Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Sony sau Pioneer ?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
SpamH3eck

SpamH3eck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 02.09.2014
Care casti sunt mai calitative d p d v al izolarii ?
Vreau va muzica/sunetul sa fie adanc,dar si putin bass acolo.
Care ar fii mai ok dintre urmatoarele modele?
Sony mdr ex15lp
Sau
Pioneer SE-CL501-K
Ambele le pot achizitiona la acelasi preț,deci scade varianta cu bugetul.
Ambele-s in-ear.
Anexez si o imagine.Attached File  uploadfromtaptalk1427149205169.jpg   2.74MB   47 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1427149230139.jpeg   675.8K   45 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1427149245546.jpeg   675.8K   29 downloads

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
in bugetul acela pot sa fac pariu ca nu vei sesoza vreo diferenta intre cele doua, cele de la sony daca nu ma insel le-am avut

#3
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
din alea 2 poti sa dai cu banu... sunt la fel de bune proaste.

vezi pe aici poate iti face cu ochiul ceva... si poate maresti si tu bugetul ca nu strica sa-ti iei ceva mai calumea daca tot le bagi in urechi si vrei sa-ti mangaie bubuie timpanul.

PS: daca tot dai 40 bulioane pe un laptop, da macar unu sau 1,2sau poate 2,2

daca esti din bucuresti te poti duce la ei sa le incerci, si atunci iei in cunostinta de cauza.

Edited by shmu, 24 March 2015 - 02:08.


#4
lacoste

lacoste

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 18.05.2008
Si eu am avut cele de la sony, cele mai slabe din cate am avut, marca sony. Dupa vreo 3 luni s-au stricat iremediabil si nici nu sunau nemaipomenit, dar le-am luat pe baza experientelor pozitive cu alte casti in ear de la sony.In schimb am avut un model putin mai vechi de la sony ex35 care au fost foarte bune, au tinut 2 ani si se auzeau bine, multi comparandu-le cu sennheiser cx300.Dar probabil ca nu se mai gaseste asa ceva.Despre modelul putin mai scump ex50 am auzit lucruri bune.Izolarea la aceste casti e medie, in schimb sunt foarte comode pt urechi, nu dor.
Strict din astea 2 modele as incerca varianta pioneer, mai putin rezistente nu cred ca au cum sa fie...

#5
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

View PostSpamH3eck, on 24 martie 2015 - 00:20, said:

Care casti sunt mai calitative d p d v al izolarii ?
Vreau va muzica/sunetul sa fie adanc,dar si putin bass acolo.

Vrei calitate la 10€? Toate castile astea de 10-20 de euro sunt niste panarame! La tinichelele astea le lipsesc bassul adevarat!Fa o proba! baga-ti castile in ureche si ridica bassul la maxim,daca incep sa distorsioneze,alea nu-s casti!ori sunt fake ori sunt niste mizerii!
Astea-s casti adevarate! http://olx.ro/oferte/q-casti-bose/.Din magazin nu cred ca-ti permiti !

Edited by lik_lights, 24 March 2015 - 08:50.


#6
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Sunt la fel. Eu as lua Sony.
Vezi ca Bose se falsifica in draci... Decat sa dai 300 lei pe o imitatie, mai bine platesti 45 lei pe ceva original.

#7
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008

View Postlik_lights, on 24 martie 2015 - 08:45, said:

baga-ti castile in ureche si ridica bassul la maxim,daca incep sa distorsioneze,alea nu-s casti!ori sunt fake ori sunt niste mizerii!
wow... se vede ca te pricepi nu gluma...
si ce te faci daca device-ul de pe care bagi semnal audio distorsioneaza?
cum iti iei o referinta?
ce te faci daca device-ul a fost gandit pt casti de 32 ohm si tu ii bagi casti de 16 ohm?

in plus, vezi ca bose nu mai sunt ce au fost.

#8
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

View Postshmu, on 24 martie 2015 - 10:32, said:

wow... se vede ca te pricepi nu gluma...

La cate casti d'astea de 10 euro am incercat crede-ma ca am inceput sa ma pricep.Am un telefon moto g si poweramp player,cu astea doua am verificat tot soiul de casti inclusiv casti bose originale si bose fake cumparate cu 50 de euro,m-am ars ce sa-i faci!De cum le-am primit le-am bagat in telefon si brusc mi-am dat seama ca-i ceva in neregula,in prealabil am avut originale pe care le-am stricat.Acum le am pe astea de care sunt foarte multumit(ma refer la partea de bass si izolare) http://www.shoph2o.r...preme-sound.htm linkul este ca si referinta!
Review-ul castilor http://www.amazon.co...s/dp/B0088Y75WG

Edited by lik_lights, 24 March 2015 - 10:52.


#9
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
pai tocmai... daca telefonul tau are un amplificator bun, atunci e ok.
dar daca telefonul lui are un  amplificator prost, nu mai e ok...

#10
SpamH3eck

SpamH3eck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 02.09.2014
So?Care dintre ele?Sony vs Pioneer ?

#11
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
deci iti intra pe o ureche si iti iese pe cealalta, dar nu ramane nimic in cap....e bine asa, ca daca si ramanea atunci clar era un tarnacop.

strict dintre alea 2, da cu banu.

daca vrei ceva mai bun, uita-te pe lista care ti-am pus-o in primul post.

#12
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Am eu sony ex15lp pe negru editia 2017 si se aud exceptional la 35 de lei cat am dat pe ele. Au chiar si bass mai mult decat decent.

#13
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Tu realizezi ca rasounzi cu 2.75 ani intarziere, nu?

#14
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Si care-i problema ta?  Am dat search dupa modelul ala de casti sony. Se fabrica si acum. Mi-am spus parerea. Vezi-ti de treaba ta.

Edited by -koss-, 26 December 2017 - 15:44.


#15
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
"Hold your horses" prietene -koss-, inscris acum 3 saptamani pe forum ... nu e nevoie sa alergi dupa postari si nici sa iti faci dusmani inca din copilaria pe forum.

Acum, revenind si ignorand lipsa celor 7 ani de acasa, daca dai cautare pe un anume termen si iti apare un topic din 2005, simti nevoia sa dai reply? Ai mai accesat forumuri de discutii pana acum? Stii cum functioneaza?

Multumesc de intelegere ...

#16
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Nu esti tu in masura sa-mi dai tu mie educatie si nici sfaturi. Ti-am mai zis vezi-ti lungul nasului si stai linistit Posted Image Sunt useri vechi de ani buni si au doar 50-60 de postari.. Am cei 7 ani de acasa cu cine merita. Cu cine nu merita am doar 1 an de acasa. Eu am comentat pe topic. Tu ai inceput cu offtopicul aiurea.

Edited by -koss-, 27 December 2017 - 12:12.


#17
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Da amice, imi cer scuze. Am înțeles ca ai niște casti mirobolante de 8 euro, model 2017, care se aud grozav.
E clar ca informația asta nu îl ajuta cu absolut nimic pe cel care a deschis topicul acum mai bine de 2 ani jumate... dar ma bucur pentru tine ca ți-ai cumpărat mizeriile alea. Sa le folosești cu placere mulți ani de acum incolo.

#18
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
1. Nu sunt amic ca tine si nu o sa fiu niciodata amic cu asemenea persoane.
2. Da, da mizerii cum spune expertul de ro_explorer desi se aud mai bine ca niste casti de 200 -300 de lei in ear.  Pentru cat costa sunt best buy.
3. Informatiile sunt folositoare pentru alti useri si atat timp cat topicul este deschis nu vad ce te bagi tu ca musca in lapte, doar ca sa faci posturi inutile probabil ori ca sa-ti arati extraordinara inteligenta.
4. Eu am comentat pe topic. Mi-am spus o parere in cunostinta de cauza in legatura cu un produs nu ca tine din "ce ai auzit de pe la altii"..
Sunt extraordinare castile
Au o gama de frecvente de 8 - 22.000 Hz, difuzor de 9mm cu magnet din neodim, doape de silicon confortabile, cablu durabil, striat, fara oxigen, sensibilitate decenta 100 dB, impedanta 16 Ohm. Cu un player Android gen Poweramp setat corect poti sa scoti maxim din ele, desi se aud frumos si stock cu egalizatorul pe flat. Daca mai ai un telefon sau un player cu amplificator intern potent sunt bestiale castile.

Bai ro_explorer, tu ai comentat fix aiurea pe topic, fix in plus pe langa subiect ca sa faci flame si offtopic.

Attached File  IMG_20171227_121440.jpg   160.42K   4 downloads Attached File  IMG_20171227_121501.jpg   185.81K   4 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate