP2 - vezi ca are topic dedicat pe aria de Windwos - sus la Important, ptr detalii.
Nu e deloc.
Poate doar ceva modificat neautorizat.
EU am cumparat saptamana trecuta o licenta de Win 7 X64 PRO si mi-a venit de la Microsoft spre descarcare imaginea ISO la 7_X64_SP1. Deci clar asta e cea oficiala si ultima. Restul sunt povesti pe langa subiect. Poate nu aveti licenta la asa ceva de luati in calcul ca ar fi "un fel" de SP2 la Win7 si vorbiti din povesti.

#41
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Omu' eu ti-am zis ca exista topic dedicat - citeste acolo si vezi despre ce e vorba. Nu e SP2 declarat, dar e oficial si multi ii zic SP2.
Uite si link-ul catre topic - https://forum.softpe...-un-fel-de-sp2/

Daca ii apare la proprietati SP2 atunci nu e oficial ci o facatura. Aia e altceva, dar asa cum am zis exista un fel de SP2 oficial.

#42
giv

giv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 16.07.2007
Deci exact ce ti-am spus si eu. Exista decat SP1.
Linkul din topic nu ma duce decat la o pagina softpedia in care se presuma ca ar fi "ca un SP2" dar nu la un link Microsoft.
E un sistem de actualizare ("rollup") a SP1 la toate actualizarile fisierelor componente ale OS la zi. Nimic mai mult.
Eu ii zic SP5 daca toti ii zic SP2. Asta nu schimba nimic faptul ca nu exista decat SP1.
Ma rog. Discutia e fara sens.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate